Odtwarzanie płyt Blu-Ray BD-R i BD-RE

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam nagrywarkę Blu-Ray, która pisze płyty BD-R i BD-RE ( odpowiednik RW)
ale żaden z testowanych we wrocławiu w sklepie odtwarzaczy Samsung, Sony i Panasonic jej nie odtworzył

Na stronie Samsung, BD-P1000 jerst napisane , że owszem, ale mój nawet po wgraniu najnowwszego softu ze strony Samsunga ogranicza się do odtwarzania dźwięku obraz pokazuje zielony zału ekran. Te w sklepie nawet tego nie p[otrafiły, napisały że dysk ma zły format. Sprzedawca tłumaczył ze pewnie maja stary soft.

Ostrzegam więc entuzjastów. :(
 

JacentyP

New member
Według specyfikacji technicznej także Sharp BD-HP20S ale nie wiem jak w praktyce.Zadałem to pytanie kikiemu w innym wątku, ale jeszcze nie odpowiedział.
Coś mi link nie działa,ale poprawiłem i zaraz zobaczę.
Dobra,już działa :)
 
Ostatnia edycja:

MATI31

New member
Gucio50 napisał:
Mam nagrywarkę Blu-Ray, która pisze płyty BD-R i BD-RE ( odpowiednik RW)
ale żaden z testowanych we wrocławiu w sklepie odtwarzaczy Samsung, Sony i Panasonic jej nie odtworzył

Na stronie Samsung, BD-P1000 jerst napisane , że owszem, ale mój nawet po wgraniu najnowwszego softu ze strony Samsunga ogranicza się do odtwarzania dźwięku obraz pokazuje zielony zału ekran. Te w sklepie nawet tego nie p[otrafiły, napisały że dysk ma zły format. Sprzedawca tłumaczył ze pewnie maja stary soft.

Ostrzegam więc entuzjastów. :(

Więc teraz ja przytocze kilka słów model Sharp BD-HP20S czyta orginalne Blu-ray 1 warstwowe i 2 warstwowe. Natomiast to co pisze w specyfikacji ze czyta BD-R i BD-RE to jest nieprawda. Nie łąpcie sie na to co na stronach piszą bo jest to bzdura ewidentna. Na niektorych stronach pisze, że nawet DiVX czyta :x ,jak to sie mówi - "co potrafi reklama zrobić z czlowieka".
Więc Ostrzegam entuzjastów model
Sharp BD-HP20S nie czyta BD-R i BD-RE :x
Mam ten model i żałuje, że Go kupiłem.
 

Zdzisław

New member
zatem czym odtwarzać BD-R i BD-RE

Warto by wiedzieć czym odtwarzać BD-R i BD-RE . Po to mam nagrywarke w komputerze aby robić z niej uzytek . Nazbierało mi sie wiele filmów z Sony w trybie HD i sądziłem, że będę to pakował na BD-R lub doraźnie BD-RE w maksymalnej jakości. Co zatem kupić aby ten współdziałał. Oczywiście sądziłem, że jak będę miał to uda mi sie wykonać kopię filmu aby go oglądać. Oj, widzę, że to Bly Ray jeszcze raczkuję. Tym niemniej prosze o informacje na jakim sprzęcie odtwarzać BD-R i BD-RE . A może w ogóle taniej kupować juz dzisiaj twarde dyski i na niej gromadzić archiwum a nawet filmy, ktore chciałoby sie kiedys jeszcze raz obejrzeć.
 

neomarka

New member
Cześć wszystkim jakieś 2 miesiace temu zakupilem laptopa Sony VGN-FZ21Z ma on mozliwosc czytania i pisania na plytach blu-ray po zakupie dostalem orginalny film w formacie blu-ray "spidermen 3" problem w tym ze nie moge go odtworzyc urzywam WinDVD ktory byl juz w Windowsie (vista) ktos wie jak roziazac ten problem?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
neomarka napisał:
Cześć wszystkim jakieś 2 miesiace temu zakupilem laptopa Sony VGN-FZ21Z ma on mozliwosc czytania i pisania na plytach blu-ray po zakupie dostalem orginalny film w formacie blu-ray "spidermen 3" problem w tym ze nie moge go odtworzyc urzywam WinDVD ktory byl juz w Windowsie (vista) ktos wie jak roziazac ten problem?

PowerDVD za około 100USD rozwiąże Ci ten problem. :p
 

mr_pit

New member
MATI31 napisał:
Więc teraz ja przytocze kilka słów model Sharp BD-HP20S czyta orginalne Blu-ray 1 warstwowe i 2 warstwowe. Natomiast to co pisze w specyfikacji ze czyta BD-R i BD-RE to jest nieprawda. Nie łąpcie sie na to co na stronach piszą bo jest to bzdura ewidentna. Na niektorych stronach pisze, że nawet DiVX czyta :x ,jak to sie mówi - "co potrafi reklama zrobić z czlowieka".
Więc Ostrzegam entuzjastów model
Sharp BD-HP20S nie czyta BD-R i BD-RE :x
Mam ten model i żałuje, że Go kupiłem.
A nie możesz go oddać jako towar niezgodny ze specyfikacją?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mr_pit napisał:
A nie możesz go oddać jako towar niezgodny ze specyfikacją?

Drogi kolego. Ja mam podobny problem, tylko że z odtwarzaczem Blu-Ray Samsung BD-1000 :( .

Oczywiscie ze moge oddać odtwarzacz, pewnie oddadzą mi też pieniądze, jako że on TEŻ nie czyta BD-R ani RE. Tylko co dalej, mam juz parę płyt BR ( w tym kilka fajnych koncertów), odtwarza on, dzieki swojemu UpScalerowi płyty DVD z jakoscia duzo lepsza od standardowych odtwarzaczy DVD Panasonic-a czy Sony.

Ja, pewnie inni koledzy w tym MATI31, NIE CHCEMY Z POWROTEM PIENIĘDZY. Chcemy aby płyty R i RE "się odtwarzały". Co mozna zrobić z żoną na bezludnej wyspie, która nie chce i nie umie gotować????? :p
 
Ostatnia edycja:

mr_pit

New member
Gucio50 napisał:
Drogi kolego. Ja mam podobny problem, tylko że z odtwarzaczem Blu-Ray Samsung BD-1000 :( .

Oczywiscie ze moge oddać odtwarzacz, pewnie oddadzą mi też pieniądze, jako że on TEŻ nie czyta BD-R ani RE. Tylko co dalej, mam juz parę płyt BR ( w tym kilka fajnych koncertów), odtwarza on, dzieki swojemu UpScalerowi płyty DVD z jakoscia duzo lepsza od standardowych odtwarzaczy DVD Panasonic-a czy Sony.

Ja, pewnie inni koledzy w tym MATI31, NIE CHCEMY Z POWROTEM PIENIĘDZY. Chcemy aby płyty R i RE "się odtwarzały". Co mozna zrobić z żoną na bezludnej wyspie, która nie chce i nie umie gotować????? :p
Masz racje oddanie sprzętu w Twoim przypadku problemu nie rozwiąże mam nadzieję że problem ten może rozwiązać nowy soft.
Lecz MATI31 napisał "mam ten model i żałuję że kupiłem" i myślę że oddanie szybciej rozwiąże jego problem. Ale to tylko mój pomysł :p
Swoją drogą niedawno kupiłem kino domowe i zastanawiałem się nad jakimś odtwarzaczem Blu-Ray lub DVD. I prawie byłem przekonany że zamiast wydawać koło 1000 zł na np DVD Denon 1930 to myślałem właśnie nad troche jakimś droższym Blu-Ray by oglądać to co nagram kamerka Sony HC7 przegrane na płytki B-DR.
I teraz już wiem że kupowanie odtwarzacza Blu-Ray w moim przypadku odłożę na jakiś bliżej nieokreślony czas.
Pzdr
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mr_pit napisał:
I teraz już wiem że kupowanie odtwarzacza Blu-Ray w moim przypadku odłożę na jakiś bliżej nieokreślony czas.
Pzdr

Dlaczego? Płyty DVD mój amsung odtwarza znacznie lepiej od odtwarzaczy DVD. No i odtwarza połyty Blu-Ray. Jest ich już sporo. Na razie nie umie odtwarzacz Blu-Ray "nagrywanych", no to trudno. Ja nie załuje zakupu.

Pewnie nie zbierałbym płyt Blu-Ray a tak za 2-3 lata będe miał ich trochę. A płyty nagrywane odtworzy mi mój następny odtwarzacz BR :mrgreen:
 

MATI31

New member
Powiem wam tak szczerze zawsze sie czlowiek łapie na jakiś nowościach a potem się okazuje. To co dzwoniłem do tych co zakupilem Sharp-a to powiedzieli ze niestety nie ma możliwosci zwrotu towaru i tak właśnie nabijają ludzi w butelke. Mowie szczerze nie wierzcie opisom bo to pic na wode.Ale ja wiem ze Sharp BD-HP20S nie czyta BD-R i BD-RE. A tymbardziej robie tak jak zalecają i w czytniku Blu - Ray komputerowym czyta a w stacjonarce wywala płyte.A są te same pliki co na orginalnej płycie. Więc jest to troche dziwne. Pozdrawiam:mrgreen:
 

MATI31

New member
Piszecie żeby oddać. Szczerze mam dośc tego zachodu i wysyłanie sprzętu , czekanie min 2 tygodnie na kase , gdzie w sklepie powiedzieli mi,że nie podlega zwrotowi. Boli mnie 1 rzecz kupić coś a potem okazuje się ze to coś nie działą. Jest to dla mnie śmieszne. Po po co w instrukcji piszą, że czyta BD-R i BD-RE po co!! Też mam troche filmów na BD i szkoda mi sie pozbywać sprzętu. Też znalazłem Nowy Soft i ni hu hu dalej nie czyta BD-R , BD-RE. Ludzie nie łąpcie się na jakieś dziwne opisy danych sprzętów bo to co zazwyczaj piszą to jest po to aby złapać ludzi ( chwyt reklamowy ). Tylko do czego dąże, że jeżeli piszą o danym sprzęcie to niech spełnia te kryteria z specyfikacją i z instrukcją. Bo naprawde jakośc BD jest super ale tylko odtwarza orginały. Jak to sie mówi : jak w Polsce nieoszukają to nie będą spać spokojnie. A tymbardziej piszą i sprzedają na allegro Sharp BD-HP20S, z opisem gdzie nie mają pojecia czy czyta BD-R i BDRE ja np. dalem 1400 z groszami a na allegro po 1700 do 2000 zł jest to śmieszne.Sprzęt jest super ale niezgodny ze specyfikacją. A w Sharpie tłumaczą sie jak dzieci, że ja coś zle robie i ze nie mieli tego sprzętu na gwarancji i nie potrafią powiedzieć nic więcej. Ja nie rozumie 1 rzeczy czemu coś sprzedają co nawet nie przetestowali. Jest to śmieszne i beszczelne. Nie mam ochoty się z nimi użerać ale w stosunku do społeczeństwa firma nie jest OK. Mam nadzieje ze to przeczytają i wysuną z tego jakieś wnioski. Taki sprzęt ze zła specyfikacją powinien kosztować od 500 zł do gora 800 zł.To jest moje zdanie a wiem ze mam racje. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i nie dajcie sie nabijać w butelke.
 

czechoj

Member
Toś mnie kolego mati31 zasmucił :(. Sam niedawno kupiłem tego Sharpa z myślą o BD-R/RE w poniedziałek odbieram nagrywarkę Blu-ray i byłem pewien że wszystko pójdzie jak z płatka. Czy filmy które próbowałeś odtworzyć były nagrane we właściwym standardzie? Na jakiej nagrywarce?
 

MATI31

New member
czechoj napisał:
Toś mnie kolego mati31 zasmucił :(. Sam niedawno kupiłem tego Sharpa z myślą o BD-R/RE w poniedziałek odbieram nagrywarkę Blu-ray i byłem pewien że wszystko pójdzie jak z płatka. Czy filmy które próbowałeś odtworzyć były nagrane we właściwym standardzie? Na jakiej nagrywarce?

Drogi kolego niestety taka rzeczywistość jest odtwarzacza Sharp BD- HP20 S zostało to nagrane ze standardem Blu - Ray. W komputerowym odtwarzaczu odpala z miejsca a w stacjonarce Sharp płyte czyta a potem sie szuflada sama wysuwa. A tymbardziej spróbój sobie zrobić kopie BD R orginału gdzie śa juz programy do robienia obrazu i potem sobie wypal ale na płytke BD-RE bo szczerze szkoda płytki BD-R bo tylko ci bedzie czytać w komputerowym czytniku BD-ej. A była płyta nagrywana w LG gdzie az nagrywało prawie 1 h 37 min.POzdrawiam
 

czechoj

Member
Kurna i stało się........ faktycznie Sharp BD-HP20S nie czyta płyt BD-RE nagranych w trybie BD Video... ani zadnym innym trybie UDF......... ale jestem zły, przeciez kupiłem go z myślą o odtwarzaniu filmów nagranych kamerką HD, dziś załuję że nie wziąłem PS3 miałbym radość. Jak to jest że w specyfikacji stoi ze odtwarza...
 

Zdzisław

New member
Ja na szczęście nie kupiłem odtwarzacza Blu Rey. Mam nagrywarkę Blu Rey w komputerze, która odtwarza wszystko, w tym także HD DVD.
Mam odtwarzacz DVD i tuner , który obsługuje , który obsługuje nawet 1920x1080p, cz DTS odtwarza tylko wszystkie DVD i CD. Zatem czy można przekonwertować obraz z płyty nagranej wczesniej na Blu-Ray na DVD dwustronne albo dzielic na dwie lub trzy płytki? Z kamerki juz nie nagrywam na Bly Ray bo to bez sensu jesli odtwarzacze tego nie łapią a przynajmniej te z tańszej półki..
 

Zdzisław

New member
Niestety już dwie płytki Blu Ray z kamerki nagrałem. Teraz pewnie muszę zastanawiać się nad przekonwertowaniem tego na DVD . Nawet nie wiem czy sie da. Aha albo skopiować na twardziela pod USB tyle, że znów przyjdzie mi uczyć sie jako to zrobić aby nic nie stracic z jakości wszak nie po to kupowałem kamerke HD.
A tak w ogóle to zastanawiam się jaki sens kupować do TV Blu Ray lub HD DVD skoro nie wolno nawet skopiować sobie płytki . Chyba dla przeciętnego Polaka 100 zł za film to trochę za wiele. Chyba, że ma liczną rodzinę bo dla singla to wiele taniej obejrzeć film w multikinie. W końcu ile razy można ten sam film oglądać.
 
Do góry