ALL share

mjarkow

New member
Witam,
mam problem, kupiłam telewizor TV LED SAMSUNG UE40C6000, który ma funkcję all share. Zanim dokupię aparat Wi-Fi do telewizora, podłączyłam komputer do telewizora zwykłym kabelkiem sieciowym. Widzi go ale nie mogę wejść na komputer.
Może ktoś z państwa podpowie mi jak udostępnić moje zasoby aby były widoczne w TV.
 

eiti

New member
1) pc share menager ze strony samsunga
2) intstrukcja ze strony samsunga usa do instalacji pc share
3) w polu server musisz zaznaczyć, że zgadzasz się na połączenie z komputerem

w miedzyczasie sprawdz czy masz dhcp, ktore nadalo adres i maske komputerowi i sa one (komp+tv) w tej samej podsieci
 

mjarkow

New member
Dziękuję za pomoc.Zainstalowałam pc share manager i udostępniłam zasoby. Dodatkowo w PC share Manager w zakładce Udostępnij/ Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia - zmieniłam na Potwierdź dla TV Samsung. Wszystko działa poprawnie :)
 
Ostatnia edycja:

bleze

New member
czyli żeby korzystać z funkcji All Share trzeba dokupić dodatkowo ten adapter Wi-Fi?
Mam Samsunga UE40C6000
 
Ostatnia edycja:

adamuadamu

New member
czyli żeby korzystać z funkcji All Share trzeba dokupić dodatkowo ten adapter Wi-Fi?
Mam Samsunga UE40C6000
AllShare działa zarówno po kablu jak i bezprzewodowo
bezprzewodowo, na 2 sposoby:
1.adapter od samsunga - cena ~250zł, lub
2.jakiś AP Client, np TP-Link WA500G i nim kablem do wejścia Ethernetowego w TV (jeśli zamierzasz oglądać cokolwiek w fullhd to obie końcówki sieci bezprzewodowej powinny być w standardzie N, w standardzie G przepustowość jest za niska, więc wtedy wspomniany WA500G odpadnie) - cena ~80zł
 

Pitr

New member
Witam, ja tez mam problem. Kupiłem telewizor Samsung LE55C650, mam również adapter wfi. Mam bezprzewodowy internet firmy Play i chciałbym połączyć się z komputerem i internetem. Jak to zrobić?
 

PatiJ

New member
jak ktoś chce samsung Pc share manager:

h**p://ars.samsung.com/customer/usa/jsp/faqs/faqs_view_us.jsp?AT_ID=145743&PROD_ID=41&PG_ID=-1&PROD_SUB_ID=0
 

jo_ker1

New member
Ok już pliki otwiera. A może powie mi ktoś jak zrobić żeby były napisy?? tzn.jak na kompie otwieram to są ale w tv już nie.
 

small24

New member
U mnie napisy ładują sie autmoatycznie
Mam Samsunga UE40C6400 i jedyny problem z napisami jaki miewam to taki że nie wyświetla mi polskich liter.

Wrzucam napisy do tego samego folderu w ktorym mam film ktory chce otworzyc i dziala bez problemu
 

Frytejro

New member
Witam.
Pozwole sie dopiac do tematu bo poniekad mnie dotyczy. Chodzi o samsunga UE40D6500 i all share. Mialem router wifi g i nie wyrabial z fullHD. Kupiłem zatem serie n i niesttey jest znacznie lepiej, ale nie do konca. - wystepują lagi.. np film idzie przez 10 minut ok i nagle buforowanie 1 sekundowe i idzie chwile i znow buforowanie.. czasem czesciej czasem rzadziej. Na kablu problemu nie bylo, ale niestety kabel u mnie odpada, chcialem puszczac sygnaly poprzez wifi. Spotkal sie ktos z podobnym problemem? Kminie nad tym z kumplem i znalazl on w sieci info ze moj problem moze byc na tle ustawien buforowania tv miedzy all share. Tyle tylko ze w all share nie widze mozliwosci jakichkolwiek ustawien... ;/
 

nowy84

New member
small24

Przypuszczalnie po uruchomieniu filmu na tv i automatycznym załadowaniu przy tym napisów, w polu z narzędziami na dole, na samym koncu znajdziesz ikonkę: "ustawienia napisów", a w nim "kodowanie", zmiana na "europa środkowa" z pewnością pomoże...

Piszę przypuszczalnie bo tak przynajmniej jest w d6500.

Pozdrawiam.
 

slow84

New member
Witam, ja również pozwolę się podepiąć ponieważ wczoraj zainstalowałem oprogramowanie allshare ze strony samsunga w wersji 2.1 i niestety program po odpaleniu nie widzi żadnych udostępnionych folderów nawet jeśli wskaże go ręcznie też nic go nie widzi i nadal jest informacja by dodać folder, program również nie widzi serwerów:/ Proszę o pomoc
 

Alix

New member
1. sprawdź czy firewall, nawet ten windowsowy, nie przeszkadza (np. wyłączając go na chwilę)
2. a potwierdzane było w Allshare Manager że zgodna na komunikację dla danego urządzenia?

Mam też pytanie z nieco innej beczki (Samsung BD-C8500):
Uruchomiłem All Share bezproblemowo i działa wszystko z napisami. Mam postawiony serwer DLNA na dysku sieciowym Synology który chodzi niemal pięknie. Jest pewien problem - zgodnie z technologią DLNA przesyła strumień mediów i widzi tylko pliki mediów, więc niestety nie widzi napisów do DivX :( Potrzebuję, aby po prostu zobaczył mój dysk sieciowy, tak jak widzi w PC Share albo z USB. Ktoś wie jak to zrobić i jakim protokołem posługuje się PC Share że widzi to co wskażemy jako dysk sieciowy? Próbowałem m.in. WINS, NFS - bez skutku. Żeby było jasne Synology operuje na okrojonym Linuxie, PC Share tam raczej nie pójdzie...

W instrukcji i na forach znalazłem opcję "szukaj urządzeń" ale w moim tego nie ma :(

Udało mi się tak zrobić w LG - ominąć Nero ExpressMedia (odpowiednik Samsunga All Share PC) wystarczy włączyć nadawanie protokołem WINS - i wszystko śmiga, można olać DLNA i widzi dyski sieciowe jakby były udostępnione w ExpressMedia, filmy są z napisami jak z USB...
 

klikux

New member
Witam , mam problem z tej samej beczki.

Sprzęt : tv Samsung PS59D550 , router TP-Link TD-W8950ND

Standardowo mam na kompach neta przez ten router. Chciałbym teraz korzystać z funkcji allshare i cieszyć się zasobami na dyskach w tv .
Nie wiem tylko jak to zrobić - prosiłbym o lakoniczną instrukcje - dodam , że chodzi mi o połączenie po kablu.

PS: próbowałem podłączyć komp-tv i router-tv kablem nieskrosowanym (allshare zainstalowane w kompie) i niestety wielkie nic:-?
 

Kasio

Member
Jak poradzić sobie z DLNA : już pisze.... :D
Mam w domu Tv Panasonic Viera NeoPlasma TX-P 50" G20E i TV Samsung UE40D5500RW LED (nigdy więcej LED) do tego router TP-LINK TL-WR1043N wszystkie trzy urządzenia z obsługą DLNA, z dlna routera na razie nie korzystam.Zajmijmy się telewizorami,pierwsze co polecam to zainstalowanie na komputerze "Serviio media server" dostępny w wersji 32 i 64bit , nie testowałem polecany przez Samsunga serwera AllSharePCSW.exe bo nie miałem takiej potrzeby i jak przypuszczam Serviio jest dużo lepszy i szybszy.... . Oba modele TV Panasonic i Samsung doskonale współpracują z serwerem Serviio.W moim przypadku zainstalowałem dlna dla Tv Panasonic bo nie trawi nic poza Divix,Xvid,Mpeg i AVCHD (ale tylko w strukturze plików AVCHDLite) natomiast sprawa instalowania DLNA dla TV Samsung UE40D5500 i wyższych modeli mija się z celem bo ten Tv przez USB "łyka" prawie wszystkie znane formaty wideo od MKV,MTS do FLV i tu pochwała dla Samsunga ;-) .Ale jeśli ktoś ma problem z DLNA to skopiuje to co już napisałem w temacie "MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica"

Cały temat dostępny TU KLIK

Zacznij od pobrania najnowszej wersji Version 0.6.0.1 (chyba że już masz zainstalowaną)
ustaw profil renderowania na Sony Bravia TV (ten profil odtwarza prawie wszystkie formaty video) ,
a co do przycinania filmów 1080p to wina leży po stronie kompa lub routera i jeśli masz zainstalowanego Kasperskiego.Dla przykładu podam moją konfiguracje: Laptop HP Pavilion dv5 1070ew,Procesor Intel Core2 Duo T9400 2 x 2.53GHz,Ram 4GB DDR2 800Mhz,NVIDIA Geforce 9600GT,Płyta Gł lapka 1067Mhz,Windows 7 64bit sp1 , ale mniejsza o dane bo i tak przy transkodowaniu procek nie bierze więcej niż 30%,za to dysk twardy w przypadku filmów HD i FullHD mieli strasznie a to dlatego że Serviio musi transkodowac .mkv do formatu MPEG2TS przy czym jeśli masz zainstalowany antyvir Kaspersky lub inny automatycznie skanuje nowo stworzony plik w c:\Windows\Temp\Serviio\ co przekłada sie na spadek wydajności HDD, w przypadku filmów .m2ts lub .mts nie następuje transkodowanie i film leci bezpośrednio z dysku a nie jak w przypadku .mkv z pliku .stf w Temp.Teraz router,przydał by się w miarę szybki ale podstawowy wi-fi 50Mbps powinien sobie dać rade bez żadnych problemów,u mnie serwer DLNA leci z lapka po Wi-Fi (TPLink 300Mbps Wireless N) do routera i z niego kabelek do TV G20,transfer podczas filmów .mkv w zależności jakie film ma bitrate ale przypuśćmy że średnio 8500kbps waha się miedzy 4-15Mbit/s więc niezbyt dużo_OK wiec morał taki że chyba dysk nie wyrabia z przekazem transkodowaniego pliku ,oczyść TEMP np: programem CCLANER,wyłącz antywira i zbędne programy które mogą " zakłócać prace dysku".Router - myślę ze nie stwarza problemów jeśli masz WI-FI to podłącz kompa na kablu do niego i sprawdź.Możesz tez poczekać aż Serviio transkoduje cały film do MPEG2TS 5-15 min oczekiwania
Drugie pytanie ma kilka rozwiązań
1.Wywal zbędne ścieżki audio (np: w MKVmerge ) zawsze możesz wyeksportować sobie audio do pliku programem MKVExtract i potem w razie czego wstawić do filmu.
2.Wczytaj film do MKVmerge ,zaznacz pierwszą ścieżkę audio jeśli English to Language: ustaw na ENG
Default track flag: NO
Zaznacz Polską ścieżkę audio Language: POL Default track flag: YES Force track flag: YES
(musisz pokombinować z ustawieniami Default track flag i Force track flag,ja wywalam audio ENG i mam tylko POL)
No.... to chyba tyle :D

............

Komp dobry i szybki wiec na razie zajmij się routerem.Sprawdz w ustawieniach routera jeśli kompa masz podłączonego przez WI-FI czy pracuje w
IEEE 802.11g - Wireless LAN 54Mbps, 2.4GHz, włącz w routerze QoS - Quality of Service (kontrola jakość usług i przepustowości) , chociaż i tak nie wyciągniesz więcej niż 17Mbps (tak przynajmniej było na moim DLinku, do tego dochodzi odległość,mikrofalówki,komórki i sąsiedzi z WI-FI) .Sprawdz też czy jak podłączysz kompa na kablu do routera filmy tez się tną.
Poczekaj aż Serviio transkoduje film,znajdziesz go w c:\Windows\Temp\Serviio\ ,jak poznać czy zakończył transkodować ? dysk przestanie mielić,a plik z filmem będzie miał trochę większy rozmiar niż sam film i oprócz zmiany profilu na "Sony Bravia TV" nic nie zmieniałem.
 

cezary1020

New member
Witam.Posiadam tv ue 40 d6500. Internet przez wifi śmiga aż miło,ale funkcja allshare nie działa.Gdy wchodze do programu AllShare żadne pliki i foldery nie ładują sie.W telewizorze wyskakuje komunikat "brak podłączonych urządzeń".Czy do tego modelu tv także należy dokupić adapter?
 
Do góry