źródła materiałów HD (internet)

Status
Zamknięty.

emilwoyek

New member
TRAiLER do pobrania

matix napisał:
witam mam pytanko skad czerpiecie filmy hd. [pisze tak niejednoznacznie (chyba kazdy wie)],a jak ktos ma to czy nie ma mozliwosci odkupienia od niego po cenie nosnika???

Tak zgadzam sie ze wszystkimi,
Torrenty są na wielu stronach, niestety, sciąganie plików w mysl ustawy [ jakiejś tam] nieniedozwolone, zabronione.
Istnieją serwisy nie jako Torrenty, ale pliki do bezpośredniego ściągnięcia.
Ostatnio pobrałem w ten sposób kilka TRAiLER-ów.
W związku z tym mam pytanie do znających odtwarzania plików .
Dlaczego pobrany plik o wadze 500mb, odtwarza na moim kopmpie
troche jakby z czkawką, a obraz opózniony w stosunku do głosu.
Czy to oznacza że komputer nie wyrabia?
Nie wiem jak to jest, wiele innych tez tej samej wagi ,
odtwarzanych jest bez zarzutu.
To co oglądam jest tak skonfigurowane:
Nie mam jeszcze odtwarzacza HDMI, jedynie telewizorek lcd32.
Po podłączaniu kompa do TV , oczy mi wyszły z orbit.
Nigdy nie widziałem tak super obrazu .
Pozdrawiam wszystkich
 

kombinator885

New member
Albo komputer jest zbyt słaby, albo masz zainstalowane zbyt "zasobożerne" kodeki... Napisz jaki masz komputer to będzie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi...
 

emilwoyek

New member
kombinator885 napisał:
Albo komputer jest zbyt słaby, albo masz zainstalowane zbyt "zasobożerne" kodeki... Napisz jaki masz komputer to będzie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi...

To lest laptop Fuijtsu Simens Amilo 1,50 GHz, 480 MB RAM
 

nive

New member
Nadal fajnie tam jest.....

no jest nadal ale o ile sie nie myle to przez 3 dni bylo freeleech, czyli mogles sciagac ile wlezie i nie bylo zliczane do twojego DL, a teraz juz wszystko jest liczone, czyli znow na ratio trzeba uwazac....:/
 

Komornick

New member
Witam wszystkich forumowiczów :D Jestem nowicjuszem na tym forum. Dawniej jarałem się dvd ale teraz nadszedł czas na coś lepszego. Wpadł mi w "dysk" filmik Dreamtime i doznałem szoku !! Jestem maniakiem jakości aito było jak grom z jasnego nieba. Postanowiłem zacząć dorabiać się kolekcji HDTV. Chciałbym się wymienić. Narazie mam naprawde niewiele:

Terminator 2 DTS-ES - 720p - 8 GB
Dreamtime (NASA) - 720p - 1.3 GB
BBC Planet Earth 11 odcinków - 25 GB

liczę na wsparcie, przecież po to są fora ;) jeśli ktoś byłby zainteresowany jakimś moim filmem proszę na priv, liczę też na ludzi którzy potrafią wczuć się w moją sytuację, jestem nowy i nie mam za dużo do zaoferowania i jest to spowodowane napewno nie brakiem chęci lecz krótkim stażem i przeciętnym łączem. A jeśli juz o łączu to czy mam szanse na sensowne ściąganie filmów jeśli mam takie parametru (250 kilo download i 30 kilo upload - tak mi ustawil admin w osiedlowej sieci bo ponoć przeciążałem łącze :)) Czy mogę liczyć na jakieś zaproszenie or samtyn ? Chociaż nawet do końca nie wiem jak to zaproszenie działa ;/

Ostatni sprawa jaką chciałem poruszyć to mój monitor. Mam SAMSUNGA SyncMaster 900NF wyciągającego 1920x1440 przy bodajże 75 Hz, ten sam moniak pozwala na oglądanie w 1280x1024 przy 100 Hz Na jakie film powinienem się ukierunkować 720p/1080p ? Gdzie będe miał lepszy obraz. Narazie nie mam kasy i nie stać mnie na projektor więc zamierzam oglądać na kompie, czy:
Athlon 2,5 GHz
1GB ramu
2x250 GB
SATA Raid GeForce
7900 GS
Audigy 2ZS
wystarczą na oglądanie bez żadnych przycinek czy tym podobnych ?

Sorry za ten OFF ale szukałem chyba z 2 dni na forum i nie umiałem znaleźć konkretnych odpowiedzi bo chyba większość ogląda na plazmach itp.

Wszelich zainteresowanych prosze na PRIV. Jestem z Sosnowca czy jest ktoś z okolicy, kto byłbym zainteresowany pomocą bądź wymianą ?
 

lewik

New member
Witam forumowiczów ;)
w ramach pierwszego posta chciałbym się podzielić linkiem do blogu o telewizji wysokiej rozdzielczości- poza newsami ze świata HDTV można na nim też znaleźć odsyłacze do różnych materiałów (teledyski, trailery, filmy itp.). Mam nadzieję że nie był on wcześniej tutaj przedstawiany (opcja szukaj na forum nie zwraca żadnych wyników).
hxxp://www.bloghdtv.com/

enjoy ;)
 

matix

New member
odp

Po pierwsze ten monitor wyciaga 2048 x 1536 @ 69 Hz Max ale co z tego jak obraz wyzszy niz 1280x... nie bedzie wygladal "super" lepiej. wzglednie im wyzsza rozdzielczosc tym ostrosc bedzie sie pogarszala. takze polecam filmy w rozdzielczosci 720p bedziesz naprawde zadowolony z ostrosci i ze szczegolow. sprzet masz dobry powinien uciagnac wszystkie filmy. poza x.264 1080p-slaby procesor. "250 kilo download i 30 kilo upload" nie wiem jak to czytac czy masz 250 Kilobajtów/sekunde down i 30 Kilobajtów Up. czy 25 Kilobajtow/s down i 3Kilobajty/s Up. chyba chodzi o to wyzej a skoro tak to Ci powiem ze ja mam lacze symetryczne 30KB/s Up i Down. i czeka sie jakos pare dni na film, takze jesli masz tak szybki down to po prostu bedziesz sie musial ograniczyc z czestym sciaganiem dopoki nie podniesiec ratio.
Na koniec: nie wiem jaka masz wersje terminatora 2 ale jaka by nie byla jest to upscale z rozdzielczosci 1024x576. krotko mowiac nie ma wlasciwie zadnej poprawy od wydania dvd (oczywiscie dvd w tej rozdzielczosci)
 

matix

New member
nie

emilwoyek napisał:
witam
czy jest mozliwośc aby film.mkv zmusic do odtwarzania w sprzęcie DVD?
toz to niewykonalne :)
poczytaj wiecej to forum. tu jest powiedzane o tym czym jest mkv. jest to technicznie niewykonalne. sprzet dvd otworzy tylko standardowe ripy z dvd w divx(i chyba xvid. poprawcie jesli zle mowie)
 
Ostatnia edycja:

emilwoyek

New member
matix napisał:
toz to nie wykonalne :)
poczytaj wiecej to forum. tu jest powiedzane o tym czym jest mkv. jest to technicznie nie wykonalne. sprzet dvd otworzy tylko standardowe ripy z dvd w divx(i chyba xvid. poprawcie jesli zle mowie)

TNX, za szybka odpowiedz,
co wiec mozna zrobic, aby sie dało ogladac, czy da sie to jakoś przekonwersowac na plik zjadliwy dla DVD?
 

depesz

Member
jeśli przekonwertujesz to na format 'zjadliwy' dla odtwarzacza DVD to będzie to zwykłe SD - jaki więc sens ściągać wielki plik HD tylko po to, żeby później konwertować to w dół. Pliki mkv najlepiej oglądać z laptopa/stacjonarnego PC połączonego komponentem (lub HDMI/DVI jeśli karta w PC to złącze posiada) do telewizora.
 

mlx

New member
konwersja HD do dvd może mieć sens po to

żeby uzyskać w pełnej rozdzielczości/jakości film dvd a nie transkodowany z np. 2 płyt na jedną albo co gorsza zrobiony z avi 700mb.
A poza tym są wesje ext i reżyserskie które w wersji dvd i do tego polskiej nie idzie "zdobyć".A kombinowanie z reauthoringiem dvd zajmuje więcej czasu niż zrobienie dvd np. ConvertXtodvd z HD filmu
 

depesz

Member
CO ja mam z tą trzynastką;) Urodzony trzynastego, całą podstawówkę w dzienniku trzynasty, na maturze numerek trzynasty - i teraz mój głos na trailerek też był trzynasty:p
 
Status
Zamknięty.
Do góry