źródła materiałów HD (internet)

Status
Zamknięty.

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam

proszę o zaproszenie na HDbits (jak jeszce są wolne jakieś )
z góry serdecznie dziękuję

otrzymałem
dziękuję serdecznie
 
Ostatnia edycja:

scypior

New member
Hej,

Smiesznie jest na hdbits. Przez te rygory dotyczace ratio, sa sytuacje ze ludzie seeduja, choc nikt nie sciaga;) Fajna sprawa widziec torrent, ktory ma 100 seederow i 0 leecherow;). Problem jednak jest taki, ze jak poprawic sobie ratio, skoro nikt od ciebie nie pobiera danych;)
 

dnc

Moderator
VIP
scypior napisał:
Hej,

Smiesznie jest na hdbits. Przez te rygory dotyczace ratio, sa sytuacje ze ludzie seeduja, choc nikt nie sciaga;) Fajna sprawa widziec torrent, ktory ma 100 seederow i 0 leecherow;). Problem jednak jest taki, ze jak poprawic sobie ratio, skoro nikt od ciebie nie pobiera danych;)

Problem jest dużo poważniejszy. Większość ludzi więcej może ściągnąć niż wysłać, ponieważ łącza ADSL tak właśnie działają. Tutaj tkwi problem. Na każde 1MB ściągniętego materiału przypada 150-200KB wysłanego. Proporcje nie pozwalają na stałe utrzymywanie ratio na poziomie wyższym niż 0.4. Trzeba by było ściągnąć film, a potem nic nie pobierać i czekać przez kilka-kilkanaście dni aż ratio podskoczy do akceptowalnego poziomu. Wielu ludzi udostępnia swoje materiały, a i tak nikt nie ściąga. Ratio nie podskakuje, a pouczenia i "warningi" lecą na konta ( a potem konta są kasowane). Nie wiem kto to wymyslił, ale zasady, zwłaszcza dla początkujących, są trudne do spełnienia. Przecież o to chodzi, by jak najwięcej ludzi miało zasoby i inni mogą z tych zasobów korzystać. Jednak takie porady spełzną na niczym. Tak działa każdy portal z torrentami który spotkałem. Wychodzą z założenia, że "Jak Ci się nie podoba to spadaj".
 

andrefm

New member
Witam!
Ja z małą prośbą: czy byłby ktoś na tyle uprzejmy i podesłał mi zaproszenie do jakiegoś serwisu torent z hd?
Dzięki
 

zibiton

New member
Po długich męczarniach udało mi się zarejestrować na HDBits lecz nic nie mogę ściągnąć. W BT pojawia się komunikat : "Tracker response error: Torrent not registered with this tracker." O co chodzi ? Pomóżcie

P.S.
Korzystam z sieci LAN
 

vallhala20

New member
Sorki, podaję mój mail vallhala20@wp.pl

Jestem początkującym fanem HD jak możecie mnie jeszcze gdzięś zaprosić gdzie jest materiał HD to z góra mocno podziękował.


Wielkie dzięki "kaammyyk" - pozdrawiam.:lol:
 
Ostatnia edycja:

twEEtR

New member
dnc napisał:
Problem jest dużo poważniejszy. Większość ludzi więcej może ściągnąć niż wysłać, ponieważ łącza ADSL tak właśnie działają. Tutaj tkwi problem. Na każde 1MB ściągniętego materiału przypada 150-200KB wysłanego. Proporcje nie pozwalają na stałe utrzymywanie ratio na poziomie wyższym niż 0.4. Trzeba by było ściągnąć film, a potem nic nie pobierać i czekać przez kilka-kilkanaście dni aż ratio podskoczy do akceptowalnego poziomu. Wielu ludzi udostępnia swoje materiały, a i tak nikt nie ściąga. Ratio nie podskakuje, a pouczenia i "warningi" lecą na konta ( a potem konta są kasowane). Nie wiem kto to wymyslił, ale zasady, zwłaszcza dla początkujących, są trudne do spełnienia. Przecież o to chodzi, by jak najwięcej ludzi miało zasoby i inni mogą z tych zasobów korzystać. Jednak takie porady spełzną na niczym. Tak działa każdy portal z torrentami który spotkałem. Wychodzą z założenia, że "Jak Ci się nie podoba to spadaj".

Dla zbalansowania liczby polaczen i predkosci mozesz skonfigurowac klienta tak aby priorytetyzowal polaczenia wychodzace od ciebie na tym samym poziomie co przychodzace (domyslne ustawienia w klientach to np. 200 polaczen do mnie i tylko max 40 ode mnie).
Powiedzmy ze sciagasz film i masz go u siebie 20%. Mozesz skonfigurowac klienta tak ze te 20% tego co masz bedzie sciagane przez wieksza liczbe peerow a nizeli liczba peerow, od ktorych ty bedziesz sciagal pozostale 80%.
W ten sposob nie wykonczysz swojego konta torrentowego i sciagniesz plik z zachowaniem przyzwoitego ratio. Moze nie bedzie to sciagniete tak szybko jakbys tego chcial czy tez mogl - no i tu mozesz winic starszy standard ADSL i jego asymetrie.
Pisze "starszy" dlatego ze sam jestem na ADSL2+ (24M/1M) i 1024kb/s w zupelnosci wystarcza mi, na w miare szybkie, odrobienie ratio nawet po sciagnieciu pliku z max predkoscia.

Ale nawet przy takim polaczeniu nie zawsze bylo kolorowo.
Osobiscie mialem ten sam problem z odbudowa ratio na torrentleech.org
Jedno konto nawet tam stracilem.

Uzywajac BitComet'a seed'owalem dniami i nocami i nikt ode mnie nic nie sciagal. Jako ze moje drugie konto bylo "powaznie zagrozone" ;) postanowilem sprobowac innego klienta...

I tu przyszedl uTorrent.
Rezultat byl natychmiastowy. W przeciagu paru tygodni wyszedlem na (wiecej niz) prosta.

Polecam poeksperymentowanie z roznymi klientami gdyz jak sam sie przekonalem - robi to spora roznice.

Jezeli chodzi o torrentleech.org to aktualnie mam pare zaproszen do podzialki. Serwis ten nie jest scisle poswiecony HD ale mozna tam znalezc pare ciekawych pozycji "tego gatunku". Za to jest to debesciarski serwis jezeli chodzi o cala reszte najswierzszych i HQ materialow.

Najchetniej wymienilbym z kims jedno z zaproszen na zaproszonko do jakiegos torrent-serwisu dedykowanego HD. Osobiscie kozystam z http://www.bit-hdtv.com/ ale chetnie bym sie przylaczyl do HDBits (aktualnie Azja jest mi bardziej po drodze - mieszkam w Australii).

Pozdrowka
Pawel
 
Status
Zamknięty.
Do góry