Zniechęćcie mnie do SONY KDL-32V2500!

zmechu

New member
Witam!

Problem jest jak najbardziej tendencyjny - kupuję nowy telewizor. Jako że CRT już nie są takie "cool" ;-) jak kiedyś decyduję się na LCD.

Po lekturach frorum i wizytach w sklepach wybór padł na SONY KDL-32V2500. Cena ok. 3200zł.

I teraz proszę Was o przekonanie mnie że ten zakup to pieniądze wywalone w błoto i inne modele są lepsze :)

Zastosowania: kablówka (Aster), raz na jakiś czas DVD/DivX i podłączenie do komputera. Warunki do spełnienia: najchętniej do 3000zł (3200zł to naprawdę max), obraz który nie będzie wprawiał w kompleksy (czerń), cicha praca (żadnego piszczenia, buczenia i pstrykania) i szara/srebrna obudowa.

Z góry dziękuję za opinie!

Pozdrawiam
Artur
 

AreckiW

New member
zniechęcam

zmechu napisał:
Witam!

Problem jest jak najbardziej tendencyjny - kupuję nowy telewizor. Jako że CRT już nie są takie "cool" ;-) jak kiedyś decyduję się na LCD.

Po lekturach frorum i wizytach w sklepach wybór padł na SONY KDL-32V2500. Cena ok. 3200zł.

I teraz proszę Was o przekonanie mnie że ten zakup to pieniądze wywalone w błoto i inne modele są lepsze :)

Zastosowania: kablówka (Aster), raz na jakiś czas DVD/DivX i podłączenie do komputera. Warunki do spełnienia: najchętniej do 3000zł (3200zł to naprawdę max), obraz który nie będzie wprawiał w kompleksy (czerń), cicha praca (żadnego piszczenia, buczenia i pstrykania) i szara/srebrna obudowa.

Z góry dziękuję za opinie!

Pozdrawiam
Artur


za te same pieniądze, albo +200 zł znajdziesz najnowszego Panasonica 32LX70 (zobacz na Allegro, widziałem już za 3249 zł), ma 100 Hz, zero kątów, świetny kontrast, czerń i kolory, do kablówki miodzio
 

ortax360

New member
Witam

SONY 32V2500 -SMUZY :) Nie jest 100hz, kiepski dzwięk, słabe katy , czarny wpada w odccien sliwkowy . Nie wyswietla sygnału 1080p , kolor z przewagą czerwieni :) .

pozdawiam .
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Po kalibracji kolory na telewizorach w serii V są lepsze niż bardzo dobre!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No więc... :) jest to stara seria, płaci się za dużo za nazwę i ma brzydko zaprojektowany karton :hmm:
 

zmechu

New member
Przyznam, że zniechęcacie wyśmienicie :)

Moje uwagi do kontrpropozycji:
* Panasonic 32LX70 - powyżej pulapu cenowego. Wiem, ze tylko parę złotych, ale jak ustawię limit na 3400zł to po dorzuceniu jeszcze paru lepiej będzie kupić taki za 3600zł, a jak dorzucę 400zł to za 4000zł będę miał taki sam fajny model, jak ten za 4300 :) I tak już podniosłem pułap z 2500. Poza tym - czarna obudowa, więc szanownej małżonce nie będzie pasowało do mebli. I proszę bez komentarzy ;-)

* na PW dostałem info o JVC 32g80. Gmmmm, cena bardzo kusząca (2800), ale ta czarna obudowa :)

W kwestii SONY - czy to smużenie jest zmierzalne? Nie będę grał w super-hiper gierki gdzie na dynamice scen to wyjdzie, zwyczajna kablówka (Aster, ale cyfrowa, cokolwiek to by znaczyło) więc podejrzewam iż smużenie będzie nieidoczne. Czy ma to zwiazek z szybkością matrycy?

- kąty: jeżeli wyświetla bez zarzutu w +/-45 stopni to mi to wystarcza. Pod kątem 175st nie będę TV oglądał :)

- 100Hz. A tu przyznam że jestem ciemna masa. W LCD jest jakieś odświeżanie? Czy 100Hz daje lepszy (stabilniejszy) obraz tak jak to miało w przypadku CRT?

- sygnałem 1080p i dźwiękiem raczej się nie sugeruję, i tak będzie lepszy od mojego wysłużonego 21"CRT. Używany w warunkach typowo domowych, więc baz zabawy w HD i kino domowe 150W mocy. Planowany LCD ma być takim "przejściowym", za 4-5 lat planuję go wymienić na coś naprawdę solidnego, jak tylko technologia LCD/plazma i HDTV wyjdzie ze stanu dziecięcego.

- co do czerni: porównywałem wiele LCD i ten mój SONY czerń miał na prawdę w porządku. Porównując z innymi nawet bardzo-bardzo.

A kiepskie pudło zniosę :)

Liczę na dalszą konstruktywną krytykę mojego wyboru.

Swoją drogą, jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy i zaangażowania na forum...

Pozdrawiam
Artur
 
Do góry