Manta Blu-Ray

wujo1

New member
Dzisiaj patrzyłem starego czy tam nowego kuriera i zobaczyłem mały artykuł że manta niedługo wprowadza bd do swojej rodziny . Ciekawe ile będzie kosztować :D i jakie wykonanie :eek:


BHD01 - pierwszy odtwarzacz Blu-ray firmy Manta


W najbliższym czasie światło dzienne ujrzy pierwszy model odtwarzacza Blu-ray marki Manta. Jest to najmocniejsze z dotychczas stworzonych urządzeń w tej klasie. Manta Multimedia jest jedynym Polskim producentem, ktróry wprowadza na nasz rynek odtwarzacz Blu-ray. Odtwarzacz uzupełni zestaw kina domowego dzięki pełnemu kompletowi wejść i wyjść. Sześciokanałowy dźwięk możemy podłączyć do wyjścia analogowego jak i cyfrowego. Jest on nadawany w systemie DTS HD oraz Dolby True-HD. Jeśli podłączymy zestaw kina domowego poprzez port HDMI, dźwięk będzie nadawany w systemie 7.1.
Wyjście HDMI w wersji 1.3 umożliwi bezkonfliktowe podłączenie odtwarzacza do nowoczesnych odbiorników LCD. Przesył obrazu odbywa się w najlepszej dostępnej jakości - Full HD 1080p z częstotliwością 60Hz.
Odtwarzacz pozwala na odczyt płyt z całego świata, jest to tzw. region free. Do tego zagra także muzykę z plików MP3 i wyświetli zdjęcia w formacie JPEG.
Cena urządzenia nie została jeszcze ustalona.
mantabluray_1.jpg
 
Ostatnia edycja:
no ciekawe, ciekawe

"Manta Multimedia jest jedynym Polskim producentem, ktróry wprowadza na nasz rynek odtwarzacz Blu-ray."

bzdura! Niedługo pojawi się tez Funai w profilu 1.1 z obsługą divxa i czytnikiem kart pamięci i raczej powstaje w PL ;)
Zobaczymy jaka będzie cena tej manty
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jeśli nawet Funai powstanie w Polsce to wcale nie znaczy, ze Funai jest polskim producentem. Tak więc żadna bzdura tylko prawda
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
... ...nawet Funai powstanie w Polsce to wcale nie znaczy, ze Funai jest polskim producentem. Tak więc żadna bzdura tylko prawda ... ...
Użyję porównania. Pijesz szampan. Francuzki. Taki za 1500zł. Wiem że bywaja droższe ale ten mni wystarczy.
KOGO OBCHODZI CZY KIELISZKI SĄ ANGIELSKIE CZY CZESKIE.
Kogo obchodzi czy Funai jest polski czy słowacki. :confused:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
"...odtwarzacz posiada zaawansowany przetwornik obrazu, skalujący materiał DVD do rozdzielczości 1080/24p..."

Uniphier czyli?
 

ProSiaczek

New member
Jestem ciekawy czy odtworzy też Divixy?? Tylko wtedy po co BR??

Miałem dwie "manty" i chyba jednak pewnie niższa cena nie skusi mnie jednak do kupna.

Tylko jak go nazwać w związku z tym? Jest Prince,Lord,Emperor. Queen??:D
 

BoDeX

New member
wiatrak napisał:
"...odtwarzacz posiada zaawansowany przetwornik obrazu, skalujący materiał DVD do rozdzielczości 1080/24p..."

Uniphier czyli?



Na 100% Panas, przecież Denon niczego nie wymyślił - ciekawe czy 30, czy może już 35 ? No, ale to wątek o Mancie - więc może założyć nowy topic o tym DENONIE, chociaż czy warto .... ?
 
Tomek Koko napisał:
Jeśli nawet Funai powstanie w Polsce to wcale nie znaczy, ze Funai jest polskim producentem. Tak więc żadna bzdura tylko prawda

Jest japońskim, ale składają to zdaje się w Nowej Soli.
Manta też nie jest produkowana w Polsce, w cuda wierzysz? Ściągają to z Chin i remarkują. To samo robi Vincent (Shengya) i sprzedaje tu za 5x tyle jako "markowy" sprzęt, a w środku jest to samo. Przykładów jest dużo.

pozdrawiam
 

TheHX

New member
Na pewno nie będzie po 399 zł..Dla mnie Manta stała się synonimem tandety idącej w parze z brzydotą. Mam (jeszcze mam w szafie ) Emperora któregoś tam, padl po 8 miesiącach..nie znalazłem gwarancji więc leży w szafie, manta zdaje si ę Prince II też ojcu padła. Metalowe, wyginające się obudowy...dla mnie szmira, choć byłem pełen optymiozmu kupując Emperora. I doopa
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Wg mnie jak kupować Blue Ray to tylko sprzęt znanej i mającej uznanie marki, żeby potem nie było, że jedne płyty czyta inne nie, a to czegoś znów brakuje, a to sobie divixów nie oglądne na dvd+ tylko dvd- itp.

Nawet jeśli trzeba by zapłacić 2-3 razy wiecej niż za tą mante to ma się większa pewność że szlag go nie trafi w niespodziewanym momencie.

Bo sprzęt jest nie po to by przyciągnąć nowych klientów niską ceną ale po to by w 100% spełniał swoje zadanie do którego zostal przeznaczony
 

Gucio50

New member
Bez reklam
J-B napisał:
.. .. mnie jak kupować Blue Ray to tylko sprzęt znanej i mającej uznanie marki.. ...


Zależy kogo na co stać.

Lubię wino "Cabernet Savignon". Chilijski kosztuke 20-30zł, Kalifornijski 30, węgierski 18, bułgarski 7. Ceny z Wrocławia(brutto)
Widzę różnicę pomiędzy chilijskim a bułgarskim. Nie widzę pomiędzy węgierskim a bułgarskim. Kalifornijski jest jakby pośrodku. O franzuzkich nie piszę, nie mam też zegarka Rolex.

Jak mam doby tydzień, finansowo to kupuję ten z Chile, jak słabszy to 3 butelki bułgarskiego.

Do rzeczy. Jeżeli jakaś MANTA, Funai czy inne paskudztwo, będzie kosztować 300-400zł, wyświetlać DivX to napewno znajdą się amatorzy, a ja być może kupię sobie jako drugi do sypialni. Odpada argument "brzydoty" w sypialni, mojej przynajmniej nie zapalam górnego światła, a boczne mam przyciemnione i paskudna w widoku mata czy co inne niespecjalnie by mi przeszkadzała.

Mam swoje lata(58), małoletnich panienek nie sprowadzam, więc nie mam się przed kim wstydzić, może przed żoną ale ona na szczęście, TYLKO W TYM PRZYPADKU, jest chytrusem, ojciec z Poznania. :p

W salonie, a jakze, mam Sony S550, a jakżem czego i Wam życzę koledzy. ;)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Gucio ty znowu o piciu. Aż zaczęło mnie suszyć ;). Co do ceny, jeśli bedzie kosztować nawet 400zł to chyba i tak warto dołożyć 300zł i kupic samsunga BD-1500.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wujo1 tylko żeby szły..... u mnie też dwie manty leżą w szafie. Kiedyś pięknie działały / choć nie długo/. Teraz jedna odtwarza co niektóre płyty bardzo wybredna się zrobiła. Druga sztuka w ogóle odmówiła współpracy z jakąkolwiek płytą...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wujo1 napisał:
doby i taki blu-ray aby szły filmy :eek:


Sąsiad kupił Manteę, z blu-Ray i DivX. Wyglada wstrętnie ale WSZYSTKO Śmiga. Podobno w przyszłym tygodniu ma być Mustek we wrocławiu. Pewnie też będzie O.K.:D :)


Tak jak z DVD. Jak kupowałem Panasonic RA80 za 2500, a teraz w Selgross-sie widziałem znacznie lepszy za 80zł brutto (*Mustek)
 
Do góry