zmiana onkyo tx-sr605 co wybrać

sikorb

New member
Witam serdecznie chcę wymienić amplituner onkyo tx-sr605 na coś bardziej multimedialnego a przy okazji nie tracić mocy i jakości, wiec raczej też coś ze stajni onkyo.

Wydaje mi się że ten model muzycznie jest naprawdę udany z czasów gdy księgowy jeszcze tak bardzo nie zaglądał do bebechów :)

Ma to zagrać z kolumnami klipsch kf-28 x 4 + centalny które zakupię w przyszłym tygodniu u kolegi blady Ninja pfuuuuu Black Ninja :d

Dobrze by było żeby miał 2 wyjscia hdmi i najlepiej hdmi jako przelotka bez ingerencji w obraz.

Doradźcie coś koledzy bo wyleciałem z obiegu jakieś dwa lata temu
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z 2 wyjściami HDMI to masz nowsze Onkyo 616/626, Yamaha 773/775, HK 370. Na Allegro masz licytację nowego Denona 3313, tylko już teraz jest 2,5k a jeszcze 7 dni do końca. Nie wiem, ale już chyba wszystkie w podobnej kwocie z 2 wyjściami HDMI? Czy przeoczyłem coś?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie słyszałem Twojego dziadka:), ale myślę że muzycznie przepaści nie ma. Na pewno nie zagra gorzej. Jesli chcesz ciut lepszą jakość w stereo to coś z Denona, Marantza lub HK, chociaż to i tak wszytko kwestia gustu. Jeżeli Ci pasowało to Onkyo, to kup po prostu nowszy model z bajerami.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli odpowiada Ci brzmienie Onkyo to dozbieraj kasy do modelu 818. Zmiana na 616/626 brzmieniowo nic nie wniesie. Dodatkowo 818 lepiej napędzi tak duże kolumny. Ewentualnie masz też Maranza 6007 teraz są w wyprzedażowych cenach. Jeśli ma być taniej i z 2 wyjściami hdmi to wybrałbym między Harmanem 370 i Yamahą 773. Są wyposażone w pre-out więc w przyszłości będziesz miał możliwość podłączenia wzmacniacza bądź końcówki mocy,
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pogorszyc to nie pogorszy bo jeden z moich kumpli ma ma wlasnie 616, a drugi 626 i nie zauwazylismy zeby 626 byl gorszy... ma wicej bajerow ale na pewno tez nic jakos nowego pod wzgledem dzwiekowym nie wniesie. To tak jakby np 809 porownac to obecnej serii 8 tez brzmieniowo jakos nie bedzie sie roznic, a tylko bajerami... wszystko kwestia czy komus zalezy na bajerach i czy ma na to kase..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To jest model wyższy od 626, ale niższy od serii 8xx. Zresztą samo oznaczenie mówi za siebie:-D Trochę ten ampli jest traktowany po macoszemu, nie wiedzieć czemu, a przecież sprzęt dobry i mało się czyta o jakiś większych problemach. Przeważnie ludzie kupują albo serię 6xx albo 8xx, ten ampli to taki po środku. Cena wydaje się być ok.
 
Do góry