Znów to samo czyli jaki lcd 32 do 3000

hagitoshi

New member
Witam serdecznie
Jako nowy użytkownik i prawde mówiąc laik jesli chodzi o telewizory lcd przychodze do was z prosbą o pomoc w wyborze dobrego lcd

Poczytałem troche forum i zapoznałem sie z niektorymi modelami ale tego jest tyle ze tak naprawde decyzje podjąc naprawde bardzo ciezko tematów tego typu jest takze od groma ale kazdy problem jest specyficzny i wg mnie wymaga osobnego tematu ... dobra niewazne do rzeczy

Lcd głownie do kablówki osiedlowej, DVD, x360 ew ps3 no i PC czyli do filmow i gier pewnie
odległość to 2-2,5 m tv miałby wisiec na scianie
nasłonecznienie niestanowi problemu zadnego mozna zaslonic rolete
Nie znam sie na tym tak jak juz wspomniałem ale moja uwage przykuł samsung tylko nie mam pojecia ktory model i czy wogole to dobry wybor czy jest cos lepszego w tym przedziale cenowym jakas inna marka ? LG SHARP PHILIPS PANAS? NIe mam pojecia wiec prosze o pomoc bo nie chce załowaz kupna jakiegos tv

Z góry dziekuje i pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
hagitoshi napisał:
Witam serdecznie
Jako nowy użytkownik i prawde mówiąc laik jesli chodzi o telewizory lcd przychodze do was z prosbą o pomoc w wyborze dobrego lcd

Poczytałem troche forum i zapoznałem sie z niektorymi modelami ale tego jest tyle ze tak naprawde decyzje podjąc naprawde bardzo ciezko tematów tego typu jest takze od groma ale kazdy problem jest specyficzny i wg mnie wymaga osobnego tematu ... dobra niewazne do rzeczy

Lcd głownie do kablówki osiedlowej, DVD, x360 ew ps3 no i PC czyli do filmow i gier pewnie
odległość to 2-2,5 m tv miałby wisiec na scianie
nasłonecznienie niestanowi problemu zadnego mozna zaslonic rolete
Nie znam sie na tym tak jak juz wspomniałem ale moja uwage przykuł samsung tylko nie mam pojecia ktory model i czy wogole to dobry wybor czy jest cos lepszego w tym przedziale cenowym jakas inna marka ? LG SHARP PHILIPS PANAS? NIe mam pojecia wiec prosze o pomoc bo nie chce załowaz kupna jakiegos tv

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Jeżeli nie masz jeszcze przesądzonego tego ,że chcesz kupić lcd a także nie planujesz zakupu dekodera ,którejś z platform cyfrowych - to zastanów sie nad kupnem plazmy.Miałem podłaczonego lcd do kablówki i niestety sklamałbym gdybym powiedział że byłem zadowolony z tego obrazu.Mówic prościej była kaszana. Po lcd-eki nie radza sobie z sygnałem z kablówki.Co prawda nie mogłem oglądac plazmy podłączonej do "kabla" ale z wypowiedzi innych forumowiczów wynika jasno iz plazma duuuzo lepiej radzi sobie z takim sygnałem.
Natomiast jak podłączyłem do tv -dekoder n-ki , no to "miodzio" i to nie tylko kanały hd ale i wszystkie inne również.


Co do wyboru samego tv to najlepiej jak sprawdziśz sam ,ktory najładniej Ci "świeci" -to najlepsza z metod bo każdemu podoba się coś innego.

POZDRO !
 
Ostatnia edycja:

hagitoshi

New member
Własnie wrociłem ze sklepu troche tam poogladałem i pomyślałem i moją uwage cały czas zwraca samsung choć z tego co doczytałem na forum serwis porażka LG chyba tez miał ładny obraz ale byłą na nim wyslwietlana demowka i to w dodatku samsunga :) zastanawiam sie nad samsonem le32r71b bo innej opcji nie widze chyba ze ktos mnie nakieruje na cos innego
 

artkop

New member
hagitoshi napisał:
Własnie wrociłem ze sklepu troche tam poogladałem i pomyślałem i moją uwage cały czas zwraca samsung choć z tego co doczytałem na forum serwis porażka LG chyba tez miał ładny obraz ale byłą na nim wyslwietlana demowka i to w dodatku samsunga :) zastanawiam sie nad samsonem le32r71b bo innej opcji nie widze chyba ze ktos mnie nakieruje na cos innego
A rozważałeś np. Philipsa 32FP5331 też ma ładny odbiór i nie tylko z n-ki nawet na kablówce ładnie odbiera (oczywiście jak na LCD ). Jakbyś miał deczko większy fundusz z Philipsa ładnie odbiera też na analogówce 32PF7321/12 z Pixel Plus.Widziałem go wiele razy bo mój kolega i sąsiad zarazem ma go ze dwa miesiące , a np. na R71b szajsunga sygnał PAL to koszmar, no ale ile osób tyle zdań . Obejrzyj też przed zakupem LX2R z LG też warty uwagi. No ale to moje trzy typy w 32" i ja zastanawiam się pomiędzy nimi. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
AWGUST72 napisał:
Po lcd-eki nie radza sobie z sygnałem z kablówki.Co prawda nie mogłem oglądac plazmy podłączonej do "kabla" ale z wypowiedzi innych forumowiczów wynika jasno iz plazma duuuzo lepiej radzi sobie z takim sygnałem.
Natomiast jak podłączyłem do tv -dekoder n-ki , no to "miodzio" i to nie tylko kanały hd ale i wszystkie inne również.

A guzik z pętelką!!!! Mam lcd już półtora roku, gra głównie na kablówce i obraz dopiero jest miodzio! - warszawski Aster.
A n-ka (oprócz hd) to dla n-aiwnych!!! Ale to jest moje zdanie.
 

hagitoshi

New member
No patrzyłem włąsnie na tego phila 7321 i tez sie łądnie prezentuje i za rowne 3000 tys ale nie wiem o co chodzi z matrycą jaka róznica miedzy tft a s-pva ? jest tez model 7332 drozszy o te 200 zl wiec mozna sie szarpnac jesli jest lepszy ale tego nie wiem akurat ;/

w dodatku samsung ma niby wyzszy kontrast no i Philips choc tez ciekawy to srebrny a ja chce czarny chociasz chyba czarne tez sa :p
No i w niedalekiej przyszłosci planuje zakup kina i tez mi sie samsung spodobał akurat pod ten tv model SAMSUNG HT XQ100 moze nie jest to jakis cud techniki ale fajny design :p
zreszta ja nie mam az tak wielkich potrzeb audio wizualnych ( miałbym pewnie gdybym miał fundusz) chce zrobic sobie przyzwoity taki sredniej klasy zestaw
ktorym bede cieszył sie prez te pare lat moze nie wiem czy byłoby to dobre zestawienie ten tv + pozniej kino moze znawcy sie wypowiedzą bo ułatwi mi to troche wybor
 
Ostatnia edycja:

artkop

New member
Matryca s-pva daje lepsze konty i lepsze kolory, a co do samsunga to kontrast 3000:1 w r71B jest "marketingowy" bo oni podają dynamiczną stopę kontrastu .
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
awujotka napisał:
A guzik z pętelką!!!! Mam lcd już półtora roku, gra głównie na kablówce i obraz dopiero jest miodzio! - warszawski Aster.
A n-ka (oprócz hd) to dla n-aiwnych!!! Ale to jest moje zdanie.
No to jesteś pierwsza , która twierdzi że ma na lcd-eku obraz "miodzio" z kablówki.
Ale jak zaznaczyłaś to Twoje zdanie.

Ps.W Z.Górze też jest ASTER.Widziałem jak to chodzi na lcd-eku.Nie polecam.
 
Ostatnia edycja:

hagitoshi

New member
No to teraz już krótko bo opcji niewiele
Samsung le32r71b czy Philips 32PF7332
Uzytkowanie zgodnie z iloscią
Kablówka Xbox 360 PC DVD filmy



Edit
Z tego co tu dalej czytam okazuje sie ze ludzie Samsung ogolnie dobry ale kiepski serwis itp a Phil duzo pozytywnych opini sobie zaskarbił wiec szala przechyla sie na jego strone ciekawi mnie tylko jedna rzecz czy roznica miedzy modelami 7331 a 7332 jest jakas kolosalna oprocz tego pixel plus ? bo w parametrach w sumie az taaak bardzo sie nie rozni?
I jakie kino do tego potem ?
 
Ostatnia edycja:

hagitoshi

New member
No w sumie argumenty działąjace na korzysc fila i w sumie nowszy model
no coz pojade jeszcze do sklepu poogladac jak sie to ma na realu i wtedy zadecyduje ale chyba bedzie filip.
Chciałem samsona bo tez miał plusy i ładny kształt i komponował by sie z tym kinem ktore tez sobie upatrzyłem no ale jakosc przemawia na korzysc Philipsa
 
Do góry