Zmiana Samsunga 26" na 32"

Tynio

New member
Witam wszystkich.

Mam od ponad 2 lat LCD 26” Samsunga, z którego jestem zadowolony jednak wiek robi swoje i widać pewne braki.
Co mnie denerwuje ?
-obraz za kablówki SD (ziarno) jak się dobrze ustawi to jest lepiej, ale traci na ostrości.
-Podczas gry na PS3 obraz żyleta, kolory super, ale widać tak jak by przeplot (przy szybkim ruchu widać takie ciągnące paski 3-7mm)
-Tylko jedno wejście HDMI
-Dźwięk, (ale to ujdzie)
A co mi się podoba
-kolory (bardzo żywe i nawet dobre kąty)
-obraz HD z PS3 i PC oraz TV N
-wygląd, choć rama mogła by być mniejsza

Czemu chcę zmienić ? bo do sypialni potrzebny jest jakiś LCD (i to właśnie stary by tam wylądował) już leciwy sprzęt oraz brak wejść na HDMI

Wcześniej, kiedy kupowałem LCD miąłem łatwiej tylko kilka LC było wtedy godnych uwagi (np. Samsung, który kupiłem –nowość wchodził dopiero na rynek)
Teraz idę do sklepu i jest naprawdę wiele modeli, które są godne uwagi
I obraz mi się podoba

Poniżej podam moje typy chyba, że ktoś ma inne to proszę o inf.



Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 12-13m2
jaki sygnał ? kablówka SD,TV- N HD
Preferowana wielkość matrycy ? 32”
preferowana marka? Samsung, Sharp
jaka odległość od ekranu ? 1,5m max 2,0m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD HDMI, TV-N HDMI PS3 HDMI, Nagrywarka Component, PC D-sub
jaka klasa cenowa? 2300 zł (za Sharpa mogę dać 2900 zł)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? dzień 40% noc 60%
przy włączonym świetle czy bez światła? Oświetlenie świetlówkowe z boku.
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Z prawej strony okno od wschodu.
ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
Jaki masz ulubiony program? Filmy + przyrodnicze + gry i bajki
jaki masz telewizor? Samsung LE26R72B
Ma stać czy wisieć? Jak na razie stać i tu jest problem
Co Cię wkurza w telewizorach ? Troszkę obraz SD z kablówki + mdłe kolory + wielkość ramki :(


Moje typy to tylko dwie firmy Samsung z modelami LE 32A756 i LE 32A656 – mają fajne obrazy, z czego 756 ma lepszy w SD (tak mi się wydaje)
Oraz Sharp i jego modele 32DH65E i 32XL8E oraz w ostateczności LC-32RD8E (nie jest Full-HD i tylko 2 HDMI) Bardzo małe i zgrabne obudowy ale wszystkie mają jakieś takie przybladzone kolory
Dodam, że leciał jakiś film przyrodniczy i Samsung miał lepszą czerń oraz tam gdzie było, co ciemnego było widać więcej szczegółów (guziki zamki i inne małe detale) Sharp znowu miał naprawdę fajny odbiór ze zwykłej anteny SD oraz zwykła nie błyszcząca matryca.

Jako że LCD stał by na szafce jest mały problem (ograniczona wielkość TV szerokość i wysokość (przy szerokości 80cm i wysokości około 59 cm jest na styk) im mniejszy tym lepszy
Za jakiś czas jest opcja zmiany mebli i wtedy LCD ląduje na ścianie (za jakiś 10-16 miesięcy)

Liczę na opinie ludzi, którzy mieli styczność z tymi modelami lub mają porównanie z innymi modelami

Tynio

Pozdrawiam

PS - Mam czas i mogę poczekać jak by coś miało wyjść nowego i taniego ;)
 

Tynio

New member
broda1725 napisał:
A ja powiem nigdy w życiu lcd tylko plazma.

A gdzie ja znajdę plazme 32" ?
Wyobrażasz sobie oglądanie 42" z odległosci 1,5m ?? bo ja nie.
Napisze jeszcze raz - mam mały pokój oraz ograniczoną ilość miejsca

Tynio

Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie wiem przemyśl sprawę ja mam taki sam pokój tyle że będzie odległość jak powieszę 2,5m i na pewno biorę 42". Jak nie 42 to pomyśl o 37" bo przesiadka z 26" na 32" to według mnie trochę pomyłka nie zauważysz różnicy. A pozatym szkoda tyle bulić za niego. Ja mam ten sam problem dałem ponad dwa lata temu ok. 3000zł i teraz pluje sobie w brodę.
Powiedziałem że więcej nie popełnię tego błędu.
Ja kupuję ale do kina i wybór padł na plazmę i nic tego nie zmieni. Według mnie plazma ma ładniejszy obraz i nie jestem jakimś tam fanboyem bo mam w domu 2 lcd jak w sigu.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Tynio

New member
skylla1 napisał:
Kup Panasonica 32LX85. Nic lepszego do twoich zastosowań i warunków nie dostaniesz.

Cena atrakcyjna ale brak full HD (przy konsoli by się przydało)
Jest większy niż Sansung oraz Sharp a tak jak pisałem na styk jest ten Samsung.
Dodam że nie zwracałem uwagi jak on gra ale dziś będę to zobaczę.

Tynio

Pozdrawiam
 
Do góry