Samsung BD-P1500

marcins23

New member
Witam
Posiadam odtwarzacz Blue-Ray Samsung BD-P1500.
Ten odtwarzacz odczytuje mi filmy Divx + napisy.

PROBLEM JEST Z POLSKIMI ZNAKAMI

Zamiast nich jakieś szlaczki.

ZNA KTOŚ ROZWIĄZANIE????



Mam pytanie.
 

obidion

New member
A zmieniles moze ustawienia napisow z west na central (pewnie chodzi o Europe)

Dokleje sie do wątku bo rowniez mam problem z napisami- mianowicie nie obsluguje mi funkcji napisow typu pistani pochyle (bodajze obslugowane przez symbol /- zamiast tego wyswietla mi sam symbol) Drugie ale dotyczy tego ze wyswietla tylko mniejwiecej co drugi wiersz napisow... z tym jest wiekszy problem...
 

Czesław

New member
Panowie ja pomoge,dziś kupiłem ten odtwarzacz,jestem zielony ale doszedłem o co chodzi z napisami.Trzeba w menu setup ustawić w opcji divx subtitles - na "central" ,po takim ustawieniu wskoczyła mi polska czcionka,dziwne bo myślałem że to chodzi o położenie napisów na ekranie,niemniej u mnie pomogło.Dodam że mam najnowszy firmware w wersji 2.3

Maciek
 

5ciastek

New member
Witam.
A jesteście zadowoleni z tego odtwarzacza ? Pytam bo jestem zainteresowany kupnem , szczególnie ze względu na niską cenę.
Pozdrawiam
 

deluxe

New member
Witam!
Rówież jestem zainteresowany tym samsungiem!
Ale mam pytanie czy czyta on wszystkie formaty ( cd, cd-r,cd-rv Itd.)???
I czy długo wczytuje płyty dvd????
 

Voy

New member
Ja mam pytanie innej natury, dotyczace chyba w sumie wszystkich BD, a moze tylko tych Samsunga. Czy ktos z was orientuje sie, jakie to jest przesylanie obrazu typu "by pass"? Czy ma to cos wspolnego z rodzielczoscia 1080p lub z wyswietlaniem w trybie 100 Hz?
 

Dj. Gargamel

New member
dla osob mniej wymagajacych jest jak znalazl - nie zauwazylem problemow z czytaniem formatow popularnych (cd i dvd), nie odtwarza jednak sacd :???:

moje uwagi :
+ plyty dvd czyta szybko (czekam dopiero na zamowione plyty blue ray wiec wtedy bede mogl opisac ich dzialanie)
+ podobno da sie zdjac region ( videohelp.com/dvdhacks/samsung-bd-p1500/9441 ) nie testowalem jeszcze bo nie mam na czym
+ tani i latwo dostepny - dalem 580 zl w media markt w Lublinie
+ latwosc aktualizacji - ethernet - w pelni automatycznie, pendrive, plyta
+ bardzo fajnie czyta divxy (mozna wygodnie przewijac), co do filmow z napisami nie testowalem jeszcze, trafil mi sie tez 1 film gdzie chodzil glos a nie bylo obrazu
+ pilot mozna zaprogramowac na sterowanie telewizorow roznych firm

- nie chodza pliki mkv (ripy filmow HD w wysokiej rozdzielczosci)
- nie czyta mp3
- nie czyta obrazkow (jpg)
- nie czyta sacd
- czytnik jest dosyc glosny

bardzo mozliwe (tak bylo przynajmniej z moja stara yamaha) ze po wyjsciu nieoficjalnego firmwaru powiekszy sie ilosc funkcji (mp3 i obrazki) - z tego co czytalem to na poczatku ten odtwarzacz nie czytal nawet divxow dopiero pozniej samsung to dodal zmieniajac firmware
 
Ostatnia edycja:

Smasher

New member
witam. Mam pytanie odnosnie tego Playera. Zrobiłem up'a firmware. Udało mi się ethernet'em bo jak podpinałem pamieć flash to go nie widziało. Co dziwne jak wchodziłem w zakłądke "Media Storage cośtam" to widziało, ze jest podłączona pamięć do USB. Mogłem ją jedynie sformatować... jednak jak ją formatowałem w odwarzaczu to na komputerze dalej pliki pozostawały na pamięci flash :/. Czy ktoś wie co zrobić z tym fantem. Czy jest możliwość oglądania avi'ków przez Pamięć masową typu Flash? Podłączałem różne pamięci i nie widziało luzem wrzuconych filmów (avi).

Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak jest z plikami mkv?
Na niektórych stronach podają, że BD-1500 odtwarza format H.264, więc o co chodzi? Czy film wypalony na płycie DVD z rozszerzeniem .mkv zadziała na tym Samsungu?
 

Dj. Gargamel

New member
Smasher napisał:
Czy jest możliwość oglądania avi'ków przez Pamięć masową typu Flash? Podłączałem różne pamięci i nie widziało luzem wrzuconych filmów (avi).
przetestuje to na dniach ale wg tego co czytalem to nie - gniazdo usb sluzy do ladowania firmwaru badz powiekszenia pamieci odtwarzacza

janusz napisał:
Jak jest z plikami mkv?
Na niektórych stronach podają, że BD-1500 odtwarza format H.264, więc o co chodzi? Czy film wypalony na płycie DVD z rozszerzeniem .mkv zadziała na tym Samsungu?
pisalem o tym we wczesniejszym poscie - u mnie nie czyta - postaram sie zmienic rozszerzenie i wtedy sprobowac jeszcze raz

AKTUALIZACJA : sprawdzilem wszystko - nie czyta nic z usb, nie odtwarza plikow mkv (nawet pod zmienionym rozszerzeniem na avi z plytki dvd)
 
Ostatnia edycja:

Smasher

New member
Czyli jednym słowem dupka ;]... czekamy na nowsze firmware.

Dzięki Dj. Gargamel za odpowiedź. Jak coś nowego odkryję to postaram się podzielić tym w topicu.

Pozdr.
 

Samezrp

New member
Witam,
Własnie jestem nowym użytkownikiem tego playera i trochę poczytałem na videohelp topic numer 360957 (jeszcze nie mogę stawiać tagów)
wprawdzie piszą tam o nagrywaniu w formacie BR>DVD czy AVCHD>DVD, ale problemy te same. Poza tym wcześniejsze wersje firmware odtwarzały AVCHD, zmienili to dodając divx.
Nie zdążyłem jeszcze wszystkiego przetestować, ale na razie nie udało mi sie odpalic żadnego HD na DVD, będę ptóbował po południu.
Chcętnie bym go też zmusil do odtwarzania czystych plików mpg2, trochę bez sensu pzrerabiać je na DVD tylko po to, żeby odtworzyć.
A... i jeszcze jedno, piszą że mkv można przerobić na BR albo AVCHD i potem na BR i tak odtwarzać, ale mi się jeszcze nie udało.
 

janusz

New member
Bez reklam
Od jutra promocja w MM 499 zł, to już dobra cena, gdyby tylko płyty były w wypożyczalniach kupiłbym na 100 %.
 

Samezrp

New member
tomato10 napisał:
Czytałem gdzieś że e samsungi wystawiane na allegro są z Anglii i maja wade ; nie działa wyjście hdmi ? Czy to prawda ?

czytaj opisy aukcji, w nich jest napisane co jest uszkodzone (jeśli sprzedawca jest uczciwy). Ja kupiłem taki za 299, w opisie było "brak dźwięku po HDMI" i rzeczywiście po HDMI nie ma, ale i tak używam tylko SPDIF, więc mi to nie przeszkadza.

I póki co moje doświadczenia: AVCHD działa, ale tylko na starym firmware, na tym na którym nie działają divx'y, na 2.3 działają div'xy,ale nie działa AVCHD i póki co nie udało mi się nagrać zjadliwego formatu BluRay, który by się odtworzył na firmware 2.3 z 5.1.2009, te same płyty na firmware z sierpnia spokojnie się otwierają :(
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
janusz napisał:
Od jutra promocja w MM 499 zł, to już dobra cena, gdyby tylko płyty były w wypożyczalniach kupiłbym na 100 %.

Janusz - napisz w którym MM P1500 jest dostępny w takiej cenie? Sprawdzałem w Poznaniu i niestety cena to 749 zł. Chętnie bym kupił za 499 zł.
 
Do góry