Zmiana Panasonica 42X10 na LG PB5600/PB660 ? Czy LCD LED ?

broda1725

New member
Bez reklam
Witam zadaje pytanie, potrzebuje większego tv min. 50" do nowego salonu. Z racji upadku PDP na placu boju pozostał tylko LG i teraz zastanawiam się czy lepiej PDP z LG czy lepiej LCD LED Panasonic AS650/640 (47-48") ? co sądzicie.
Najważniejsze aby nie walił po oczach wieczorem, używam przede wszystkim do filmów wieczorem i grania na X i bajki dla małej. Z mojej obenej plazmy Panasa jestem przezadowolony i z miłą chęcia bym go wstawił do salonu ale jest za mały wiec wędruje do sypialni.

Co robić kwota jaką mam to 2000-2300(max i tak do końca nie wiem czy zona dożuci te 300zł :))
Jesli z LG to bardziej myslałem lg 660 bo ma więcej wejść hdmi i smart (youtube dla bajek) czy jest też tvnplayer i ipla na nim ?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam co to znaczy walił po oczach? jedziesz suwakami na dół i po problemie.Z plazmą to moim zdaniem daj sobie już spokój ......
 

broda1725

New member
Bez reklam
Raził, poprzednie lcd słabo odzwierciedlały kolory w filmach Kiki radzi lcd. Raczej bez wybrania się do sklepu MM się nie obejdzie.
 

astw

New member
Witam zadaje pytanie, potrzebuje większego tv min. 50" do nowego salonu. Z racji upadku PDP na placu boju pozostał tylko LG i teraz zastanawiam się czy lepiej PDP z LG czy lepiej LCD LED Panasonic AS650/640 (47-48") ? co sądzicie.
Najważniejsze aby nie walił po oczach wieczorem, używam przede wszystkim do filmów wieczorem i grania na X i bajki dla małej. Z mojej obenej plazmy Panasa jestem przezadowolony i z miłą chęcia bym go wstawił do salonu ale jest za mały wiec wędruje do sypialni.

Co robić kwota jaką mam to 2000-2300(max i tak do końca nie wiem czy zona dożuci te 300zł :))
Jesli z LG to bardziej myslałem lg 660 bo ma więcej wejść hdmi i smart (youtube dla bajek) czy jest też tvnplayer i ipla na nim ?

Oba wymienione modele tv plazmowego oferują dobre, ciepłe kolory, dobry dźwięk w rozsądnej cenie (od 1480 zł). Zaletami są także duże litery na ekranie i proste menu ekranowe. TV jest bardzo szybki (model 5600). Nie ma obecnie lepszego tv 50 cali na rynku w tej cenie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli mając np. 1500zł brać LG 50" 5600 w ciemno ? bo nic lepszego nie kupimy ale mając 2000zł co wtedy lepiej model LG 50PB660 czy LCD LED Panasonic 48AS640 ? co radzicie boję się trochę LCD te cloudingi bandingi i inne dziadostwa jakoś przyzwyczaiłem się do plazmy i ciężko mi przenieść się na inną technologię.
Zastanawiam się czy nie wziąć tego LG5600 jako przejściowy tv i poczekać ze 3-4 lata na oled w rozsądnej cenie.
 

astw

New member
[QUOTE
Zastanawiam się czy nie wziąć tego LG5600 jako przejściowy tv i poczekać ze 3-4 lata na oled w rozsądnej cenie.[/QUOTE]

Optymalne rozwiązanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przedłużeniem plazmy jest model na matrycy VA - czyli panasonic 48AS640.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Muszę obejrzeć w sklepie go ale mam dwie przymiarki albo PDP LG 50pb5600 lub ten Panas 48as640 czekam kiki na cene na PW.
 

jacekcy

New member
Poszedłbym w plazmę 50 cali od LG ze względu na jakość obrazu. Na aż tak drastyczny spadek cen OLEDów, to raczej szkoda liczyć.

A tę plazmę to chyba na wykopaliskach znajdziecie :)
Powodzenia.
 

Jacul

New member
Poszedłbym w plazmę 50 cali od LG ze względu na jakość obrazu. Na aż tak drastyczny spadek cen OLEDów, to raczej szkoda liczyć.

A tę plazmę to chyba na wykopaliskach znajdziecie :)
Powodzenia.
Dzięki z dobre słowo, bo udało mi się dostać jeden z ostatnich egzemplarzy.
No i zawisł na miejscu Panasonica. Trochę miałem obaw czy sprosta porównaniu ale jest dobrze. HD wygląda bardzo ładnie a za skalowanie z SD odpowiada nowy dekoder nc+ więc nie mogę nic powiedzieć na ten temat. Ustawienia obrazu oczywiście tryb kino. Kolory chyba bardzo ładne (żona nie narzeka, a ja jestem daltonistą). Smarta jeszcze nie odpaliłem, czekam na adapter wifi. Dobry zakup... rzutem na taśmę ;)
 

pierwszyy

Member
skoro mówisz o smarcie, to chyba kupiłeś 50pb660v (są jeszcze do dostania na allegro), bo 50pb5600 rzeczywiście nigdzie już nie ma... w internecie. Może w stacjonarnych sklepach coś się ostało... Tak czy siak dobry zakup :eek:k:

swego czasu popełniłem >kalibrację modelu 50pb5600<, wypróbuj - powinno poprawić obraz
 

Jacul

New member
skoro mówisz o smarcie, to chyba kupiłeś 50pb660v (są jeszcze do dostania na allegro), bo 50pb5600 rzeczywiście nigdzie już nie ma... w internecie. Może w stacjonarnych sklepach coś się ostało... Tak czy siak dobry zakup :eek:k:

swego czasu popełniłem >kalibrację modelu 50pb5600<, wypróbuj - powinno poprawić obraz
Tak, kupiłem 660tkę. Na pewno spróbuje tych ustawień, choć też każdy egzemplarz jest inny.
 
Ostatnia edycja:

Jacul

New member
Do dziś byłem z telewizora nawet bardzo zadowolony. Ale wkurzyłem się po podpięciu dongla wifi. Sieć działa bez zarzutu natomiast dublowanie ekranu z tableta przez miracast/widi okazało się porażką. Obrazy nieruchome da się oglądać jednak obrazy ruchome tnie, czasem zatrzymuje na kilka sekund... No porażka. Raczej nie jest to wina tableta bo ten mocno wypasiony ( Acer Iconia Tab A1-840 z atomem Z3745 na pokładzie). Czyżby USB 2.0 przez który adapter jest podpięty było zbyt wąskim gardłem?
 

astw

New member
Do dziś byłem z telewizora nawet bardzo zadowolony. Ale wkurzyłem się po podpięciu dongla wifi. Sieć działa bez zarzutu natomiast dublowanie ekranu z tableta przez miracast/widi okazało się porażką. Obrazy nieruchome da się oglądać jednak obrazy ruchome tnie, czasem zatrzymuje na kilka sekund... No porażka. Raczej nie jest to wina tableta bo ten mocno wypasiony ( Acer Iconia Tab A1-840 z atomem Z3745 na pokładzie). Czyżby USB 2.0 przez który adapter jest podpięty było zbyt wąskim gardłem?



Może warto sprawdzić - w jakimś dużym sklepie - współpracę tego tableta z innymi telewizorami. Reklamację tv z tego tytułu bym odradził. Chyba, że serwis otrzyma obok tv także tablet :)
 

Jacul

New member
Może warto sprawdzić - w jakimś dużym sklepie - współpracę tego tableta z innymi telewizorami. Reklamację tv z tego tytułu bym odradził. Chyba, że serwis otrzyma obok tv także tablet :)
He he. Zobaczymy. Muszę gdzieś wypróbować.
Czy ktoś ma tu doświadczenia z tym adapterem wifi i działaniem miracasta?
 
Do góry