Zwykły tv 55 cali LG

popson13

New member
Cześć,
Na wstępie przepraszam za podbijanie tematu.Domyślam się, że temat był wałkowany 100razy ale jest tyle wątków na forum, że trudno odnaleźć odpowiedni.

Nosze się z zamiarem zakupu telewizora 55 cali. Nie jestem maniakiem tv więc wszystkie bajery są mi zbędne. Od TV wymagam tylko wyświetlania w miarę fajnego obrazu. Czytając w internecie czy też tutaj na forum opinie strasznie skomplikowało mi się życie! :). Od początku miałem przekonanie, że jeżeli TV wyświetla obraz jest już super... ale czytając opinie o smużeniu, głębi czerni, smużeniu, płynności i innych rzeczy boje się kupić TV ( powaga !!! ).
Jak już wspomniałem wyżej chce kupić TV tanim kosztem z funkcją dobrego oglądania TV, czasem zagranie na Xboxie. Myślałem o TV LG 55LB5610 czy też ewentualnie LG 55LB650V , 55 cali ponieważ mam dosyć sporą odległość od kanapy do ściany na której chce go powiesić a koszt tylko na taki mi pozwala.
Pytanie brzmi do was użytkowników z większym pojęciem niż ja ,który wybrać do moich potrzeb zwykłego użytkownika TV.

Z góry bardzo dziękuję za odp.
Pozdr.
 

firekage

New member
Bez reklam
Jeśli bierze pod uwagę LG to seria LB ale minimum 670/671. LB 5610 ma 50Hz panel bez upłynniacza, 650 ma 100Hz panel ale bez wygaszania lokalnego (local dimming) i brak pilota żyroskopowego, który jest dodany do modelu 670/671. Zastanów się***nad Samsungiem H6400. Panel VA, w LG jest IPS.
 

grzes_k

New member
Czytając w internecie czy też tutaj na forum opinie strasznie skomplikowało mi się życie! :). Od początku miałem przekonanie, że jeżeli TV wyświetla obraz jest już super... ale czytając opinie o smużeniu, głębi czerni, smużeniu, płynności i innych rzeczy boje się kupić TV ( powaga !!! ).

Też miałem obawy, im więcej się czyta, to wbrew pozorom gorzej :)
Jednak różne opinie to zawsze jakaś wskazówka. Jeśli decydowałbyś się na ww LG, warto właśnie sprawdzić ww mankamenty, często użytkownicy skarżą się właśnie clouding, DSE itp.
Jeżeli masz możliwość zakupu z prawem do zwrotu to zdecydowanie to polecam - jeśli się rozczarujesz to zwracasz sprzęt a nie męczysz się ze świadomością złego wyboru.

A dla przykładu: poczytaj ZACHMURZONE LEDY | TV TEST, nic tylko się pociąć.

A jak to wygląda w moim przypadku (powszechnie potępiana marka tv), zresztą w rzeczywistości wygląda to lepiej (kompresja i ISO 6400):
 

Attachments

  • DSC_0855.jpg
    DSC_0855.jpg
    50,9 KB · Wyś: 172

popson13

New member
Dzięki wielkie drodzy użytkownicy za rady.
Ale nadal stoję w kropce heh. Pewnie, że Panasonic 55as650 lub Toshiba 55L7453 są świetnymi telewizorami i również rozmyślałem nad kupnem owych TV ale ja tak często telewizji nie oglądam i raczej nie będę używał tych wszystkich funkcji jakie mają. Boje się, że w moim przypadku było by to wyrzucenie kaski na coś co mi nie jest do końca potrzebne. Jednak z drugiej strony kusi heh.

Jeszcze, zastanawiałem się nda TV 50 cali ale nie wiem jak będzie się oglądało z takiej odległości
około 5 m. Panasonic TX-50AS600E lub TX-50AS650E


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 26m/2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 5,30 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem - przeważnie dwie czasem więcej.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć - docelowo wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju - z boku, ale nie za mocno
7.Jaki masz obecnie telewizor - w pokoju przeznaczonym na TV brak, ogólnie to samsung LN32B360(C5D) - szczerze nie narzekam :)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał - oczekuje wyświetlanie obrazu w miarę dobrego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - analogowy/cyfrowy
10.Jakie urządzenia - laptop, xbox360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - 3h ( średnia tyg. )
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą -bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - nauka, sport, serial
14.Czy zamierzasz serfować po internecie - nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak, ( okazjonalnie jak kumple wpadną a narzeczona będzie miała wychodne, głownie FIFA, NBA, NFL )
16.Preferencje co do marki - obojętnie ( aby się nie rozleciał przez 3 lata )
17.Preferencje co do wielkości - 50 -60 cali ( głownie 55 )
18.Co Cię denerwuje w telewizorach - raczej, nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - zdecydowanie wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - jak najmniejsza! ew. 3500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie koniecznie, nie jestem fanem 3D, bez różnicy
 
Ostatnia edycja:
Do góry