Zwrtot zakupionego TV...

Markcox

New member
Panowie, zwracam się z takim problemem... Hmm.. w sumie może jeszcze nie problemem, ale na pewno zapytaniem ;)
Mianowicie.. Przymierzam się do zakupu TV CRT SAMSUNG SLIM SW32 Z419 i dręczy mnie taka jedna kwestia. Jak wyczytałem, ten (z resztą nie tylko:p ) TV w niektórych egzemplarzach nie jest wolny od wad, czego na pewno każdy z nas chciałby uniknąć.
I chodzi mi o taką rzecz - gdzieś tam wyczytałem (jeszcze troche mi świta:p ), że przy zamówieniu przez internet, można zwrócić niepoprawnie działający TV i wymienić na inny bądź żądać zwrotu gotówki.. Czy tak samo ma się ta sytuacja, jeżeli sam osobiście udam się do sklepu i zakupie go bezpośrednio w sklepie??

Z góry śliczne dzięki za pomoc :blagam:

Pozdrawiam

Markcox
 

slavi

New member
Markcox napisał:
Panowie, zwracam się z takim problemem... Hmm.. w sumie może jeszcze nie problemem, ale na pewno zapytaniem ;)
Mianowicie.. Przymierzam się do zakupu TV CRT SAMSUNG SLIM SW32 Z419 i dręczy mnie taka jedna kwestia. Jak wyczytałem, ten (z resztą nie tylko:p ) TV w niektórych egzemplarzach nie jest wolny od wad, czego na pewno każdy z nas chciałby uniknąć.
I chodzi mi o taką rzecz - gdzieś tam wyczytałem (jeszcze troche mi świta:p ), że przy zamówieniu przez internet, można zwrócić niepoprawnie działający TV i wymienić na inny bądź żądać zwrotu gotówki.. Czy tak samo ma się ta sytuacja, jeżeli sam osobiście udam się do sklepu i zakupie go bezpośrednio w sklepie??

Z góry śliczne dzięki za pomoc :blagam:

Pozdrawiam

Markcox
Przy zakupach na odległość (sklepy internetowe) rzeczywiście każdy zgodnie z prawem ma prawo do zwrotu towaru i odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Sklepy powinny tego przestrzegać, ale pewnie różnie z tym bywa. Jeśli natomiast kupujesz sprzet w zwykłym sklepie gdzie masz możliwość obejrzenia towaru przed zakupem to jego zwrot lub wymiana zależy tylko i wyłącznie od sprzedającego. Z pierwszym wariantem jest praktycznie wszędzie problem. Z kolei z wymianą na ten sam model lub inny sprzet w podobnej cenie większość poważnych sklepów jak np. sieć MM nie robi już żadnego problemu. Najlepiej się zapytać przed zakupem co i jak żeby potem nie tracić nerwów na kłótnie w sklepie.

Pozdr.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Markcox napisał:
Panowie, zwracam się z takim problemem... Hmm.. w sumie może jeszcze nie problemem, ale na pewno zapytaniem ;)
Mianowicie.. Przymierzam się do zakupu TV CRT SAMSUNG SLIM SW32 Z419 i dręczy mnie taka jedna kwestia. Jak wyczytałem, ten (z resztą nie tylko:p ) TV w niektórych egzemplarzach nie jest wolny od wad, czego na pewno każdy z nas chciałby uniknąć.
I chodzi mi o taką rzecz - gdzieś tam wyczytałem (jeszcze troche mi świta:p ), że przy zamówieniu przez internet, można zwrócić niepoprawnie działający TV i wymienić na inny bądź żądać zwrotu gotówki.. Czy tak samo ma się ta sytuacja, jeżeli sam osobiście udam się do sklepu i zakupie go bezpośrednio w sklepie??

Z góry śliczne dzięki za pomoc :blagam:

Pozdrawiam

Markcox


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5225&page=2

Przy zwrocie przy zakupie przez neta pokrywasz oczywiście koszty przesyłki w obie strony.

W noramlnym sklepie możesz zapomnieć, nikt nie ma obowiązku przyjąć od Ciebie takiego zwrotu.

Pozdrawiam Masta_J
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masta_J napisał:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5225&page=2

Przy zwrocie przy zakupie przez neta pokrywasz oczywiście koszty przesyłki w obie strony.

W noramlnym sklepie możesz zapomnieć, nikt nie ma obowiązku przyjąć od Ciebie takiego zwrotu.

Pozdrawiam Masta_J

Niestety z żalem muszę to potwierdzić-miałem też kiedys co prawda niewielki ale nieprzemyslany zakup i przeszedłem w swojej naiwności przez PIH-y , Federacje Konsumentów itp -nawet nie próbuj .Nie ma jakichkolwiek przepisów zobowiązujących sprzedawców do przyjęcia pełnowartosciowego towaruz tego tylko powodu ,ze nam sie nagle odwidziało.Jeżeli nie dogadałeś się wczesniej ze sprzedawcą lub po prostu nie trafisz na "ludzkiego" gościa to niestety kicha. Czasami jednak warto o ile oczywiście miałes taki zamiar , zaproponowac ,iż zwrócisz ten model a kupisz cos droższego.Zawsze warto spróbować moze akurat sie uda .
Powodzenia !
 

irk11111

New member
Witaj!
Niestety, muszę potwierdzić, że z wymianą zakupionego towaru może być problem. Ja sam miałem sporo zszarganych nerwów gdy kupiłem niefortunnie taki jeden telewizorek....
A co do tego Samsunga o którym piszesz, to sam kiedyś rozpatrywałem zakup tego sprzętu. Ale po poczytaniu na forach opinii i paru wizjach lokalnych zrezygnowałem. Mój wybór padł na Loewe i nie żałuję.
Ten Samsung ma za dużo różnych wad - dla mnie nie do przyjęcia.
Pozdrawiam
 

ThYX

New member
AWGUST72 napisał:
Niestety z żalem muszę to potwierdzić-miałem też kiedys co prawda niewielki ale nieprzemyslany zakup i przeszedłem w swojej naiwności przez PIH-y , Federacje Konsumentów itp -nawet nie próbuj .Nie ma jakichkolwiek przepisów zobowiązujących sprzedawców do przyjęcia pełnowartosciowego towaruz tego tylko powodu ,ze nam sie nagle odwidziało.Jeżeli nie dogadałeś się wczesniej ze sprzedawcą lub po prostu nie trafisz na "ludzkiego" gościa to niestety kicha. Czasami jednak warto o ile oczywiście miałes taki zamiar , zaproponowac ,iż zwrócisz ten model a kupisz cos droższego.Zawsze warto spróbować moze akurat sie uda .
Powodzenia !

Przeszedłem drogę przez Federację Konsumentów, skierowano mnie do Sądu Konsumenckiego, łebski prawnik napisał mi pismo na kolanie do sprzedawcy, wysłałem pismo, po konakcie odesłałem telewizor (32 cale, philips, crt), sprzedawca oddał kase. Trochę to nerwów jednak kosztuje.

A.. ja oddałem swój tv po około 2 miesiącach bo jeśli sprzedawca nie poinformuje ciebie o możliwości zwrotu tv do 10 dni to masz prawo oddać w terminie 3 miesięcy.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
ThYX napisał:
Przeszedłem drogę przez Federację Konsumentów, skierowano mnie do Sądu Konsumenckiego, łebski prawnik napisał mi pismo na kolanie do sprzedawcy, wysłałem pismo, po konakcie odesłałem telewizor (32 cale, philips, crt), sprzedawca oddał kase. Trochę to nerwów jednak kosztuje.

A.. ja oddałem swój tv po około 2 miesiącach bo jeśli sprzedawca nie poinformuje ciebie o możliwości zwrotu tv do 10 dni to masz prawo oddać w terminie 3 miesięcy.
Tak jest ,ale to działa tylko w przypadku zakupu np poprzez internet. Natomiast Markcoxowi chodziło o identyczny przypadek ale przy zakupie w "zwykłym-stacjonarnym" sklepie.Wtedy już to nie działa.
Natomiast co do ujawnienia wad a potem ich zaakceptowania przez sprzedającego lub producenta -to droga do wyegzekwowania swoich praw jest długa i zazwyczaj istroma.

Podsumowując -jeżeli Markcox już przed zakupem masz watpliwości co do
jakości tego tv to odpuśc go sobie aby nie narażać się na przysłowiowe "kopanie z koniem " w tym czy innym sklepie.Wybierz bardziej sprawdzony model;)

Pozdrowienia !
 

ThYX

New member
A tak troche może tylko w temacie to niestety te modele slim to niestety są dosyć awaryjne i sporo z nimi jest problemów. Wystaczy poczytać opinie na ceneo lub na innych forach (chyba gdzieś kiedyś widziałem długi temat na elektroda.pl ale mogę się mylić)
 

daro_1

New member
Witam

Wymieniałem dwa TV w ciągu 2 miesięcy..szok.Obydwa modele uznawałem w świetle prawa za wadliwe i żądałem towaru wolnego od wad.Z 29" na 32" z dopłatą poszło gładko.Gorzej z 32" na taki sam model.Muszę przyznać że nie obyło się bez komentaży typu "proszę wykonać ekspertyzę techniczną przez autoryzowany serwis i przesłać wraz z prośbą do dyr. firmy o wymianę lub zwrot gotówki".Wymienili od ręki.Ale ile musiałem się naginać to tylko ja wiem.Szkoda ryzykować nie polecam!

Pozdrawiam
 

Markcox

New member
Śliczne dzięki za odzew :blagam:
teraz przynajmniej wiem na czym stoję :p
Co do tego samsunga to zdaje sobię sprawę, że mają problem z geometrią (co praktycznie nie jest zauważalne przy normalnym oglądaniu), poza tym jakieś dziwne szukanie dziury w całym (taką mam nadzieję:D ) że głośno się włącza, że elektronika głośno chodzi, itp. itd.
Przyznam że rozważałem pomiędzy tym SAMEM a PHILIPSem 9551 - ale ten drugi również wad się nie ustrzegł
 
Do góry