Znikający obraz i dźwięk 42PFL6877K i ne tylko

Bolaudio

New member
Witam,
od jakiegoś czasu dzieje mi się dziwna rzecz, mianowicie po chwili oglądania znika obraz i dźwięk, świeci tylko Ambilght, po przełaczeniu kanału wszystko jest ok przez parę sekund i znów zanik obrazu i dźwięku, trwa to aż do czasu wyłączenia z prądu. Muszę przyznać dość irytuje to, zwłaszcza moją żonę która mi zaczyna mówić, że kupiłem bubla. Druga rzecz od niedawna TV zaczął uruchamiać się szybciej tj. bez napisu Philips i od razu włącza też Ambilight, jak sądze jest to ta funkcja która nauczyła się że w pewnych godzinach TV jest włączany ( po pół roku używania ) ale niestety przy tej opcji włączania zawsze włącza sie z automatu teatr i muszę grzebać po menu żeby przełączyć jeszcze raz swoje ustawienia obrazu da się to jakoś naprawić ?
pozdrawiam
 

andrzej4

New member
Witam,
od jakiegoś czasu dzieje mi się dziwna rzecz, mianowicie po chwili oglądania znika obraz i dźwięk, świeci tylko Ambilght, po przełaczeniu kanału wszystko jest ok przez parę sekund i znów zanik obrazu i dźwięku, trwa to aż do czasu wyłączenia z prądu. Muszę przyznać dość irytuje to, zwłaszcza moją żonę która mi zaczyna mówić, że kupiłem bubla. Druga rzecz od niedawna TV zaczął uruchamiać się szybciej tj. bez napisu Philips i od razu włącza też Ambilight, jak sądze jest to ta funkcja która nauczyła się że w pewnych godzinach TV jest włączany ( po pół roku używania ) ale niestety przy tej opcji włączania zawsze włącza sie z automatu teatr i muszę grzebać po menu żeby przełączyć jeszcze raz swoje ustawienia obrazu da się to jakoś naprawić ?
pozdrawiam

Miałem to samo aż wreszcie nie pomogło wyłączenie z prądu i się zepsuł na dobre co prawda 42pfl6007 ale myśle że seria 6000 jest bardzo nie udana.
 

Bolaudio

New member
Zrobiłem ustawienia od początku, niestety pochodziło jeden dzień, i znów po włączeniu na np Polsat obraz z dźwiękiem zniknął po paru minutach poźniej już było gorzej przełączenie na TVP1 obraz znika po dosłownie paru sekundach każde następne przełączenie gaśnie tak samo, co ciekawe sprawdziłem w menu status wygląda jakby gubił sygnał. Wyłączenie tv z prądu i znów działa poprawnie choć pewnie do kolejnego wyłączenia i włączenia tv
 

MCB

New member
U mnie przed chwilą to samo.
Model 6008.

Sygnał był: siła 49..50 jakość 100%
W pewnym momencie czarny ekran, brak informacji o dźwięku, siła 0.
Zmiana kanału w górę lub w dół skutkuje natychmiast.
Po chwili jednak i ten kanał znika.

Odłączyłem od zasilania na 3 minuty.
Po podłączeniu, od 10 minut działa.
 

MCB

New member
2 tygodnie było OK.
Przed chwilą ponownie czarny ekran.
Odłączyłem od zasilania na 30sek.
Zobaczymy co będzie...
 

Bolaudio

New member
Jeszcze nie oddałem TV na serwis, ale te efekty potrafią się powtarzać codziennie po czym jak już mam dzwonić na serwis to złośliwość telewizora powoduje że działa normalnie nawet przez 3 dni :)
 

MCB

New member
Czy jest jakaś możliwość odczytania logu (?) błędów z TV?
Jeżeli zgłoszę do serwisu to po odłączeniu, jak do nich dojedzie, usterki nie będzie i jeszcze obciążą mnie kosztami.
 

Bolaudio

New member
Właśnie z tego samego powodu nie oddałem jeszcze do serwisu, żeby się nie wygłupić bo nie sądze żeby tam pracowali ludzie którzy mieliby cieprliwość czekać, aż usterka wystąpi. Dodam, jako ciekawostke wczoraj TV rano nie syganlizował trybu Standby nie reagował też na pilota, oczywiście pomogła wtyczka z prądu, uciążliwy sposób "naprawiania", żona jest już wsciekła i mi ciągle powtarza, że kupiłem sobie "porządny" sprzęt
 
Do góry