zmiana zwykłego dekodera na dekoder HD

pesymik

New member
Mam teraz zwykły dekoder Echostar DSB-717 z cyfrowego polsatu.
Jeśli chciałbym zmienić na dekoder HD(CP, Cyfry+ lub n-ki) wystarczy że zmienię sam dekoder czy konieczna jest też wymiana konwertera i anteny?

Czy ma ktoś cyfrowy polsat (SD) przez złącze SCART(Euro) na SONY 40S4000 lub Samsung 40 A 551 lub podobny. Jaka jest jakość sygnału?
 

ASTONDB9

New member
Wymiana dekodera

Witaj
Nie musisz wymieniać instalacji antenowej jeśli chcesz przejść z dekodera SD na HD:) ustawienia i konwerter pozostaje bez zmian(jeśli chodzi o dekoder bez nagrywarki).
Co do telewizora mam Samsunga LE40A656 i dekoder n-ki, obraz po HDMI. Jakość kanałów HD jest super, SD - dobra:)
Pozdrawiam
 

pesymik

New member
ale sobie liczą. wymiana dekodera na HD 400 zł !!!
nawet mi doradzili żebym zerwał umowę i podpisał nową (około 250 zł).
Zerwać pewnie zerwę tylko czy warto wtedy wracać do PC.
Szkoda że N-ka nie ma Polsatu ;)
 

k0val

New member
nie wiem czemu tyle osób tak przywiązana jest do polsatu przecież tą telewizje już od dawna zjadała komercja co prawda od czasu do czasu jest jakiś fajny film ale w trakcie jego jest tyle reklam że film trwa dwa razy tyle.Już sobie lepiej obejrzeć coś na dvd.
 
Ostatnia edycja:

pesymik

New member
Powód jest prozaiczny : Telenowele i inne super seriale ;)

Gdyby to zależało ode mnie to bym się nawet chwili nie zastanawiał ale żona jest przywiązana (czyt. uzależniona) :D
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
aha xD no to wszystko jasne ;] w sumie jak dla mnie to tam tylko jeden dobry serial leci "skazany na śmierć" - gdyby tylko nie te reklamy ;/
 

Patrycjusz

New member
mnie trzymają Gale Boksu i Kubica. Gdyby nie to, też by mnie już w CP nie było, aczkolwiek muszę przyznać, że kanały SD (dekoder samsunga) oprócz tvp1 i 2 wg mnie wyglądają lepiej w CP niż na N.

pzdr
 

pesymik

New member
Patrycjusz napisał:
mnie trzymają Gale Boksu i Kubica. Gdyby nie to, też by mnie już w CP nie było, aczkolwiek muszę przyznać, że kanały SD (dekoder samsunga) oprócz tvp1 i 2 wg mnie wyglądają lepiej w CP niż na N.

pzdr

a ja mam Echostar 717 a wymiana na dekoder HD kosztuje 400 zł :(
 

kr16

New member
mam Sony 3550 dla mnie obraz jest tragiczny na bardzo dobrym kablu euro przy PC i Echostarze. wymieniałem na Cyfre+ i uwież jest dużo lepiej. ale w między czasie zakupiłem tuner Samsung HD DSB-370G i na component jest dużo lepiej no i HD jest w końcu TV się nie marnuje:) Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dudziek

New member
Wymiana dekodera sd na hd

Witam serdecznie hd znawców:)

Jestem szczęśliwym posiadaczem TV FullHD i (niekoniecznie szczęśliwym) Cyfrowego Polsatu ;)
Jakiś czas temu chciałem wymienić mój aktualny dekoder (staruśki Echostar) na tego nowego Samsunga DSB-H370G, który umożliwiłby mi oglądanie telewizji w wysokiej rozdzielczości. Przedzwoniłem na ich infolinię pewny, że skoro od 4 lat jestem ich klientem i nigdy nie zalegałem z rachunkami wymiana przebiegnie bezproblemowo(czyt. bezpłatnie) i wypytałem co i jak. Rzeczywistość okazała się brutalna. Chcieli coś ok. 300zł za dekoder. Pożegnałem się więc grzecznie i odpuściłem temat...

Wczoraj pojawiło się jednak światełko na horyzoncie - w jednym ze sklepów znalazłem owy mistyczny dekoder polsatu obsługujący hd - lecz za cene o połowe niższą! Dlatego wychodzę do Was z zapytaniem.

Czy jeśli zakupię w tym markecie dekoder i wsadzę do niego kartę z mojego echostara to wszystko będzie działało jak należy? :)
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
posiadam dekoder HD samsung polsatu i stare okolo 11 lat konwertery 0,6 db , normalnie wszystko chodzi , ale czy nowe konwertery 0,2 db polepsza jakosc kanalow ???
 
Do góry