Zmiana telewizora z projekcyjnego na...? 60 cali - około 6000zł.

Adam_S3

New member
Witam.
Byłem do tej pory posiadaczem telewizora projekcyjnego Sony KDS 55A2000. Ostatnio, po 6 latach spaliła się w nim lampa, więc uznałem, że jest to odpowiedni moment na zmianę telewizora(może ktoś chce kupić Sony bez lampy?:) ).

Po przeczytaniu różnych artykułów w internecie wiem tyle samo ile przed przeczytaniem :) Ile artykułów tyle opinii na dany temat. Na tym forum widzę jednak, że ludzie znają się na rzeczy. Przejdźmy do konkretów.

Budżet: 5000-6000zł, jednak jeśli trafi się telewizor dużo lepszy za 7000zł to też może być.
Rozmiar: większy od poprzedniego, najlepiej 60 cali.
Pokój: duży, odległość od telewizora ok. 5m.
Okno: skierowane na południe ale prawie nie oglądam telewizji w dzień.
3D: Jeśli będzie to fajnie, jeśli nie to też dobrze :)
Źródło sygnału: Cyfra+, filmy HD z komputera lub PS3.
Preferowana marka: 1.Sony 2.Panasonic 3. Samsung 4.Sharp 5.LG
Kąt oglądania: Na wprost
Telewizor chcę powiesić na ścianie.

Po obejrzeniu dostępnych modeli odrzuciłem telewizory Sony i Panasonic ze względu na to, że nie dostanę telewizora tych firm tej wielkości w takiej cenie. Zostały mi w zasadzie trzy telewizory:

1. SAMSUNG PS60E550
2. SHARP LC-60LE635
3. SAMSUNG PS58C6500

Który z tych telewizorów polecacie i dlaczego? Bardziej zależy mi na jakości obrazu niż na zużyciu prądu dlatego skłaniam się do Samsunga ale nie jestem pewien. Może ktoś poleci jakiś jeszcze inny telewizor pasujący do podanych kryteriów? Znalazłem również telewizor Samsung PS64D8000, który wykracza co prawda z zakresu cenowego, ale zastanawia mnie w czym jest on lepszy od E550 oprócz 4 cali więcej i sterowania głosem i ruchem. Nie do końca też rozumiem te serie samsunga. Samsung PS60E550 jest z serii 5+. W czym lepsze są telewizory z wyższych serii? Mają dodatkowe bajery, czy lepszą jakość obrazu?

Dziękuję z góry za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do spuściźnie po telewizorze z tylnej projekcji jeśli więcej oglądasz w nocy to lepszym rozwiązaniem będzie Samsung 60E550 . Jedyne czego nie lubi to nasłonecznionego pokoju i to ze musisz trafiać pilotem w telewizor.
Ale wyposażenie, płynność , skalowanie, obróbka, multimedia - będą z pewnością extra kontynuacją w klasie cenowej.

Chyba że wolisz obraz ostry, siedzisz na wprost telewizora i masz dobry bitrate - to Sharp też się spełni. Obydwa są w podobnej cenie.

W razie oferty napisz na PW -dostaniesz info.
 
Do góry