Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

deka87

New member
Jeśli chcesz przesyłać obraz z dźwiękiem to HDMI (DVI to to samo, tylko bez przesyłu dźwięku), tylko musisz się upewnić czy Twoja karta graficzna ma taką funkcję, jeśli nie ma to dźwięk będziesz musiał podłączyć oddzielnie.

Ja mam podłączone tak: obraz (PC)DVI>HDMI(TV), a dźwięk kablem optycznym do kina domowego.
 

pawelbolo

New member
Jeśli chcesz przesyłać obraz z dźwiękiem to HDMI (DVI to to samo, tylko bez przesyłu dźwięku), tylko musisz się upewnić czy Twoja karta graficzna ma taką funkcję, jeśli nie ma to dźwięk będziesz musiał podłączyć oddzielnie.

Ja mam podłączone tak: obraz (PC)DVI>HDMI(TV), a dźwięk kablem optycznym do kina domowego.

W jaki sposób mógłbym sprawdzić czy moja karta graficzna posiada ta funkcje?
 

kameleonxx1

New member
Witam, chciałem podłączyć laptopa (hp pavilion dv6 z kartą radeon hd6520g) poprzez kabel hdmi do tv (philips42PFS7509). Obraz wyświetla się normalnie lecz bez dźwięku na obu urządzeniach. Przełączałem źródła obrazu i nic. Sterowniki są aktualne. Kiedy próbuje włączyć np. muzykę w czasie kiedy kabel jest podpięty, wyskakuje komunikat że aktualne źródło jest zajęte przez inne urządzenie. Skończyły mi się pomysły już :(.
 

Gie

Member
Bez reklam
Karta graficzna w komputerze Radeon, tv Panasonic TX-P42S10, wszystko połączone HDMI, obraz w komputerze ustawiony na Full HD. Obraz na tv wypełniony na całym ekranie a zamiast kółka (z jakiegoś obrazu testowego) mam jajo rozciągnięte w pionie. I nie mam pojęcia o co biega? Czy plazmy nie lubią się z komputerami? Jeśli dobrze pamiętam to w plazmach było coś z prostokątnymi pikselami. Ale to chyba dotyczyło niższych modeli a nie FullHD.
 

wyrzyk

Member
Dobry wieczór ... mam pytanie jak najlepiej i czy wogóle jest możliwe takie podłączenie. Posiadam w komputerze starą kartę graficzną Sparkle 8800 GT z dwoma takimi wyjściami http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/test_kart_AGP/zlacze_DVI-I.jpg i posiada także wyjście takie http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/test_kart_AGP/zlacze_S-Video.jpg a że w niedługim czasie stanę sie posiadaczem telewizora LG 32LN540B i chciałbym to jakoś ze sobą połączyć...gdyż na dwa monitory nie mam miejsca. Posiadam przejściówkę z DVI na D-Sub żeby połączyć to ze starym monitorem. Ale ten TV LG nie ma takiego gniazda żeby to umieścić. Telewizor posiada takie wejścia: USB x 1
HDMI x 2
Eurozłącze (SCART)
Gniazdo CI x 1
Cyfrowe wyjście audio x 1
Wejście komponentowe.

Da rade coś z tego wykombinować?? Chodzi mi o obraz, bo dźwięk i tak będzie szedł z komputera przez głośniki komputerowe.

pozdrawiam i mam nadzieje że nie zagmatwałem za bardzo.

Czytając wcześniejsze posty ... ten kabel będzie w moim przypadku dobry ... http://www.euro.com.pl/kable-i-adap...gclid=CNi45bGexckCFSTicgod2JkAeg&gclsrc=aw.ds
 
Ostatnia edycja:

chelchow

New member
Czy jest możliwe by przesłać z pc poprzez HDMI dźwięk do amplitunera żeby w grach było 5.1?
Do optycznego trzeba podobno dokupić kartę dekodująca do dts i dolby. Czy amplituner dał by rade sam podzielić dźwięk na kolumny ? LG HX552.
Filmy chodzą na DD DTS 3/2.1 gry na 2.0/PCM
 

irekp

New member
Czołem,

docelowa konfiguracja:
- NUC z Ubuntu (złacze HDMI, karta Iris 540)
- TV Sony W755C
- Ampli Denon X2200W z zestawem 5.1

Jak to sensownie połączyć aby filmy z kompa grały 5.1 przez Denka?
Dobrze będzie jak poniżej?
PC->hdmi->TV
TV->optic->Ampli
i dodatkowo
Ampli->hdmi->TV

I.
 

irekp

New member
Sam sobie odpowiem: chyba jednak źle.
Z przejrzanych materiałów wynika, że:
TV->hdmi ARC->Ampli
PC->hdmi->Ampli
inne->hdmi->Ampli

Ktoś potwierdzi?
 

Herus

Member
Podpinam PC pod TV 4k (KS7500):

PC HDMI ⟷ TV: HDMI - jest 4K 60 fps
PC: DisplayPort ⟷ HDMI - tylko Full HD

Kabelek Gembird

Czemu tak się dzieje? przecież DP obsluguje 4k.
Grafika to GTX1060
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Problem z podłączeniem komputera z gtx1060 do LG 55sj800v

Witam,

podłączając komputer do tv mam tylko full hd. Łączę przez hdmi.
Zarówno bezpośrednio jak i przez amli jest full hd.

Czy to może być kwestia samego kabla (że jest np. hdmi 1.4). Jest na nim (kablu napisane high speed full hd). Kabel ma z 7 lat.

Pozdrawiam

p
 

mostostal

New member
Witam

Próbuję podłączyć Pc z tv (odległość około 12-13 metrów).
Po stronie PC Win 10, geforce GTX960
Po stronie TV LG OLED B7 55'

Jestem zainteresowany przesłaniem obrazu 4k HDR w 60 klatkach.
Próbowałem już 4 x kable HDMI 15 metrowe, maksymalnie udało się wyświetlić 4k HDR w 30 klatkach.

Również dla testów przenosiłem PC i sprawdzałem na kablu HDMI "no-name" ale 2 metrowym i wszystko ładnie śmigało w 60 klatkach...

Troszkę neta przeczesałem, z czego wynika, że jeden kabel może działać, inny nie, a jeszcze inny nie wiadomo.

Czy jest na to jakieś panaceum, czy ktoś może pomóc, czy będę musiał testować kable HDMI 15 metrów w nieskończoność, aż trafie na "tego jedynego" ?
 

cezary69

New member
Bez reklam

michasg

New member
Witajcie,
czy możecie mi pomóc i podpowiedzieć jak podłączyć Panasanica ex780 do laptopa bezprzewodowo?

Pozdrawiam i z góry dzięki.
Michał
 
Do góry