XSight Touch One For All - pilot uniwersalny

Vaderus

New member
Bez reklam
Postanowiłem założyć oddzielny wątek poświęcony uniwersalnemu pilotowi firmy OneForAll - XSight Touch, znany również w USA jako Acoustic Research XSight Touch.

W skrócie jest to pilot uniwersalny z jednoczesną obsługą IR (podczerwień) jak i RF (fale radiowe).
Pilot jest oczywiście programowalny we wszystkie możliwe strony: umożliwia sterowanie pojedynczymi urządzeniami; tworzenie makr do sterowania kilkoma urządzeniami; tworzenie ulubionych do zarządzania jednym przyciskiem kilkoma urządzeniami jednocześnie.
Potrafi się oczywiści uczyć dowolnych kodów z innych pilotów. Baza producenta jest aktualizowana co kilka dni.
Mamy tu ekran dotykowy LCD, który umożliwia zaprogramowanie i wyświetlenie dowolnie programowalnych funkcji w postaci kolorowych ikonek lub tekstu (w dowolnym języku). Co bardzo ważne i miłe - możemy do każdego z klawiszy przypisać dowolne kody z dowolnego urządzenia i dzięki temu obsługiwać jednocześnie np: TV (telegazeta, internet), tuner SAT (przełączanie kanałów, nagrywanie), amplituner (głośność). Możliwości są nieograniczone.

Troszeczkę o tym pilocie rozmawialiśmy przy okazji innego pilota tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/2...-test-uniwersalnego-pilota-59.html#post622850

Szczegóły techniczne są tu: One-for-All | Universal Electronics

Więcej na temat XSight można znaleźć na forum anglojęzycznym - jest tam naprawdę sporo informacji: Acoustic Research XSight Remote - Page 12 - AVS Forum

W tej chwili pilot ten obsługuje wszystkie moje urządzenia (patrz stopka), ma kilka makr do włączania urządzeń w sekwencji oraz kilka ulubionych do jednoczesnego sterowania: 1) TV, SAT, Ampli; 2) TV i SAT; 3) TV, BD, Ampli, Projektor, Subwoofer.
Pracuję obecnie nad zaprzęgnięciem go do sterowania urządzeniami "inteligentnego domu" - sterowane przez RF włączniki i wyłaczniki wszystkiego innego ;)

To tyle tytułem wstępu. Zapraszam do dzielenia się wrażeniami i dyskusji.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Do pilota, jakiś czas temu, doszedł odbiornik RF i przedłużacz IR - One For All URC 8600. Urządzenie jest bardzo uniwersalne:
- odbiera sygnały z pilota po RF a więc może być schowany głęboko w szafie;
- ma 6 nadajników IR w komplecie o bardzo dużym zasięgu - można je przykleić do sterowanych urządzeń lub po prostu umieścić w pobliżu;
- zamiast dostarczonych nadajników IR, można kablami mały-jack-mono połączyć bezpośrednio z URC 8600 do sterowanego urządzenia, o ile ma odpowiednie wejście IR-In.
- sam URC 8600 ma z przodu bardzo silne nadajniki IR więc można go umieścić gdzieś "w dobrym miejscu" i bez korzystania z dołączonych nadajników, sterować innymi urządzeniami, które będą w polu widzenia URC 8600

Dodam, że obecnie można ten przedłużacz pilotów bardzo tanio kupić i że jest zgodny z innymi pilotami (czytałem, że Logitech współpracuje z nim dobrze - ale nie sprawdzałem, nie mam już Logitecha).
 

ebola1972

Member
Chyba się zdecyduję na Xsight ARRX18G chociaż tutaj wszystko będzie zależało od jego ceny na Amazon. Ten pilot ma stacje dokującą i tutaj mam pytanie, czy ta stacja ma szeroki zakres napięcia 100-240V jak np. ładowarki do laptopów oraz czy muszę dokupić przejściówkę do wtyczki. Pozdrawiam.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Zasilacz do stacji dokujacej jest oddzielny więc jakby co to nie ma problemu z zamianą na inny. Sprawdze może wieczorem w domu na jakie jest napięcia.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
W USA jest pod marką AR (Acoustic Research), w Europie pod marką One For All, a wszystko to jeden i ten sam produkt.
Kupuj śmiało.
 

Jawosz

Member
Który model polecacie? :)
18g czy 15g? Czym się różnią ? Tylko ilością obsługiwanych urządzeń? Czy standardy sprzętu europejskiego zgrywaja się z tym pilotem? Bo wiemy ze w USA są inne sprzęty.
 

ebola1972

Member
Który model polecacie? :)
18g czy 15g? Czym się różnią ? Tylko ilością obsługiwanych urządzeń? Czy standardy sprzętu europejskiego zgrywaja się z tym pilotem? Bo wiemy ze w USA są inne sprzęty.

fakt, o tym nie pomysłem że w USA są inaczej oznaczone modele np. TV chociaz watpie, aby to mialo znaczenie , Vaderus kupileś pilota w Stanach czy w Europie? I jeszcze zapytam gdzie kupowałeś tą "przedłużkę" One For All URC 8600 bo na amazon.com tego nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
fakt, o tym nie pomysłem że w USA są inaczej oznaczone modele np. TV chociaz watpie, aby to mialo znaczenie , Vaderus kupileś pilota w Stanach czy w Europie? I jeszcze zapytam gdzie kupowałeś tą "przedłużkę" One For All URC 8600 bo na amazon.com tego nie ma.

Te piloty są identyczne bez względu na rynek i markę. Wszystkie one mają tylko rożne nazwy handlowe ale w środku jest wyłącznie ta sama elektronika Xsight.
Urządzenia obsługiwane są dostępne w jednej globalnej bazie danych, wspólnej dla Europy, USA i pozostałych, włącznie z Antarktydą.
Jeżeli jakiegoś urządzenia nie ma, to pilota możemy nauczyć i zgrać tą konfigurację do tej globalnej bazy oszczedzając czas kolejnego użytkownika :)
Swój pilot kupiłem w Holandii a przedluzacz RF-IR niedawno w Redcoon.nl - mają teraz na niego super cenę. Możesz też poszukać na Amazon.co.uk
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Super! A znamy różnice miedzy 15g a 18g?

Tak, pisałem o tym w innym wątku.
Najważniejsze co ma model wyższy a czego nie na 15g:
- równoległy nadajnik RF,
- dotykowy wyświetlacz na którym można zaprogramować dowolne funkcje i makra,
- wbudowany akumulator ładowany przez srację dokującą,
- obsługa 18 urządzeń.
 

Jawosz

Member
Pytanko jeszcze jedno :)
W pilocie jest możliwość włączenia kilku urządzeń w odpowiedniej sekwencji, ale czy daje możliwość włączenia TV na odpowiednim trybie AV?
 
Ostatnia edycja:

okiemserca

New member
1.Czy macie może link do bazy urządzeń obsługiwanych przez Xsight Touch, nie potrafię go namierzyć.
Strona produktu jest bardziej marketingowa niż użyteczna merytorycznie niestety.

2.czy znacie jakąś strone która zawiera porównanie Logitecha harmony One + i tego Xsight Touch? wg mnie to mogłoby byc bardzo uzyteczne zestawienie.

I3. nteresuje mnie czy w jednym i drugim pilocie mogę zaprogramować sobie dowolne urzedzenie (np wyłącznik światła IR który mam w domu) - przypisujac je do przycisku na LCD (a nie do przycisku fizycznego na pilocie).
i jesli to sie da - to czy majac właczone TV+AV+dekoder cyfrowy ....czy da sie łatwo dotrzec do tego przycisku na LCD właczajacego światło w pokoju :)

4.Kolejna rzecz - czy te piloty obsługują dekoder kablówki UPC z HDD?

5.Obawiam się (mając TV plazme samsunga z 3D i kino domowe BlueRay'a Samsunga 3D przez który idzie cały dzwiek z TV) ze braknie mi odpowiedników klawiszy) czy ktos ma podobną konfigurację?

6. na filmikach informacyjnych widac ze mozna zaprogramowac kanały dla róznych uzytkowników - ilu moze byc tych uzytkowników?

7. Ile kanałów TV można zapamietać z ich ikonkami kolorowymi ? (w Logitechu harmony One tylko 24)
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
A ja mam pytanie : czy jak jestes w trubie watch tv i przelaczasz sie na play game to czy przypadkiem nie wylaczy mi sie TV ? Bo w procedurze jest przycisk power on TV.
 
Do góry