Zniekształcenia tafli ekranu w 856

longmanpl

New member
Zauważyłem ostatnio zniekształcenia na tafli ekranu przy wyłączonym TV.
Widać je patrząc od lewej krawędzi w górnej części .
Czy to normalne w OLEDach czy wada egzemplarza?
77ab73ab5b60a49fd692c99f84f44207.jpg


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wada egzemplarza. Panel został w którymś momencie mechanicznie za mocno zgięty, być może nawet w momencie wyjmowania TV z kartonu. Popatrz wzdłuż górnej krawędzi a później bocznej. Każda nierówność jest wtedy do wyłapania. Niewielkie odchyłki nie są widoczne w trakcie oglądania.
 
Ostatnia edycja:

longmanpl

New member
Wzdłuż górnej krawędzi wyłapałem dwa zakrzywienia.
1. Czerwona strzałka bliżej prawej strony ekranu.
2. Panel jest zakrzywiony do środka mniej więcej w połowie - niebieska strzałka. Na zdjęciu może tego nie być widać dokładnie.

TV był wyjmowany conajmniej 3x.
1. przy kalibracji (nie bylo mnie przy tym).
2. W dniu dostawy, zdjęcie kartonu na chwilę w celu sprawdzenia czy działa i nie ma pajęczyny na panelu.
3. W dniu stawiania na szafce.
W 2. i 3. dwie osoby.
cd534300c3a95976222ebfc186d90e81.jpg
a054151a901d5a03a172084bd677fe15.jpg


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Niedawno dostałem LG 77C2 i zainspirowałeś mnie żeby to sprawdzić. Patrząc od boku to mój tv też jest delikatnie zakrzywiony do wewnątrz, wydaje być się z każdej strony podobnie zakrzywiony. Czy to normalne?
 

longmanpl

New member
Sprawdziłem jak to wygląda na ekspozycji OLEDów w sieciówce MM - niektóre egzemplarze miały zakrzywienia na tafli (SONY, LG), a niektóre nie. W niektórych zauważyłem również zakrzywienia na górnej krawędzi (LG).
Sprzedający twierdził że to norma...
 

ferszcik

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja też trochę poczytałem w necie i mówią że póki zakrzywienie jest lekkie i nie ma wpływu na obraz to nie ma się o co martwić
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
longmanpl, ja bym zwrócił TV i kupił taki fabrycznie zapakowany. Przynajmniej masz pewność, że jest nowy a jak ekran będzie pogięty po ustawieniu/powieszeniu będzie pogięty to raczej Twoja zasługa. W fabryce, gdzie pakowanie jest maszynowe, takie rzeczy się raczej nie dzieją.
 

longmanpl

New member
Ja też trochę poczytałem w necie i mówią że póki zakrzywienie jest lekkie i nie ma wpływu na obraz to nie ma się o co martwić
w jakich warunkach oglądania to zakrzywienie jest dopuszczalne ? Kiedy patrzymy na TV wprost czy z boku, w świetle dziennym kiedy w ekranie odbija się światło, otoczenie czy niekoniecznie ?
Ja zakrzywienie zauważyłem dzięki odbiciu otoczenia na zgaszonym ekranie z perspektywy 'kuchni', więc pod nie małym kątem bocznym. Natomiast przy włączonym ekranie w świetle dziennym, zakrzywienia tafli również były widoczne - zniekształcone odbicie otoczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ferszcik - oczywiście nie ma wpływu na obraz.

Większość modeli nie ma idealnej matrycy na Oled TV.
Nigdy nie oglądałem w domu wyłączonego telewizora.
Sprawdzam zawsze jakość obrazu a ta jest rewelacyjna.
 
Do góry