Zwykły TV 42-46" na działkę

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Szukam na działkę TV jak w temacie. Bez smart, wifi, 3D czy innych bajerów. Zwykły TV do oglądania dvb-t rano i (najczęściej) wieczorem. Pomieszczenie ani ciemne ani jasne. Ma być po prostu dobry obraz, dobre podświetlenie matrycy, dobra czerń bez cloudingów itp itd. Dobrze by było z natywną matrycą 100Hz. Wiadomo o co chodzi. TV ma mi służyć kilka lat więc jakość obrazu i jak najmniej niedoskonałości technologii jest priorytetem. Cena do 1700.

Rozważam:
Sharp LC-46LD264E
LG 42LB5500
THOMSON 48FZ3233


Czy to dobre typy ? Jakieś inne opcje ?

Pytałem kiki-ego o opinię, ale milczy więc prośba do kolegów o podpowiedź, bo chciałby kupić coś w przeciągu tygodnia.

Pozdr
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A jaką masz odległość od ekranu ?

2-3,5 mtr . kiki odpuśćmy sobie takie mało istotne szczegóły :)

Obecnie zabieram na sezon z domu 32" i to jest mało. Chce mieć coś większego na stałe bez balastu smart itp itd
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Przy dvbt - akurat to bardzo ważny szczegół.
Sięgałbym po Panasonica 42AS650
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html

Albo do skalowania Toshiba 48L5435

To wszystko smart itd czego nie potrzebuję kompletnie bo nigdy tego nie użyję, a tylko podnosi cenę.
Potrzebny mi zwykły "golas" z hdmi arc i tak jak pisałem jakość obrazu, dobre i niezawodne podświetlenie matrycy. Preferowana matowa z natywnym 100Hz. Nic więcej. Są takie ?
 

jacekcy

New member
Z tych trzech to podałeś, to żaden mnie specjalnie nie zachwyca jakością obrazu.
Jak coś to może (z tych co podałeś) Sharp lub Thomson. Przynajmniej posiadają większą przekątną matrycy niż LG42LB5500.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzięki koledzy. Już chyba wiem czego się trzymać. Kiki proponuje as400. Czy as500 to aż taka różnica ?
 
Do góry