DVB-T - Z czym to się je

danek_szy

New member
Witam.
Z góry przepraszam za wszelakie głupie pytania...;) Niestety jestem kompletnie zielony w tym temacie, więc przyda się wasza pomoc.
Mam kilka pytań:
Zakładam, że DVB-T wymaga dekodera - Jaki powinienem wybrać aby odbierać sygnał w HD?
Nie będę ponosił żadnych opłat poza zakupieniem dekodera?
Czy w W-Wie dostępne są jakieś kanały w HD?
Czy mieszkając na Ursynowie (parę km od centrum) będę w stanie odebrać sygnał w przyzwoitej jakości bez dodatkowych anten? (Niestety nie za bardzo mam możliwość montażu czegoś poza oknem...)
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Jeżeli coś mi się jeszcze przypomni to będę miał kolejne pytania...
 
Ostatnia edycja:

zn21

Member
Warszawa to idelne miejsce dla DVB-T ponieważ dwa program nadawane są w HD a mianowice: TVP HD oraz Polsat Sport HD, poza tym w standarcie SD mamy: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport, Polsat, TVN, TV4.
Anteny na analog i DVB-T są takie same. Musisz sam sprawdzić jak wygląda sprawa z odbiorem. Tuner na DVB-T musi mieć MPEG-4 aby HD odbierać. Jeżeli nadawca nie będzie kodować to odbiór wymienionych kanałów będzie oczywiście darmowy.
 

danek_szy

New member
OK, dzięki wielkie. :)
A uważacie, że opłaca się teraz w to inwestować, czy lepiej poczekać na rozwój wydarzeń i więcej kanałów?
 
J

Judash

Guest
DVB-T w Polsce dopiero sie rozwija i trudno przewidziec, co bedzie mozna w przyszlosci ogladac.
 

zn21

Member
kupuj śmiało, sprzęt nie jest drogi a jak będziesz czekał to w końcu nie zauważysz, że życie Ci się skończyło, he he. Koniecznie HD!!!
 

p@well

New member
Czytałem, ale może jeszcze nie doczytałem, więc z góry przeproszę za offtopic.
Temat założony dla laika, więc...
... co potrzebuję oprócz anteny analogowej by odbierać programy DVB-T. Mam telewizor CRT i plasma - oba oczywiście bez tunera. Czy i za ile mogę dokupić jakiś zewnętrzny tuner/dekoder by móc skorzystać z w/w dobroci. Jak mam zmontować zestaw i może inne porady, które przydadzą się również innym.
Podobno w moim mieście można także odebrać sygnał ze Śremu, a zależało by mi na TVN na CRT i lepszym odbiorze polsatu w głównym TV.

Dzięki za sugestie.
 
J

Judash

Guest
Do ogladania DVB-T potrzebujesz tunera np:
Maximum T-1300 FTA
RWT DTV-401T
TechniSat Digit MF4-T
GoSat GS-8010CRCI HD
OPTICUM 9500 HD
Technomate TM-6900 HD Combo.

I wiele wiele innych ;)Do tego mozesz wziac abonamet C+HD, albo tylko wykierowac zwykla antene na Srem lub Poznan i masz wsio, co tam nadaja w analogu i DVB-T MPEG2 i MPEG4.
 
Ostatnia edycja:

p@well

New member
dzięki za info
Jak rozumiem, wystarczy tylko podłączyć TV z anteną poprzez tuner i jest wizja. A jaki polecasz lub używasz - mam zamiar kupić jednak nie HD. Z C+ właśnie rezygnuję, więc C+HD odpada. Chciałbym załatwić problem w niskim budżecie.
 
Ostatnia edycja:

Bepeh

New member
czy ktos np FUNAI produkuje combo z DVBT na nasz kraj

Witam
Szukam urzadzenia ktore posiadałoby wbudowane tuner dvbt na nasz kraj i np DVD czytajacy dvx lub BR plus najlepiej jeszcze VCR - na zachodnich stronach doczytałem ze FUNAI takie rzeczy robi - pytanie czy ten tuner posluzy do odbioru dvbt z anteny i lub kablowki
urzadzenie bedzie spiete z HK355

pozdrawiam
Bepeh
 

acton777

New member
Bez reklam
Nie kupuj takich uządzeń, coś co ma 4 w jednym jest do d..

Jeśli juz combo to tuner sat+DVBt, lub DVD+VCR, a nie DVD+VCR+TUNER SAT+DVBt
 

plesniak

New member
Ceny tunerów do DVB-T sa chyba z kosmosu, czy mi sie wydaje. Przeszukałem i znalazłem w cenach od 400 do 1000 zł. Czy to nie przegięcie? Mieszkam w Warszawie i chciałem sobie odebrać TVP SPort i TVP HD (niestety UPC nie ma w ofercie tych programów) ale płacic za kolejne pudło 400 zł to chyba bezsens.
 
Ostatnia edycja:

Bepeh

New member
a jednak chce combo ale bez tunera TV SAT tylko samo DVBT na Polske

Witam
Po przestudiowaniu netu swiatowego widze ze jako nowosci ma takie urzadzenia Funai, Panasonic i ma miec Toshiba
interesuje mnie w jednym pudle DVBT naziemne na Polske, VCR, oraz nagrywarka DVD, moze być bez HDD, sprzet bedzie podpiety do LCD i HK355, analogowy sygnal mam z kablowki Toya, interesuje mnie minimalizacja pudelek obok TV.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Trochę dla mnie nie zrozumiałe.
Za pomocą zwykłego drutu antenowego i odpowiedniego tunera cyfrowego można złapać kanały HD ? Jak komuś zawsze zwykła antena dachowa śnieżyła to nagle będzie miał super odbiór ?
 
J

Judash

Guest
Mam do nadajnika 25-30km, podlaczylem 5 metrow kabla antenowego i wywalilem przez okno (parter 4m nad ziemia).TV odbiera TVP1 i TVP2, ale sniezy, TVP INFO tak sobie. Ten sam kabel podlaczylem do tunera DVB-T i mam 5 programow w tym TVP HD w extra jakosci.Wszystkie pro gramy sa niczym z tunera sat.
 

acton777

New member
Bez reklam
bourbon napisał:
Trochę dla mnie nie zrozumiałe.
Za pomocą zwykłego drutu antenowego i odpowiedniego tunera cyfrowego można złapać kanały HD ? Jak komuś zawsze zwykła antena dachowa śnieżyła to nagle będzie miał super odbiór ?


To jest fizyka z elektroniką. Nie musisz tego rozumieć, jeśli nie jesteś biegły w tych dziedzinach. Po prostu uwierz ;)
 
J

Judash

Guest
Resort infrastruktury zdecydował wreszcie, na jakich odbiornikach będziemy oglądać cyfrową telewizję naziemną.
Po kilku latach uzgodniono wreszcie, na jakich telewizorach będziemy mogli oglądać naziemną telewizję cyfrową. W specjalnym komunikacie odpowiedzialny za te ustalenia resort infrastruktury podkreśla, że konsumenci planujący zakup odbiorników już dzisiaj powinni się upewnić, czy sprzęt spełnia wymagania określone w projekcie rozporządzenia.

Wygrał system MPEG4
http://finanse.wp.pl/kat,104134,title,Zastanow-sie-ktory-telewizor-kupic,wid,10988371,wiadomosc.html
 

Snipeeeee

New member
Proszę o informacje

Witam

od razu przepraszam jezeli pytanie to juz padlo wczesniej

jestem nowym uzytkownikiem tego forum mam nadzieje ze uzyskam od Was pomocna dlon w zamian po zakupie telewizora odwdziecze sie tym samym bogatszy o doswiadczenia

dopiero zaglebiam sie w temat i wiele rzeczy jest dla mnie niejasnych

Oto moje pytanie"
czy kupujac plazme PS42B450 z DVB-T z mpg4 (jestem z Polkowic) w momencie gdy stana nadajniki telewizij cyfrowej naziemnej (wroclaw 100km Zielona Gora 90km) te programy nadawane przez nie bede mogl odbierac na tym telewizorze i jak to bedzie wygladalo czy wystarczy ze podlacze antene zwykla do tv i bedzie dzialalo i jak taka antena bedzie podlaczona przez to prostokatne wejscie w TV (mpg4) czy jakis tuner jeszcze trzeba bedzie dokupic i czy to bedzie za darmo.
Rozumiem ze sygnal bedzie HD tzn HD redy w moim przypadku bo chce kupic TV HD redy?

Prosze o wyrozumialosc nie znam sie prawie wcale na tym.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
 
Do góry