Zrób sobie MotionFlow/Motion+ na Pc!

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam. Zapewne jest sporo osób które nie posiadają w swoich tv funkcji poprawy płynności ruchu takich jak Sonowskie Motionflow albo Sasmungowe Movie+ a podoba im się ten efekt "teatru". Poniższy sposób działa na komputerach Pc z filmami kręconymi w 24 (23.976) klatkach przy odświeżaniu w tv 48hz lub 50hz z włączonym programem Reclock. Testowane na windows7 ultimate x32 z playerem mpc-hc (zamiast bsplayer z tutoriala). Funkcja (skrypt) działa identycznie jak wspomniane systemy w nowych tv. Podaję linka do tutoriala (w kolejnych stronach jest także tutorial w pdf`ie do ściągnięcia. Do odtwarzania materiału 720p wymagany jest dosyć mocny Cpu (filmy 720p na e7200@3.4ghz działają u mnie bez zacięć. Według Regulaminu wynika, że nie złamię go zamieszczając link do innego forum, tak więc drodzy moderatorzy: jeśli złamałem regulamin a jakimś cudem o tym nie wiem (kłopoty z czytaniem, niskie iq. itp) to proszę o usunięcie tematu.

Frame doubling interpolation for 1080p x264 mkv's for superfluid 48 fps - Guru3D.com Forums

EDIT: Okazuje się że da się to odpalać poprzez cuda z coreavc 2.0 - wtedy karta zajmuje się dekodowaniem filmu a cpu skryptem. Sposób jest podany na stronie 6.
 
Ostatnia edycja:
Do góry