Zrywanie TVN na cyfrowym

matixxxx

New member
Witam

Mam mały problem z moim sprzętem. Mianowicie zrywa mi sygnał TVN-tylko i wyłącznie na cyfrowym sygnale. Czasem raz na 5 minut czasem co 10 sekund, zrywa na 1-2 sekundy. Wszystkie inne programy działają ok na cyfrowym jak i analogowym sygnale.
Sprzęt:
TV SONY KDL-32P3020
Moduł TV MPEG-4 Firmy RWT-Radom ( Moduł Pocket NP4+ FTA
Nowa antena UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit DVB-T Platinum

Co może powodować zrywanie sygnału. Może ustawienie anteny czy coś ??
Prosze o pomoc
 

laki2000

Member
Witam.

Mam podobny problem. Tylko, że na naziemnej cyfrowej TVN nie przycina tylko na Cyfrowym Polsacie (dekoder HD5000) i tylko TVN. Dlaczego nie wiem.
 

Lech

New member
Bez reklam
Sprawdźcie z którego MUXa pochodzi przerywający sygnał. W moim przypadku problem z szatkowaniem sygnału został rozwiązany przez zmianę anteny. Zamieniłem siatkę na antenę kierunkową ze wzmacniaczem z firmy Televes.
 

matixxxx

New member
No,ja nie dopisałem ze mi chodzi też o naziemną cyfrową telewizje??
a jak można sprawdzić tego MUXa ??


Dziś dzwoniłem do RWT-Radom i chyba jednak bufor mi sie zapełnia,i dlatego zrywa sygnał, musz e lepiej ustawić antene lub kupic przedwzmacniacz. Bo gość zapewniał ze moduł z tym tv współpracuje na 100%
 

Sanjuro

New member
Mi zrywa na większości programów na MUX2 na Panasonic TX-P42G10E. MUX1 chodzi bez problemu. Co ciekawe na na Sony KDL-32EX501 dziala bez problemu. Nie jestem w stanie sprawdzić anteny (antena spółdzielcza na bloku). Instlacja w mieszkaniu na tyle na ile mogłem sprawdzić jest dobra. Zastanawiam się nad wydaniem kasy na pomiary, tylko muszę się dowiedzieć jaka firma robiła instalację antenową w bloku, bo już nie wiem co jeszcze mógłbym z tym fantem zrobić.
 

Sanjuro

New member
Ciekawe. Na chwilę obecną wygląda, że pomogło mi... odłączenie ekranu na przewodzie antenowym łączącym gniazdko z TV.

Instalacja w ścianie dobra bo robiłem obejście na próbę z Triseta i to samo się działo.
 

Sanjuro

New member
Siła: 10 (maks)
Jakość: 10 często chwilowo spada wtedy szatkuje
Szatkuje tylko na MUX2. MUX1 bez zarzutów. Połączenia sprawdziłem. Zrobiłem nawet na próbę obejście TRISETEM (pominiecie kabla w ścianie i gniazdka), ale bez skutku. Próbowałem również tłumienia sygnału. Dopiero odłączenie masy we wtyczce kabla łączącego gniazdko z TV dało pozytywny rezultat. Do anteny nie mam dojścia. Próbuję załatwić coś ze spółdzielnią, ale... szybciej żółw prześcignie zająca niż coś uda mi się u tych .... załatwić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry