Zmiana tv 65”-75” LCD czy Oled

Irastv

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 28 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost.I 30-40 % na bok
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na przeciw tv okna wschód i po lewej stronie okna południe
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 55x85C
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą czerń i wysoką jasność
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv z dekodera samsung Orange oraz ps4 czasami
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? tv/ netflix , dużo sportu piłka nożna
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? bardzo rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Odświętnie ;)
16. Preferencje co do marki? wolę stosunek jakość/cena niż markę
17. Preferencje co do wielkości? 65” - 75”?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? widoczne podświetlenie przy zgaszonym świetle
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po równo
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5500 zł ( +- 1000zł )
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Netflix
Obecnie posiadam tv 55” Sony kd-55x8509C. Obraz w nim mi się podoba ale wiadomo że chce się więcej. Myśle o zmianie również wielkości tv początkowo myślałem o 65” ale diabełek podpowiada 75” i jestem rozdarty. Tv będzie wisiał w salonie z kuchnią i boje się , że będzie za wielki jak na mały metraż pomieszczenia. Oglądam dużo z netflixa i bardzo dużo piłki nożnej, gdzie 100 Hz myśle że jest wymagane.
Myśle o marce Sony 65” XF9005 widzę dużo pozytywnych recenzji, lecz czy różnica względem mojego starego odbiornika będzie znacząca, zauważalna.lub XG9505 I jeszcze Oled warto dołożyć? Tylko to wypalanie. Proszę o pomoc , bo im więcej myśle tym mniej wiem.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Nie ma zbyt dużym telewizorów, jednak niestety w tej cenie nie będzie dobrych 75 cali. Ja bym poszedł w stronę OLEDa w 65 calach.
 

Irastv

New member
Tylko boje się tego wypalania. Dlatego myślałem o tym Sony XF , ale czy różnica w obrazie była by warta zmiany poza wielkością.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jak się używa TV jak TV, a nie jak monitora, to się nie ma co bać. Zresztą LG nie robi problemów jak coś jest nie tak. Co do zmiany na XF to różnica chyba nie będzie zbyt wielka. Niech się ktoś jeszcze wypowie co do tego.
 

Irastv

New member
To może zwiększę trochę budżet skoro w tej cenie nie dostanę nic lepszego niż mam teraz. Bo iść tylko w wielkość o 10” bez zmiany , polepszenia parametrów nie bardzo ma sens. Choć ten Sony chodzi mi po głowie. A może pukać tylko teraz w powiększenie przekątnej
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele do wyboru :
- Sony 65XF9005
- Sony 75XG8096
Obydwa masz w specjalnej ofercie dla niebieskich i z pakietem.
Do oleda oczywiście, że warto dopłacić lub do mini Leda. Są w programie gdzie sam wybierasz ceny,
Podaj maila to CI wyślemy cały program.
 

Irastv

New member
Podaję e-mail ireksz@icloud.com
Z tych podanych modeli Sony w porównaniu do mojego tv jest to level up? I jaki rozmiar wybrać przy moich 3 metrach odległości. W sklepie 65” jest trochę większe od mojego Sony 55x8509C , a 75” wydaje mi się ogromne. Chciał bym ale się boje że zajmie mi prawie cała 3 metrową ścianę ;) Bo to że będą opinie rodzinki że każdy większy czy 65 czy 75” jest za duży jest pewne. Już o mojej 55” tak mówili podczas odwiedzin , ale może to być spowodowane tym , że nikt z nich nie przekroczył 40” :)
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Podaję e-mail ireksz@icloud.com
Z tych podanych modeli Sony w porównaniu do mojego tv jest to level up? I jaki rozmiar wybrać przy moich 3 metrach odległości. W sklepie 65” jest trochę większe od mojego Sony 55x8509C , a 75” wydaje mi się ogromne. Chciał bym ale się boje że zajmie mi prawie cała 3 metrową ścianę ;) Bo to że będą opinie rodzinki że każdy większy czy 65 czy 75” jest za duży jest pewne. Już o mojej 55” tak mówili podczas odwiedzin , ale może to być spowodowane tym , że nikt z nich nie przekroczył 40” :)


Ja mam 75 cali z 230 cm i gdyby tylko weszło więcej, to spokojnie już bym tak było z 82 cale. Na początku zawsze się wydaje ogromny, a po dwóch tygodniach albo się żałuje, że nie wzięło większego, albo ma się spokój, że wzięło się największy jaki się dało.
 

agricola

New member
Jednak powyżej 65 cali cena rośnie niewspółmiernie do zysku na ekranie. Ja jestem przyzwyczajony do 55 cali, ale wolę lepsze parametry pozostałe, tym bardziej, że lubię oglądać filmy, a tam to trochę istotniejsze niż przy programach TV. :)
 

Irastv

New member
Fakt dodatkowe 10” powyżej 65 drogo wychodzi. Poczekam co Kiki zaproponuje i przemyśle wybór. Myśle, że pewnym jest aby było 100 Hz i brak efektu rozmycia plynnosci ruchu , przy moim oglądaniu piłki nożnej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Irastv- masz je w programie, gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
 

Desverger

New member
Bierz OLED-a a jak się boisz wypaleń to bierz Panasonica GZ lub HZ 2000 ze "stuningowaną" matrycą posiadającą specjalną metalową płytę poprawiającą chłodzenie matrycy aby zapobiec temu zjawisku i umożliwiającą uzyskanie większej jasności (1000 nitów). Ten jest TV drogi ale wart swojej ceny.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli oglądasz długo jeden program to z OLED-em może być problem. Do Twoich warunków

SONY 75XG9505 niestety drogo a 65XG9505 nie ma filtru poprawiajacego ogladanie pod kątem. Bedzei miał en filtr 65XH9505.

Ewentualnie SAMSUNG 65Q80R
 

Irastv

New member
Myśle o Philips 65Oled 804 i zastanawiam się jeszcze nad LG w podobnej klasie cenowej. Ciężko mi się zdecydować. Philips ma ambilight LG sterowanie w jęz polskim i ciagle coś. Muszę przemyśleć chyba że macie coś do dodania względem wyboru.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To prosty wybór w klasie cena do jakości.
Philipsa masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Masz tez znacznie większe możliwości.
 
Do góry