Jaki TV wybrać?

ewoky

New member
Witam,

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze TV...

1. Odległość od ekranu: 3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? słońce mam w pokoju z rana do około południa, tv będzie na ścianie prostopadłej do okna, popołudniu mogę mieć słońce w postaci odbić z okien bloku na przeciwko ;)
3. Jak duży jest pokój: ok. 4,3 x 4,6m
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT Thomson Scenic 32"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale na AXN, wiadomości, filmy TV, filmy ściągnięte z internetu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej mat, z racji na brak odbić
12. Preferowana marka: nie mam preferencji, byle bym był zadowolony :)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: wysokiego input lagu, smużenia, braku płynności ruchu, nienaturalnych kolorów, wolnego przełączania kanałów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Xbox360 i kinect, filmy przez USB, laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 30% Xbox360
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost, ew. z boku
17. Czy ważne jest wifi : niekonieczne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : chciałbym, acz niekonieczne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. Ma mieć 3D: nie musi, nie potrzebuję
23. Ma mieć slot na karty SD: byłby przydatny
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: xbox360 - hdmi, laptop (dość stary, karta graficzna ATIx1300) - VGA
26. Jaki masz sygnał: SD - kablówka analogowa (być może za rok przejdę na HD)
27. Ile programów HD: 0, w przyszłości może się pojawią
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5h
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: full HD
30. Dvb-t: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na płynności grania na Xboxie, jakości obrazu, braku smużenia i innych defektów, możliwość oglądania filmów z pendrive'a bądź dysku zewnętrznego/laptopa, brak bzyczenia/buczenia/głośnego szumienia
32. Ile osób ogląda: 1-2 osoby
33. Jaka klasa cenowa: 2-3tysiące (ew. jeśli znajdzie się coś co spełnia wymagania to może 3,5tys.)
34. Rozmiar: 40-42''


Sporo czasu poświęciłem na przeglądaniu forów, w tym także zagranicznych. Wydaje mi się, że moje oczekiwania w większości spełnia plazma Panasonica g30. Jest jedno ale i to dość istotne ALE... Pojawia się bardzo dużo postów na temat bzyczenia tych telewizorów. W niektórych przypadkach bzyczenie jest tak nasilone, że nie sposób oglądać przy tym telewizji. Przy tak dużym wydatku nie mogę sobie pozwolić na kupno takiego bubla. Znalazłem nawet posty z instrukcją jak naprawić to bzyczenie samemu (oczywiście przy utracie 5cio letniej gwarancji), gdy technicy okażą się bezskuteczni. Poza tym w moim mieszkanku przez prawie pół roku coś buczało i za Chiny nie można było się zorientować co to jest. Aż wreszcie się okazało, że to antena zbiorcza na dachu bloku wpada w rezonans, który się przenosi na ściany nośne i było słychać tylko na ostatnim piętrze. Stąd mój uraz do wszelkiego rodzaju bzyczenia/buczenia. Wystarczy już, że Xbox360 mi szumi jak gram.

Tak jak zaznaczyłem, zależy mi na stosunkowo niskim input lagu, żeby było komfortowo grać na Xboxie360 i Kinekcie. Tutaj oczywiście LCD i LED TV sprawują się gorzej od plazm. Ale nie znalazłem innej sensownej plazmy poza tym Panasonikiem, który potrafi bzyczeć.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w wyborze TV i cenne rady.
 

don111

Banned
przy tej odległości to 50', minimum 46' (tyle to mam z 2,5m - za mały)
G30 jak najbardziej przy tych warunkach, z tego co widzisz w ankiecie 3/4 osób nie widzi z tego powodu problemu, dla 1/4 hałasuje głośno, rozwiązanie jest proste - sprawdzasz przy zakupie czy hałasuje czy nie
 

ewoky

New member
Dziękuję za odpowiedź.

Najchętniej bym sobie walnął coś większego, ale żona stawia warunek do 42" i raczej tak już zostanie :)

Z plazmą Panasonica jest ten problem, że wg. użytkowników one potrafią buczeć/bzyczeć po jakimś czasie od daty zakupu. Czyli powiedzmy, że w sklepie poproszę o wyjęcie z pudła i podłączenie. Okaże się, że wszystko jest OK, a po dwóch miesiącach zacznie mi w domu bzyczeć. Potem zostaje już tylko "bujanie" się z serwisantami, wiecznymi emailami, telefonami i nadszarpanymi nerwami.

Czy coś jeszcze oprócz plazmy Panasonica wchodzi w grę?
 

ewoky

New member
W zasadzie skłaniałem się już w stronę Panasonica TX-L42e30 do czasu kiedy zacząłem więcej szukać na jego temat i część użytkowników uważa, że poświata (bleeding) jest nie do wytrzymania. Więc się podłamałem...

I znowu zacząłem szukać :) Tym razem poczytałem na temat Sharpa 40LE830. Czy ten TV się nadaje przy moich wymaganiach? Jest trochę notek o jego awaryjności.

Poszukam jeszcze info o tej Toshibie, którą polecił Kiki.

A może jeszcze jakiś Samsung?

Albo Sony HX800?

Powoli zaczyna się coś wykluwać, ale proszę jeszcze o kolejne rady i opinie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry