Znikający obraz

Chris-K30

New member
Witam zacne grono forumowiczów. Pomóżcie bo oszaleję! Od dawna mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż mam projektor Sony VPL-XW5000 podłączony wysokiej jakości kablem hdmi 8k do amplitunera Denon AVC-X3800H i telewizor Sony KD65XH9005 podłączony też do tego amplitunera. Kiedy oglądam coś na projektorze to co chwilę zanika obraz i dźwięk i po chwili się pojawia. Kiedy odłączę kabel HDMI które jest podłączony do TV od amplitunera to przestaje się tak dziać. Nie wiem jiż totalnie co może być przyczyną. Stawiam na TV bo amplituner i projektor wymieniłem a na starszym modelu Denona i projektorze Sony działo się dokładnie to samo. Czy macie jakieś pomysły? Może coś trzeba w tym TV ustawić w opcjach? A może to amplitunery Denon mają z tym coś wspólnego?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam to samo odkąd kupiłem nowy tv Samsunga jakieś 3 lata temu. Ampli Marantz (więc ta sama stajnia co Denon). Gdy oglądam coś na projektorze, muszę odłączyć hdmi łączący ampli z tv, co wkurza. Na starszym tv nie występował ten problem. Ewidentnie tv nie dogaduje się teraz z ampli przy włączonym wyjściu na projektor. Może jest jakieś ustawienie w ampli, ale ja nie znalazłem...
 

Chris-K30

New member
Mam to samo odkąd kupiłem nowy tv Samsunga jakieś 3 lata temu. Ampli Marantz (więc ta sama stajnia co Denon). Gdy oglądam coś na projektorze, muszę odłączyć hdmi łączący ampli z tv, co wkurza. Na starszym tv nie występował ten problem. Ewidentnie tv nie dogaduje się teraz z ampli przy włączonym wyjściu na projektor. Może jest jakieś ustawienie w ampli, ale ja nie znalazłem...
Wydaje mi się że raczej to coś w ustawieniach samego TV musi być nie tak. Wygląda na to że coś z eARC albo coś w tym stylu. TV musi wysyłać jakiś sygnał do ampli i zrywa połączenie bo ampli próbuje przejść na drugi monitor.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
TV jest wyłączony, projektor włączony. Pomaga tylko wyciągnięcie kabla HDMI z ampli z gniazda wyjścia na telewizor. Czy przy wyłączonym tv może dziać się coś takiego? Może w ampli jet ustawiony jakiś priorytet dla tego wyjścia...?
 

Chris-K30

New member
TV jest wyłączony, projektor włączony. Pomaga tylko wyciągnięcie kabla HDMI z ampli z gniazda wyjścia na telewizor. Czy przy wyłączonym tv może dziać się coś takiego? Może w ampli jet ustawiony jakiś priorytet dla tego wyjścia...?
Tak. U mnie też TV jest wyłączony kiedy się tak dzieje. To co jeszcze musze sprawdzić to zamienić projektor i TV wejściami i zobaczę czy wtedy też tak będzie się działo. Bo teraz TV jest pod Monitor 1 ARC a projektor pod Monitor 2.
 
Do góry