Znaczenie rozdzielczości kamery HD

Vonnegut79

New member
Witam,

Pytanie może być głupie, ale jakoś mam taką zagwostkę :) Jaki wpływ na jakość zapisu kamery FullHD - 1080i ma rozdzielczość matrycy ? Mam możliwość otrzymania kamery JVC GZ-X900EZ i pomijając kwestię jej wyglądu to podoba mi się to, że ma matrycę: 10,62 mpx na przetworniku CMOS, ale zoom optyczny jest tylko x5. Jakie ma znaczenie rozdzielczość matrycy skoro są kamery mające np. 3,36 mpx matrycę na 3CMOS mają zapis taki sam tj. 1080i ? np. SONY HDR-AX2000E. Wiem, że cenowo rozrzut fatalny i na te SONY mnie nie stać :) Co jest ważniejsze rozdzielczość matrycy czy rodzaj jej przetwornika ? Czy alternatywnie do wspomnianego JVC - za dopłatą warto wybrać JVC GZ-HM400EK
.

To moja 1 kamera, potomek się zbliża ;) poza jakością fullHD zależy mi na zoomie optycznym i jakości sprzętu... w tej droższej JVC jest x10 zoom i podoba mi się przycisk zoomowania - wydaje się wygodniejszy niż te suwane na boki w większości kamer... :)

Na co zwrócić uwagę ?

 

pkomp

New member
masz jeden prztwornik 10 megapikseli kontra 3 przetworniki po 3.3 megapiksela...zasadniczo wychodzi na to samo z tymże w drugim wypadku każda z matryc zajmuje sie osobnym kolorem przez co obraz będzie lepszy

a 10 megapikseli do fullhd?nie wiem po co.....fullhd to tylko 2.1 megapiksela
 
Do góry