ALL share

Kasio

Member
Tak instrukcaja : AllShare Samsung
@cezary1020 bez obrazy ale wiesz co to jest AllShare ? a "po polsku" się to nazywa DLNA,szybka instrukcja: ściągasz serwer dlna a po Samsungowsku "AllShare" AllSharePCSW.exe instalujesz na kompie,dodajesz foldery z filmami,muzyką,zdjęciami i na TV powinieneś zobaczyć dodane foldery, z tym że komp musi być włączony.Pisałem o tym wyżej ,nie używam AllShare tylko Serviio.
 
Ostatnia edycja:

cezary1020

New member
Tak instrukcaja : AllShare Samsung
@cezary1020 bez obrazy ale wiesz co to jest AllShare ? a "po polsku" się to nazywa DLNA,szybka instrukcja: ściągasz serwer dlna a po Samsungowsku "AllShare" AllSharePCSW.exe instalujesz na kompie,dodajesz foldery z filmami,muzyką,zdjęciami i na TV powinieneś zobaczyć dodane foldery, z tym że komp musi być włączony.Pisałem o tym wyżej nie używam AllShare tylko Serviio,jeśli ktoś używał obu byłbym wdzięczny za podanie informacji jak jest z transkodowaniem w AllShare.

Oczywiscie ze zainstalowałem.Problem w tym ze zadne pliki lub foldery mimo dodawania nie wchodza do programu.
Zainstalowałem Serviio i działa idealnie.
 

akejup

New member
Witam
Posiadam samsunga c650 i zainstalowany na laptopie program samsung pc share menager. Wszystko działało poprawnie. Tylko jak chcę teraz usunąć z laptopa plik to mam z tym problem i wrzuca mi komunikat " nie można ukończyć akcji, ponieważ plik jest otwarty w programie SAMSUNG AllShare Service", a dany folder z tym plikiem nie ma już w udostępnionych folderach programu allshare. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam
 

Kasio

Member
SAMSUNG AllShare Service to usługa ,zatrzymaj usługę i wywal plik,sprawdz czy w autostarcie nie masz wpisu do SAMSUNG AllShare,zapewne bedzie startować z systemem.
 

Kasio

Member
Dla zainteresowanych może nie na temat ale przyda sie posiadacza Samsungów:
Samsung UE40D5500 (inne modele zapewne tez) odtwarza format .RMVB po zmianie rozszerzenia na .AVI
 

janox

New member
all share

witam
Proszę o podpowiedź lub wskazanie linka jak mam poprawnie obsługiwać all share ale w połączeniu z Mac-iem OSX Lion
Telewizor samsung plazma 3D 59"
z góry dziękuję

No i pomęczyłem się ale zrobiłem sam :)
zainstalowałem program dedykowany dla Mac-a
Serviio oczywiście wersja mac-owa
 
Ostatnia edycja:

skuda

New member
Witam i proszę o pomoc krok po kroku w skonfigurowaniu możliwości udostępniania plików video a dokładnie m2ts w programie Allshare lub Serviio. Próbowałem już na wszystkie przychodzące mi do głowy sposoby i nic :( pliki muzyczne, zdjęcia oraz video są udostępniane tylko nie obraz HD !!!! Pomocy please
 

mint

New member
AllShare - my 5 cents...

...a teraz wzniosę się na wyżyny swojego intelektu, sięgnę do najgłębszych zasobów erudycji i powiem: AllShare to SYF!

Pewnie ma zalety, które może docenić osoba pobieżnie znająca sprzęt. Z drugiej strony jest to niesamowicie niedoskonałe narzędzie:
* multimedia nie zawsze się aktualizują i trzeba krążyć między TV a komputerem by doprowadzić do odświeżenia listy plików,
* irytujące okienko AllShare przy każdorazowym uruchomieniu komputera w trakcie oglądania TV,
* po odinstalowaniu z Win7 nie można przywrócić usługi udostępnienia przez Windows Media Player,
* AllShare to dodatkowy program, który dokłada się do tego co pracuje w tle

Polecam nie instalowanie tego dziadostwa, poprzestanie na WinMediaPlayer. Nie sprawdzałem plików z napisami. Jeśli nie będą poprawnie prezentowane, to sugeruję instalację jakiegokolwiek programu wymienionego w tym wątku.

Mint
 

patak

New member
A czy komukolwiek udało się uruchomić udostępnianie w Windows Media Player po usunięciu AllShare?
Pozmieniałem wszystkie opcje na te, które działają na innym komputerze, a ten dalej stoi na "Trwa nawiązywanie kontaktu z serwerem..."

EDIT: Ok. Zrestartowałem kolejny raz Windowsa i ruszyło :)
 
Ostatnia edycja:

GustoB

New member
I ja zapragnąłem skorzystać z allshare, dotąd nie było mi to potrzebne. No ale oczywiście problem.

Sprzęt mam taki jak w podpisie. Z siecią łączę je przez access pointa (tryb client) TL WA701ND. Wszystko śmiga bez problemu. Na tv nie ma smarta tylko allshare, na bd jest jedno i drugie. Zainstalowałem na laptopie program allshare, ale połączenie z bd w ogóle jest niemożliwe (na bd opcja allshare jest szara, nieaktywna - nie widzi urządzeń). No trudno, sprawdzam tv. Tv też nie widzi urządzeń, ale w opcjach widzi serwer (laptopa) i można mu ustawić, że zezwala na pliki.

Program allsahre na lapie niby też nie podłącza żadnych urządzeń, tak jest wszędzie napisane. TV jest widoczny tylko po przyciskiem odtwórz na innym urządzeniu. Czyli jakby oba urządzenia się widzą, choć wszędzie komunikaty: nie podłączono urządzeń. TV nawet raz zareagował jak chciałem mu wysłać JPGa, ale niestety stwiedzieł że to nieznany format :)

Gdzie tu problem, czmeu BD w ogóle nie łapie? Nie ma w opcjach BD ustawień typu włącz allshare, tylko na zasadzie podobnej jak USB.

Help :)
 

jary1982

New member
Mam tv es5500 i chciałem do niego podłaczyc komputer ( przez wifi )
Internet w tv smiga.
Mam program allshare, ale nie znajduje on telewizora :(
Co może byc nie tak ??
 

Preze$

New member
Witam

Dołączę się do wątku, bo też mam problem z dostępem do plików. Mam Samsung UE46ES6300 i router Tplink wr1043nd. Jedyne sensowne dzielenie plików według mnie to podpięcie dysku do routera i udostępnienie zawartości w sieci, przez co nie muszę mieć włączonego komputera żeby inne urządzenia miały dostęp do dysku. Komputery w sieci widzą zawartość po wejściu przez przeglądarkę i wpisaniu \\192.168.0.1\volume1. Miałem nadzieję, że w TV będzie tak samo, ale niestety po wpisaniu adresu w tej formie do przeglądarki TV ta zmienia go na (h-t-t-p)://192.168.0.1/volume1[/url] i wyświetla komunikat: Username or Password is incorrect. Nie chciałbym zmieniać oprogramowania w tplink, bo na komputerach zawartość dysku jest widoczna. Co zrobić żeby widział go telewizor? Proszę o instrukcję od A do Z, bo walczę z tym drugi dzień. Dziękuję
 

Goodmate

New member
Kolego wiesz ja po przerzuceniu Servio do programów na Macu próbuje go uruchomić ale pojawia się komunikat - nie może połączyć z serwerem Serviio...
Możesz pomóc? Próbujuę uruchomić All Share na Mac'u i Samsung UE 40ES 6100W..Dzięki za pomoc!
 

myszkatia

New member
Witam, mam tv samsung ue40es i mam problem z odszukaniem zdjec(plikow) w allshare jak lącze sie z Picasa...probuje nadaremnie roznych sposobow- nawet jakims cudem udalo mi sie pzrerzucic te pliki na pendriva ale jego tez nie widzi...tzn zdjec na tym urzadzeniu. Powiem też, ze nie mam kompa tylko sam tv i moze w tym problem? Zdjecia pzrerzucilam z aparatu na pendrive i dalej nie da si enic zrobi. Jak mam zgrac zdjecia a paratu lub pendrive i wrzucic na Picase lub Facebook? Jestem zupełnie zielona? Dzieki z góry za pomoc :)
 

b4rtez

New member
Witam,
Proszę o pomoc bo sam spędziłem juz kilka godzin i nie mam pojęcia jak problem rozwikłać.
Mianowicie zainstalowałem all share na pc w7, bez problemu znalazł tv i pliki na dysku sieciowym podłączony do liveboxa tpsa, problem pojawia się gdy na dysku sieciowym dodaję plik allshare przez tv jak i pc nie widzi dodanego pliku. Tv jak i pc są podłączone do liveboxa przez lan.

Telewizor mam samsung ue37es5500

Z góry wielkie dzięki za wszystkie sugestie.

Pzdr
 
Do góry