Zmiana OPTOMY UHD51 na EPSON EH-TW9400

Michal260675

New member
Witam,

Jestem posiadaczem OPTOMY UHD51. Przede wszystkim z powodu wysokiego INPUT LAGu, zacząłem ostatnio myśleć o zmianie na EPSONA EH-TW 9400 lub ewentualnie 9300. Wiem, że te modele EPSONA, mają niski INPUT LAG i ogólnie oferują lepszą jakość.
O modelach 4K SONY i JVC raczej nie myślę, ze względu na bardzo wysokie ceny.
Czy ma ktoś do doczynienia z ty,i modelami EPSONA ?
Jakie wrażenia ?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ale obraz z tej Optoma UHD 51 jest ok? Jaką masz przekątną ekranu? Ja niestety nie mam jeszcze projektora ale cały czas przerabiam ten temat. Mi do grania nie potrzebny. Ten Epson 9300 nie ma pełnego przesyłu (czy jakoś tak) a to w grach ma chyba znaczenie. Epson eh-tw9400 to chyba optymalny sprzęt jak na tę chwilę. Zaraz pewnie ktoś to dokładnie opisze. Jeśli dobrze pamiętam to kolega @Konrado_ ma to sprawdzone. Tylko nie wiem czy na tym forum.
 

Michal260675

New member
Ale obraz z tej Optoma UHD 51 jest ok? Jaką masz przekątną ekranu? Ja niestety nie mam jeszcze projektora ale cały czas przerabiam ten temat. Mi do grania nie potrzebny. Ten Epson 9300 nie ma pełnego przesyłu (czy jakoś tak) a to w grach ma chyba znaczenie. Epson eh-tw9400 to chyba optymalny sprzęt jak na tę chwilę. Zaraz pewnie ktoś to dokładnie opisze. Jeśli dobrze pamiętam to kolega @Konrado_ ma to sprawdzone. Tylko nie wiem czy na tym forum.

Ekran to 100 cali. Nie wiem dokładnie czego brakuje w 9300 przy graniu na konsoli XBOX ONE X, ale generalnie czytałem recenzje i jeżeli chodzi o input lag, to też jest bardzo dobrze. Chyba, że właśnie przy sygnale 4K są jakieś braki.
Jeżeli chodzi o tą OPTOMę, to nie jest źle. Z drugiej strony to dopiero mój drugi projektor. Pierwszy był Epson EH-TW5300, z którego byłem bardzo zadowolony, ale zmieniłem go ze względu na 4K.
Gdybym miał je jakoś porównać, to obraz FHD w EPSONIE nie był gorszy.
Na tej OPTOMIE, wrażenie robi głównie materiał 4K.
Te EPSONY z literką W na końcu, oprócz tego, że są w wersji białej, to posiadają jakiś transmiter do przesyłania na kilka metrów obrazu bez strat. Ciekawy jestem jak to się sprawdza, czy nie powoduije jakichś opóźnień.
Wprawdzie mam pociągnięty 15 metrowy HDMI, ale nie jest to przewód wysokiej klasy i tez może wszytskiego nie obsługiwać, poza np 4K, które oczywiście jest.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
epson 9300 posiada port HDMI nie obsługujący przepustowości 18Gb/s czyli najwyższej jakości dla 4k HDR, i to samo dotyczy Epsona 9400W poprzez właśnie te W-Wireless , tu też pełnego przesyłu nie ma, więc dla osiągnięcia najwyższej jakości pozostaje jedynie kabel, najlepiej optyczny o gwarantowanej przepustowości 18Gb/s
No chyba że wystarczy komuś niższa przepustowość i jakość to 9300 lub Wireless wystarczy.
 

Michal260675

New member
epson 9300 posiada port HDMI nie obsługujący przepustowości 18Gb/s czyli najwyższej jakości dla 4k HDR, i to samo dotyczy Epsona 9400W poprzez właśnie te W-Wireless , tu też pełnego przesyłu nie ma, więc dla osiągnięcia najwyższej jakości pozostaje jedynie kabel, najlepiej optyczny o gwarantowanej przepustowości 18Gb/s
No chyba że wystarczy komuś niższa przepustowość i jakość to 9300 lub Wireless wystarczy.

W moim przypadku 4K i HDR na XBOX to podstawa.
Rozumiem, że 9400 na odpowiednim HDMI, ma pełną przepustowość, natomiast 9300 nawet na przewodzie jej nie ma, tak.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Możesz pomyśleć jeszcze o nowości od Epson. Eh-tw7100. Trzeba by było sprawdzić czy warto dopłacać do 9400.
 

appaloosa

New member
EPSON TW-9300W obsługuje 4K i HDR ale max 24 klatki/s czyli to co jest standardem w przesyle obrazu z blueray. Bez HDRa 60klatek. Z PS4 daje więc HDR na FHD lub 4K bez HDR.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

ludwickik

Member
Ja mam TW9400 is gram na nim też. Jest bardzo dobrze. Gram tylko w 4K i HDR jeżeli jest dostępne. Obraz jest bardzo dobry a jasność jest tak dobra że jakieś boczne dochodzące światła nie psują w ogóle zabawy i jakości gry. Szczegółowość jest bardzo dobra - jest przepaść w jakości tekstur 1080p i 4K. No i obsługuje 60hz, 59kz, 50 hz więc jak coś kuleje w 4K z płynnością na 60fps zmieniam na 50Hz + Vsync i jest masło.

Do filmów też jest to super sprzęt. Wysoka półka.
 

Michal260675

New member
Ja mam TW9400 is gram na nim też. Jest bardzo dobrze. Gram tylko w 4K i HDR jeżeli jest dostępne. Obraz jest bardzo dobry a jasność jest tak dobra że jakieś boczne dochodzące światła nie psują w ogóle zabawy i jakości gry. Szczegółowość jest bardzo dobra - jest przepaść w jakości tekstur 1080p i 4K. No i obsługuje 60hz, 59kz, 50 hz więc jak coś kuleje w 4K z płynnością na 60fps zmieniam na 50Hz + Vsync i jest masło.

Do filmów też jest to super sprzęt. Wysoka półka.

Na jakieś powierzchni wyświetlasz obraz ?
 

seomatik

New member
Witam,

Jestem posiadaczem OPTOMY UHD51. Przede wszystkim z powodu wysokiego INPUT LAGu, zacząłem ostatnio myśleć o zmianie na EPSONA EH-TW 9400 lub ewentualnie 9300. Wiem, że te modele EPSONA, mają niski INPUT LAG i ogólnie oferują lepszą jakość.
O modelach 4K SONY i JVC raczej nie myślę, ze względu na bardzo wysokie ceny.
Czy ma ktoś do doczynienia z ty,i modelami EPSONA ?
Jakie wrażenia ?

Od 2 tygodni non-stop czytam jaki projektor w okolicy 6000 kupić i gdy już praktycznie byłem pewien, że będzie to Optoma UHD51 przypadkowo natknąłem się na Twój post o input lag:( Czy to 66ms całkowicie odbiera przyjemność z amatorskiego grania od czasu do czasu w coś typu GTA, F1 czy kampania Call of Duty? Gram 2h w miesiącu.
 

Michal260675

New member
Od 2 tygodni non-stop czytam jaki projektor w okolicy 6000 kupić i gdy już praktycznie byłem pewien, że będzie to Optoma UHD51 przypadkowo natknąłem się na Twój post o input lag:( Czy to 66ms całkowicie odbiera przyjemność z amatorskiego grania od czasu do czasu w coś typu GTA, F1 czy kampania Call of Duty? Gram 2h w miesiącu.

Witam, absolutnie nie odbiera, a nawet trudno to dostrzec. Uważam, że do grania jak najbardziej się nadaje i naprawdę fajnie się gra.
Ja gram na konsoli w Pro Evolution Soccer ONLINE i mam wrażeni, że tu szybsza reakcja pomogłaby mi, ale to też nie końca prawda, bo czasami gra online specjalnie wprowadza opóźnienie. W każdym bądź razie teraz wszyły OPTOMY gamingowe UHD30 i 42 z małym opóźnieniem i dużą jasnością i ja osobiście jak, że głównie gram, celował bym w to.
Ale generalnie z UHD51 jestem zadowolony, bo wszystko wygląda bardzo ładnie i ogólnie ten projektor ma dużo dobrych opinii. Weź jeszcze pod uwagę, że OPTOMY mają małe możliwości korekcji przy montażu. UHD51 ma akurat lens shift w pionie. Co prawda nie za duży, ale u mnie to wystarczyło. W razie dalszych pytań zapraszam.
Pzdr
Michał
 
Do góry