Żywotność plazm i lcd.

reds66

New member
Witam.
Biorąc pod uwagę dane o żywotności ekranów podawane przez producentów,
jestem bardzo ciekaw opini na ten temat użytkowników tych ekranów.
Może napiszą osoby które mają najdłużej w domu plazmę lub lcd , ile czasu ma dany ekran ?, czy i po jakim czasie coś zaczęło się sypać ?
Myślę że to ciekawy wątek , w gruncie rzeczy rok lub dwa gwarancji na coś co ma świecić 60.000 godzin to zastanawiające , matryca może paść dzień po gwarancji i rękojmi ;)
Pozdrawiam.
 

gatar

Active member
Bez reklam
reds66 napisał:
w gruncie rzeczy rok lub dwa gwarancji na coś co ma świecić 60.000 godzin to zastanawiające , matryca może paść dzień po gwarancji i rękojmi ;)
Pozdrawiam.
Tak jak samochód, który ma gwarancje na 2-3 lata a ma jeździć kilkanaście lat. Co w tym zastanawiającego ?
 

reds66

New member
gatar napisał:
Tak jak samochód, który ma gwarancje na 2-3 lata a ma jeździć kilkanaście lat. Co w tym zastanawiającego ?

Moim zdaniem jest spora różnica , w samochodzie można zrobić prawie wszystko , a w panelu lcd lub plazmowym co zrobisz? , wymienisz gaz lub piksele :D
Jak padnie matryca to kapota , dlatego myślę że nie tylko ja ciekaw jestem ile czasu i jak to pracuje ?
 

Cubezak

New member
Osobiscie moge wypowiedziec sie o LCD. Przy zalozeniu uzytkowania zgodnie z zaleceniami producenta matryca nie powinna pasc. Jako odnosnik do zywotnosci odnosi sie dlugosc swiecenia Back Lighta (oswitlenia) tutaj sa rozne liczby w zaleznosci od rodzaju zarowek. EEFL; CCFL, HCFL. (nie uwzgledniam LED - tego nie testowalismy).
Zawsze podczas testow sprawdzane sa glownie lampy (testy trwaja nawet ponad 10 lat w warunkach normalnych lub krocej w komorach starzeniwych).
Co do padniecia zaraz po gwarancji to nie masz pewnosci NIGDY ale moge sie podzielic informacja, ze 95% defektow powstaje w pierwszych godzinah uzytkowania - jest to rowniez przewidziane w procesie produkcyjnym....
 
Do góry