Zużycie energii przez ampli po wyciszeniu

lukpep

New member
Witam,

zwracam się z następującym pytaniem.
Otoż mam konsolę podpiętą przez HDMI do amplitunera, po optyku do tej konsoli mam podpięty dekoder / stację nadawczą dla słuchawek bezprzewodowych. Jak gram na głosnikach to stacja od słuchawek jest wyłączona, a jak gram na słuchawkach to ampli jest włączony żeby szedł obraz do TV ale wyciszony ponieważ gram na słuchawkach.
Ktoś wie jak kształtuje się pobór mocy przez sam amplituner?
Według specyfikacji producenta (Pioneer VSX-527) ciągnie on 450W pod obciążeniem i 0.5W w trybie standby. A jak jest w tym trybie gdzie jest wyciszony a tylko puszcza obraz przez HDMI? Chodzi mi rzecz jasna o orientacyjne wielkości.

Pozdrawiam
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ten pobór w specyfikacji to jest chyba z d...y wzięty, mój Onkyo 929 na czuwaniu tzw.chybrydowym HDMI pobiera na watomierzu 10 watt a na wyciszeniu 65 watt a na średniej głośności i to z 9 kolumnami 80 watt.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
ja bym ci polecal kupic miernik energi i samemu sprawdzic, ja np mam wieze sony ktora jest podpieta do komputera a skolei do wiezy mam podlaczone sluchawki, i jesli ustawie na maxa glosnosc to wiatrak zaczyna pracowac na wysokich obrotach w wiezy, a skolei na wiezy thomson tego problemu nie ma, domyslam sie ze sony pobiera max pradu wtedy a thomson nie.
:) No nie doczytałeś, bo pisze że mam podłączony watomierz i na nim jest wszystko łącznie z zużyciem w KWh i pobór prądu w Amperach.
 

mors111

Active member
Bez reklam
nie wiem jak ma Pioneer , ale Onkyo 609 mimo parametrów producenta ( zasilacz 610w ) pobiera tak:
-standby - niecały 1W
-ciche słuchanie stereo 80W
-głośne słuchanie stereo - do 200W ( b. głośne - 300W )
-ciche słuchanie 5.1 ( bez suba ) - 100-120W
-głośne słuchanie 5.1 ( bez suba ) - 200W - ( mega głośne , nawet 400-450W , jest moc jest impreza :) )
-załączone HDMI Thru ( przepuszczany sygnał po HDMI przy wyłączonym ampli )- 30W- bardzo dużo - Yamaha ponoć 5W


w Ponku będzie podobnie , albo i mniej bo ma mniejszy zasilacz ( w Onkyo nawet kiedy pobiera 450W, nadal jest zapas mocy )
 
Do góry