Pioneer BDP-LX71 Recenzja, opinie, wszystko na temat BDP-LX71

KKuba

New member
Bez reklam
Ale to właśnie Ci pisze. Jak mogę porównywać rzeczy, których nie ma. Urządzeń, które mają wspaniałą specyfikację techniczną już widziałem mnóstwo. I co z tego? Postawi się BDP-LX71 obok BDP-LX91 i wtedy się porówna. Na dziś wygląda, że w 91 jest BARDZO zaawansowany procesor obrazu, tylko nie do końca wiem co to ma dać przy płytach Blu-ray. Możliwe, że płyty DVD będą lepiej szły. Ale jeszcze raz... MOŻE SIĘ MYLE, a Ty masz rację. Natomiast na ten moment przesądzanie z góry, że 91 jest taka super w porównaniu do 71 jest mocno przedwczesne.
Niewątpliwie 91 będzie lepsze, natomiast moja wątpliwość od początku jest taka, czy to na pewno będzie uzasadniało około 300% wzrost ceny. Na to pytanie będzie sobie musiał każdy sam odpowiedzieć.
Natomiast nie jest prawdą, że 91 nie ma nic wspólnego z 71 - patrz poprzedni post. I tylko tyle...
Jak źle zrozumiałeś mojego posta, to przepraszam - może się niejasno wyraziłem.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Sprzet przestarzały technicznie juz na starcie.

- brak wsparcia dla JPG HD
- Profile 1.1

I to ma kosztować prawie 3 patyki ?
To taki zlekka podrasowany Sony 500
Dla mnie wszystkie Pionki odpadają w przedbiegach za WSTRĘTNE wykonania pt "Piano Black" Nie znoszę tego dziadostwa bo nie będę co 5 minut poleroał odcisków palców albo ścierał kurz

Tak jak prawi Bodex- sekcja audio w 91 to zupełnie inna bajka /i określenie TOTALNY jest jak najbardziej uzasadnione/
 

KKuba

New member
Bez reklam
O gustach się nie dyskutuje - mnie się piano black podoba. Zobaczymy tą "inna" sekcję audio w praniu - na mój gust te same przetworniki C/A, nie wierzę w mega przewagi nowego zasilania (w 71 już jest zoptymalizowane), a w tak w sumie nie bardzo widzę gdzie się ta przewaga ma objawić. Co ciekawe jest jedna różnica na minus w 91 - nie ma dedykowanego wyjścia stereo. To budzi mój poważny niepokój...
Jak ktoś chce to niech to sobie nazywa "totalne" różnice (czy chodzi o profil 2.0?). Ale jak pisałem zobaczymy...
 

Rafal-s

New member
KKUBA, szacunek za pracę przy recenzji.
Jakbyś mógł dorzucić jeszcze do tematu jak oceniasz wizualną stronę materiałów DVD odtwarzanych na tym playerze? I czy sprawdzałeś czy odtwarza DVD+R? Na stronie Pioneera piszą wyłącznie o DVD- ale może masz szansę dokonać takiego małego testu?
Pozdrawiam
 

plustek

New member
A ja wlasnie stoje przed wyborem Blue-raya i mam dylemat czy Denon 3800BD czy jednak Pioneer LX91.Zalezy mi na jak najlepszej jakosci obrazu mozliwie najwierniejszym odwzorowaniu barw.Mam plazme Pioneera PDP-LX5090H(ktora jestem zachwycony),gram na panasie50 i chce zamienic na docelowego playera na dluzszy czas no i nie wiem ktory wybrac.Prosze o podpowiedz -dziekuje
 
Ostatnia edycja:

plustek

New member
Konkretnie chodzi mi o to ze chce skompletowac sprzet bezkompromisowy pod wzgledem jakosci obrazu i moc sie nim cieszyc dluzszy czas,majac swiadomosc ze lepiej sie nie dalo.
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Playera miałem niestety tylko do testu - ale może uda mi się jeszcze sprawdzić jak to jest z płytami +R. Akurat nigdy nie używałem płyt +R - dlatego nie sprawdziłem - nie przyszło mi do głowy. Z ostrożności zawsze używałem -R, to był zresztą jedyny oficjalnie zatwierdzony format przez DVD Forum. Co użyłem +R to miałem jakieś problemy i dlatego parę lat temu stwierdziłem, że nagrywam wszystko na -R. To była słuszna decyzja... :)
Co do uwagi na temat rzekomego wyglądu typu magnetowid VHS, to pozwolę się nie zgodzić. Ale oczywiście, jak już pisałem to kwestia gustu...
 

Rafal-s

New member
KKuba napisał:
Playera miałem niestety tylko do testu - ale może uda mi się jeszcze sprawdzić jak to jest z płytami +R....

Przypadł mi do gustu ten odtwarzacz spróbuję powozić ze sobą jakąś płytkę +R i dam znać jak znajdę gdzieś możliwość przetestowania.

Ale czy testowałeś DVD? Jak w tym obszarze się spisuje?

KKuba napisał:
Co do uwagi na temat rzekomego wyglądu typu magnetowid VHS, to pozwolę się nie zgodzić. Ale oczywiście, jak już pisałem to kwestia gustu...

Kłopot z utrzymaniem go w czystości pewnie będzie ale wygląd ma OK, wiele odtwarzaczy BD wygląda fatalnie, ale ten sie do nich nie zalicza.
 

Robert Dy

New member
Kilka moich spostrzeżeń na temat tego odtwarzacza.

Plusy:
Rewelacyjna jakość obrazu Blu-ray, zachwyca szczególnie płynność ruchu w porównaniu np. do UPC HD.
Bardzo dobre skalowanie obrazu DVD. Widać znaczną różnicę po przesiadce z poczciwego Pioneera DV-646A.
Zaskakująco dobry dźwięk z płyt CD.
Porządny pilot.
Możliwość całkowitego wygaszanie wyświetlacza i diod sygnalizacyjnych podczas odtwarzania.
Wygląda jak solidny komponent hi-fi.

Oczucia neutralne:
Połysk, myślałem że bedzie gorzej. Brak rys po miesiącu użytkowania. Lepiej nie dotykać i sterować tylko z pilota.
Brak profile 2.0, ale w ostateczności mogę skorzystać z czytnika w komputerze.

Minusy:
Przeciętna szybkość rekacji, poniżej oczekiwań.
Zbyt głośno pracująca szuflada jak na sprzęt tej klasy.
Brak wsparcia dla SACD.


Ogólnie jestem zadowolony. Razem z VSX-L51 tworzą zgrany duet.


Jako alternatywę rozważałem inny, ciekawy zestaw:

SONY BDP-S5000ES (też nie wszystkim się podoba)
SONY STR-DA5400ES

ale to już wyższy poziom cenowy, poza tym BDP-S5000ES nie ma jeszcze w sprzedaży.
 

Rafal-s

New member
asoz napisał:
Mi również DVD+R działa bez najmniejszyh problemów.
Asoz i Robert Dy - Dzięki Panowie za info, w tak zwanym międzyczasie byłem w jednym z salonów audio i mimo, że osobiście tego nie sprawdziłem (sprzęt wyparował, widać ma wzięcie;)) potwierdzili mi, że nie ma kłopotów z +R.

Właciciele LX-71? Zamienilibyście się na Denona 1800BD?

Pozdro
 

Rafal-s

New member
Poniżej testy a właściwie wyciągi z pełnych testów Pionka BDP LX-71...

i Sonego BDP S5000ES

biorąc pod uwagę różnicę w cenie, wygląda, że na + dla Pioneera.

... no i mnie zblokowali:( . Chciałem dołączyć linki a tu kicha minimum 5wypowiedzi. No mam już kilka na koncie ale chyba źle liczę.
Jakby co wejdźcie na stronę av.com.pl są tam dwa linki bezpośrednio do testów.
 

mobor

Banned
porónywanie lx71 do sonego nie ma większego sensu

- co pioneera odróżnia od sony ?

- brak dekodera DTS HD MA /po co więc te Wolfsony?/
- brak profile 2.0 i portu LAN
- brak wsparcia dla JPG
- bardzo uproszczone zasilanie oraz cała konstrukcja względem SONY gdzie sama płyta Audio może pochwalić się własnym zasilaczem opartym na świetnym transformatorze R-core...
-bardzo uproszczony tor wizji /w sony jest on bardzo rozbudowany - rozdzielona sekcja analog i hdmi/ - w efekcie brakuje np trybu 720p...
 
Ostatnia edycja:
Do góry