ONKYO TX-NR828, TX-NR838 czy może nowy model TX-RZ800

krystiano8

New member
Witam,

Generalnie planuje wymienic zestaw AV. TV mam już praktycznie wybrany. Głośniki oraz Blu zostają.
Kwestia amplitunera. Upatrzyłem sobie serie 8...i tu moja rozterka.
Czy iść juz w model RZ800 z nowinkami technologicznymi czy jednak wybrac poczciwą serie 828 lub 838?
To na czym mi zalezy najbardziej to soczysty dzwiek w kinie - sporadycznie słuchał stereo (lecz też jest istotne - wiec może w przyszłości dokupie wzmak) - jesli już to CD z blu czasamu FLACK poprzez USB
Czy może już czas najwyższy iść w kierunku funkcji ponizej?

HDMI 2.0a (z HDR), z których pięć akceptuje kod HDCP 2.2, a także 2 wyjścia z których jedno umożliwia przesłania do dodatkowego pomieszczenia (Zone 2) sygnału o rozdzielczości 4K. Wszystkie terminale potrafią odebrać i przesłać sygnał Ultra HD/60fps z przestrzenią kolorów 4:4:4.


Mały problem pojawia się z dostępnością 828 i 838...

Pozdrawiam!
 

krystiano8

New member
Używki też wchodzą w grę...
Ostatnio widziałem on-line w Wawie nowy 838 za 5K
5010, 3010 to już trochę za wysoki budzet..

A co myslicie o TX-RZ800 warto isc w nowe amplitunery z HDR, HDCP2.2, itp?

Pozdrawiam
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Używki też wchodzą w grę...
A co myslicie o TX-RZ800 warto isc w nowe amplitunery z HDR, HDCP2.2, itp?

Amp to zwykle urządzenie na pare lat. Wszystko zależy czy zamierzasz korzystać z tych rzeczy.
HDR wydaje się chyba najbardziej obiecujący z nadchodzących technologii ale nie ma wielu TV na rynku i są to zwykle najwyższe modele.
Jeśli planujesz zakup Bluray 4k to HDCP 2.2 będzie niezbędne.

Od strony audio, widziałem w dobrych cenach używane i sporo lepsze od serii '8' 1030 i 3030 na niemieckim amazon.
 

krystiano8

New member
Amp to zwykle urządzenie na pare lat. Wszystko zależy czy zamierzasz korzystać z tych rzeczy.
HDR wydaje się chyba najbardziej obiecujący z nadchodzących technologii ale nie ma wielu TV na rynku i są to zwykle najwyższe modele.
Jeśli planujesz zakup Bluray 4k to HDCP 2.2 będzie niezbędne.

Od strony audio, widziałem w dobrych cenach używane i sporo lepsze od serii '8' 1030 i 3030 na niemieckim amazon.

Nie planuje zakupu BluRaya 4K, HD w zupełności mi wystarczy. Bardziej zależy mi na dobrym dzwięku.
Zanim HDR oraz 4K bedzie na takim etapie jak obecne HD minie zapewne ok 8-10lat....
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To ja na twoim miejscu szukalbym ampli mozliwe z jak najwyzszej półki.
Tymbardziej ze masz fajny budzet.

Onkyo RZ podobno spoko - przeskok napewno bedzie duzy z obecnego ampli.

pzdr
 

krystiano8

New member
Mam jeszcze opcje A9050 uzywka w dobrej cenie.
Bardziej chodzi mi o stereo, gdzie tu powinno być lepiej niz 838.
A9050 tez nie ma Power amp ale ewentualnie podpiał bym pod line in, przy kinie napedził by fronty jako koncówka mocy.
 

krystiano8

New member
Powiem tak 838 to porządny piecyk ,napewno polepszysz stereo podpinając 9050(fajny wzmacniacz) ,sam mam podpięty 809 do A70 ,a TY tylko umęczysz się bez PoweAmp.Napisz do Borixona,On miał tak spięte i tylko się wkurw.... .
Chyba ,że jeszcze przepinanie kabli.

No właśnie boli mnie kwestia spinania ampa i wzmaka bez PowerAmp...myslałem też o Pionku A50, ewentualnie starszy model Onkyo A9755 ale do niego muszę trochę dozbierać (Wiem, że Borixon ma na sprzedaż ale mój musi byc czarny:)

Macie inne propozycje co do wzmaków z MainIn/Diredt In? Bedzie grał z Klipsch RF52. Budzet ok 2K w grę wchodzą używki.
 

krystiano8

New member

A ile masz na wzmacniacz?

@ kapusta - tak jak pisałem ok 2K

Na razie mie sie nie spieszy, wiec rozglądam się i pytam;-)
Widziałem tego Audiolaba - kusi, na miejscu i czarny:)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
mozesz kupic mojego onkyo tx nr 828. jest w idealnym stanie z 2 pilotami, orginalnym kartonie itp uzywany jako przedwzmacniacz wiec zaden glosnik do niego nie jest podlaczony
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Funt niski to przebudowujesz klocki :)

Juz upatrzyles preamp marantza av? Czy wymieniasz tylko 828 na rz800/rz900?

Ps.
Znasz jakies inne ciekawe sklepy oprocz Richard sounds? Oni nie maja marantzy na stronie.
 

krystiano8

New member
mozesz kupic mojego onkyo tx nr 828. jest w idealnym stanie z 2 pilotami, orginalnym kartonie itp uzywany jako przedwzmacniacz wiec zaden glosnik do niego nie jest podlaczony

Własnie nabyłem wzmaka Audiolab 8200A wcześniej wywaliłem sporo kasy w auto i urlop....wiec na razie wystrzelałem sie z gotówy....napisz na PW szczegóły. To wersja GB?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
nie lubie audiolabow. piszczy w nich oszczedzaniem i sa bardzo awaryjne.
Wersja GB ?? nie wiedzialem ze jakies wersje na europe sa procz jednej. fakt kabel zasilajacy ma wtyczke angielska ale ja i tak oryginalnego kabla nie uzywam. ogolnie to mi sie nie pali ze sprzedaza chyba ze ktos chce na juz to nie ma problemu. ogolnie jest w idealnym stanie i chodzi jako pre amp. jako typowy amplituner chodzil moze z 4 miechy a potem wszystkie kolumny podlaczylem pod koncowki. jestem pierwszym wlascicielem. jak cos daj znac.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Funt niski to przebudowujesz klocki :)

Juz upatrzyles preamp marantza av? Czy wymieniasz tylko 828 na rz800/rz900?

Ps.
Znasz jakies inne ciekawe sklepy oprocz Richard sounds? Oni nie maja marantzy na stronie.

fakt funt niski ale gorzej bo ceny klockow w gore ida. Co do wymiany na pre amp to nie wiem czy nie poslucham armanig'a i zrobie tak jak on zwlaszcza ze pre amp Marantza poszedl w gore troche.
Onkyo wlasnie wypuscilo 3 nowe klocki w tym jeden pre amp. Ale po raz pierwszy chyba w historii Onkyo nie uzyli odwrocony potrojnych ukladow Darlingtona wiec konkluzja = totalna oszczednosc. A cena i tak bedzie podobno wysoko bo slyszalem ze ktos z dystrybutorow z Austri wspominal o cenie okolo 3800 euro wiec daruje sobie gorszy sprzet i w dodatku jeszcze drozej niz poprzednik.
 

werf

Active member
Bez reklam
fakt funt niski ale gorzej bo ceny klockow w gore ida. Co do wymiany na pre amp to nie wiem czy nie poslucham armanig'a i zrobie tak jak on zwlaszcza ze pre amp Marantza poszedl w gore troche.
Onkyo wlasnie wypuscilo 3 nowe klocki w tym jeden pre amp. Ale po raz pierwszy chyba w historii Onkyo nie uzyli odwrocony potrojnych ukladow Darlingtona wiec konkluzja = totalna oszczednosc. A cena i tak bedzie podobno wysoko bo slyszalem ze ktos z dystrybutorow z Austri wspominal o cenie okolo 3800 euro wiec daruje sobie gorszy sprzet i w dodatku jeszcze drozej niz poprzednik.

Chciałeś powiedzieć Onkyo przerobiło pierwowzór


post images

capture screen
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Fakt faktem ceny ida w gore.
Nie jestem wstanie odkupic to co sprzedalem pol roku temu.

Na alledrogo juz widnieja importy marasia 7010 za 5500zl. Koles skonczy urlop to bede probowal moze za 5000 pusci. A jak nie to to bede kombinowal z tym sklepem PeterTyson maja na wyprzedazy marasia za 4500zl (900 funtow) sa godni polecenia? Kupowales u nich? Ile idzie zbic z tej ceny?
 
Do góry