Znowu to samo po roku. "Byc albo nie byc"

aru

New member
Witam. Po nieudanym zakupie toshiby x3000 na poczatku 2008 roku (rozbita matryca) znow kupuje tv :) Dluzej juz bez telewizorka nie wytrzymam :D

Przypomne warunki:

Jaki sygnał ? - UPC, neiglugo jakas N-ka
Jaka odległość od ekranu ? - 2.5-3 (m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - DVD, ps3, xbox360, czasem komp
Jaka klasa cenowa ? - 3-3.5 tys.
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okna południowe więc bardzo jasno
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? -wieczorami do pozna
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2.
Przeznaczenie - SD - 70% , konsola - 10%, DVD - 10%, komp - 5%, wystruj :) - 5%
Ma stać czy wisieć ? -na poczatek stac, ale bedzie na 100% wisial

Uwielbiam ogladac sport i wciagajace filmy. Zalezy mi na "usability", funkcji sleep i autodopasowaniu obrazu na cala wielkosc matrycy. Mimo dwoch osob zalezy mi na katach bocznych.

Aktualnie nie siedze za bardzo w temacie ale moi faworyci to: 37-40 cali
- Faworyci nieaktualni, poniewaz cena zamiast spasc to wzrosla :D
(podaje zeby naswietlic co mnie interesowalo)
toshiba zf355 - za jakosc i cienka ramke :p
sharp rd3 - wiadomo, tv rewelka

- Aktualni faworyci:
- JVC p80 - dostane go w oghole jeszcze?
- JVC s90 - ze wzgledu na cienka ramke, uwielbiam cienkie ramki, ale jakos malo psize sie o tym tv na forum
- toshiba z3030 - wszystko super, aczkolwiek narzekacie na serwis ostatnio
- panasonic lzd85 - bylem napalony ale jakos mi rpzeszlo, czy dobrze?
- sharp xl8e - nowosc, chwalicie.. ale te katy.. warto? na chwila obena moze i moj faworyt, zaraz przed p80

Co wybrac? Moze cos innego? Cos mnie ominelo na rynku?
Pozdrawiam, czekam na kilka odpowiedzi, po czym kupuje TV :)
 
Ostatnia edycja:

aru

New member
no ludziska, szybka pilka, brac jeden z tych co wymienilem czy jest jeszcze cos godnego uwagi, na podobnym poziomie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC po zmianie matryc do 42 S 90 - zaczął grać znacznie lepiej.
Wkrótce będzie test tego "nowego" modelu.
Po raz pierwszy jest w modelach białych.
JVC 42 P80 są dostępne od ręki .
Toshiba Z 3030 - nie ma i nie będzie . Jest następca i nazywa się 42 RV 555
Sharp XL 8 nie ma i nie będzie.
LZD 85- problemy z nierównomiernym podświetleniem matrycy i brak czerni wieczorem jest irytujące.
 

aru

New member
aha, czyli rozumiemm ze nic ciekawszego mnie nie ominelo, czemu warto by sie bylo od nowa przygladnac. Sharpa nie bedize... lipa, w takim razie wezme chyba s90.. ale brak 100hz. Wyglada na to ze nie bardzo jest co kupic ostatnim okresie :D:D
 

aru

New member
ok, zdecydowalem sie na jvc, powiedzcie mi tylko czym sie rozni p80 37 cali od 42 cali, bo ten drugi sporo tanszy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niczym się nie różni.
Model 42 jest w promocji z uwagi na większą ilość sprzedaży.
 

aru

New member
juz ostatnie pytania.
1.Idac do sklepu i chcac kupic s90, jak sprawdzic? czy ma nowa matryce? bo jak sie zapytam to sprzedawca powie pewnie ze nowa :D
2. Wlasnie bylem w Saturnie. Stoi Toshiba Z3030 DG w niebywalej cenie 2999zl. Brac? (bo sie troche podjarałem :))

Czy z3030 bedize lepsza do moich warunkow niz p80?
 
Ostatnia edycja:

aru

New member
heh bylem, zarezerwowalem! nei kupilem bo... pilot byl w serwisie z powodu zepsucia. heh. Ale mimo to ją zarezerwowalem. Sprzedawca zaproponowal mi cene 2699 zl (37 cali )za niego. Tak ze to chyba rozwiewa wszelkie watpliwosci :).
 

aru

New member
hehe jednak co ekspozycja to ekspozycja. Zrezygnowalem z zakupu, jakos dziwnie odbijala swiatlo matryca na dole. Jak by byla znieksztalcona.

Najgorsze ze teraz juz sam nie wime co robic, kupowac stare jvc p80, nienajlepsze chyba xf350, czy szukac czegos innego... masakra :/
 

aru

New member
wszystko cacy, tylko nei ma 100Hz. Przy tej wielkosci to juz podobno calkiem widoczne jest. A dla mnie sport to cel ogladania.
 

majk!

New member
aru napisał:
wszystko cacy, tylko nei ma 100Hz. Przy tej wielkosci to juz podobno calkiem widoczne jest. A dla mnie sport to cel ogladania.

Oglądam na nim piłkę nożną, siatkówkę, boks itd i spisuje się świetnie! Co więcej, wole na nim oglądać tv niż na moim Philipsie ze 100Hz HD Natural Motion. Poczytaj test Kikiego. To jeden z najlepszych tv w klasie 50Hz, płynnością bije nawet niektóre modele 100Hz.
 

aru

New member
ok, wiec juz sie biore za czytanie testu.

Kiki - sharp jest super.. ale to czekanie 3 sekundy na przelączanie kanalu to jakas masakra :) Gdyby nie to, bralbym sharpa na pewno :)
 

aru

New member
no nic, milczycie. Ale racja, nie ma juz co doradzac. Po prostu musze sam wybrac. Tak wiec wybralem, biore 42 calowy jvc p80 i pal licho co bedzie.
Co prawda boje sie ze z 2 metrow skalowanie sygnalu SD bedize lipne, no ale jak sie nie przekonam sam to nie bede wiedzial. No i troche lipa ze to stary mode tv :)

W kazdymr azie dzieki za pomoce wszelakie. Do nastepnego zakupu tv ;)
 
Do góry