Test amplitunera Yamaha RX-V765

patiman1

New member
Poczekaj kilka minut - po 4-5 minutach zwykle większość subów przechodzi w stand-by.

Witam ponownie

Tak wlasnie jest dokladnie moj sub wylacza sie po czasie ma opuznienie 20minutowe ale niestety sie nie wylacza po tym czasie gdy jest podlaczony pod amp, jak juz mowielm gdy wyjme wtyczke 230v z gniazdka w sciane dopiero po 20 min sub sie wylacza, przysnam sie ze kable sungalowe sa taotalnym smieciem gdyz nie zdazylem jeszce nabyc czegos lepszego ale czy kabel moze taki problem robic ?
 

patiman1

New member
jeszce zapomnialem dodac ze raz moze dwa na 10 razy sub sie wylaczy po tych 20 min (czyli sygnal zaniknie kompletnie) nawet jesli amp jesc ciagle do gniazdka 230v podlaczony. Nie bardzo to rozumiem ale tak sie dzieje
 

Lech

New member
Bez reklam
Posiadam następujący sprzęt: amplituner Yamaha RX-V765, DVD Yamaha S-663, Tuner TV sat Humax 2000 z HDMI, Tv Panasonic HD ready 1xHDMI.
Moje pytania to:
1. Czy można połączyć tuner TV sat z telewizorem poprzez gniazda Yamahy za pomocą HDMI,
2. Czy jest możliwość pasywnego odbioru obrazu i dźwięku TV sat w w/w telewizorze z wykorzystamim amplitunera Yamahy. I jaki to ma wpływ ma pobór prądu przez 765.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Witam.
Ponieważ nikt nie odpowiedział na moje pytania, postanowiłem poeksperymentować ze sprzętem.
W tej chwili mogę odpowiedzieć twierdząco na pytania postawione powyżej. Cały ten bałagan obecnie połączyłem wyłącznie kablami HDMI i wszystko działa prawidłowo.
Pozdrawiam:)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Panowie posiadacze RX-V765/1065 jak sprawa wygląda z grzaniem sie amplituera czy górna pokrywa potrafi parzyć w ręke czy tylko ciepła po intensywnym użytkowaniu ?
 

MMrozo

New member
Nie zauważyłem mocnego nagrzewania, a sprawdzam co jakiś czas, jednak z boku bo na ampli stoi magnetowid i dvd więc nie ma dostępu. O wiele bardziej nagrzewa się konsola. Można powiedzieć, że obudowa ampli jest ciepła.
 

audiomac

New member
Ile Ohmów?

Witam!
Chciałem zapytać, czy można do Yamahy 765 podłączyć kolumny 4 Ohmowe (Dali 6006), czy tylko 6 i 8? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
 

hawk11

New member
Myślę że spokojnie możesz, moje Quantumy wg audio.com maja min. 4,5 oma.
(Komentarz do impedancji znamionowej znowu może być częściowo ironiczny, częściowo jednak łaskawy. Producent w niemieckim stylu deklaruje, że impedancja wynosi "4-8 omów" (przysłowiowa niemiecka precyzja). Minimum na charakterystyce przy ok. 150 Hz wynosi ok. 4,5 oma, co przy odrobinie dobrej woli pozwala uznać 6-omową impedancję znamionową. Faktycznie, takie obciążenie powinien wytrzymać każdy wzmacniacz i amplituner.)
 
Ostatnia edycja:

audiomac

New member
impedancja

Dzięki! Info o tym jest na tylnej płycie tego ampli, ale przy powiększeniu na żadnym nie widzę, co tam jest napisane :), a zapisałem już kilkanaście na dysku.
Tak w ogóle to już zgłupiałem od problemów z tym sprzętem, plazma, lcd led, projektor, jaki amplituner. Zmieniam wsio i dlatego. Zostają tylko kolumienki i subwoofer PS 1000.
Czacha dymi jednym słowem :(
 

Lech

New member
Bez reklam
Dzięki! Info o tym jest na tylnej płycie tego ampli, ale przy powiększeniu na żadnym nie widzę, co tam jest napisane :), a zapisałem już kilkanaście na dysku.
Jest w polskiej instrukcji na stronie 68. "Gdy podłączysz głośniki 4-ohmowe do gniazd głośnikowych, ustaw "SPIMP" na "6-MIN".
 

audiomac

New member
instrukcja

Ja tego modelu jeszcze nie mam, więc skąd instrukcja, w necie nie znalazłem, ale podobno mozna podłączyć 4 ohmowe kolumienki.
 
Do góry