Zmiana Panasonic L37E30E na nowszy

krampek

New member
Witam

Na skutek burzy uszkodził mi się TV Panasonic L37E30E. Telewizor jest już po gwarancji ale jest ubezpieczony. Wg. oceny serwisu można spróbować go naprawić - za około 1200 zł ( płyta główna + ewentualnie zasilacz ) i jest szansa że ruszy. Koszty naprawy porywa ubezpieczyciel itd.. I teraz mam dylemat czy zlecać naprawę czy wystawić pismo że koszt naprawy przewyższa wartość przedmiotu. Pytanie co teraz jest dostępnego na rynku co może mieć parametry porównywalne z moim uszkodzonym modelem. Z TV byłem bardzo zadowolony, dodatkowy dysk i opcja nagrywania zaspokajała moje potrzeby w 100%. Pytanie czy bardziej opłaca mi się naprawić czy kupić coś nowego na gwarancji. Jeśli macie jakieś typy z opcją nagrywania na HDD to byłbym wdzięczny. Za bardzo się do niej przyzwyczaiłem i teraz muszę ją mieć.
Ogólnie interesuje mnie coś porównywalnego do mojego wcześniejszego modelu. ( 37-47 cali, nagrywanie, internet, odtwarzanie multimediów - czyli pewno to co ma już większość ).

Z góry dziękuję za opinie i sugestie.
 

krampek

New member
Gdyby był dostępny na rynku ten sam model co miałem to bym wziął go ponownie, ale niestety nie ma :(

Odpowiadam na pytania
1. Pomieszczenie 5x4
2. Odległość od TV 3-4m
3. Ilość osób 2-4
4. Siedzimy na wprost
5. TV ma stać
6. Słońce świeci z lewej strony ale tylko do godziny 11-12. TV najczęściej oglądany wieczorami
7. Miałem TV Panasonic L37E30E ale zabiła go burza.
8. Nagrywanie na HDD ( PVR ), time shift, internet, odtwarzanie multimediów, 3D-nie musi być
9. Sygnał TV naziemnej
10. Na ten moment podłączany tylko dysk USB do nagrywania
11. TV Ma pracować 1-4h dziennie
12. Matryca - chyba lepiej matowa ( taka jak w obecnie posiadanym sprzęcie )
13. Rodzaj programów - raczej filmy
14. Surfowanie po internecie - raczej tylko Ipla, YouTube itd..
15. Gry - nie
16. Panasonic, Samsung
17. Wielkość 37-47 cali
18. Denerwują mnie reklamy - stąd konieczność time shifta
19. Więcej oglądam wieczorami
20. Kwota 2000-3000
21. 3D- niekoniecznie ( nie mam potrzeby )
 

krampek

New member
Ktoś pomoże, muszę szybko podjąć decyzję :/ czy reanimować stary czy iść w kierunku nowego.
Z tego co prześledziłem rynek to to co by mnie chyba zadowoliło to chyba Samsungi z serii F5500/F5300.
 

krampek

New member
Super, dzięki za info. Przekazałem serwisantowi że jak będzie możliwość to żeby uznał nieopłacalność naprawy. Wtedy prawdopodobnie dostanę tyle co kosztuje nowy, bo amortyzację obliczają niby dopiero od sprzętu starszego niż 5 lat. Nie mniej gdyby ktoś miał sugestie z jakimiś nowymi modelami o podobnych parametrach ( głównie z PVR ;) ) to będę wdzięczny za info.
 

krampek

New member
Zastanawia mnie jeszcze fakt dlaczego ten model w rozmiarze 42 kosztuje koło 400 zł taniej niż w 37 ?? 42 mają jakieś problemy?
 
Do góry