Zmiana Onkyo na nowsze Onkyo

nielot

Member
Witam wszystkich serdecznie.
Mam dylemat w budzetowej polce ampli od Onkyo. Licze że z Wasza pomoca ow dylemat przestanie mi spedzac sen z powiek.

Otoz obecnie posiadam Onkyo 506 grajace z Celestionami F28 na froncie, F35 w centrum, S80 na basie i JBL E20 na tyle. W zestawie glosnikow zmian nie przewiduje. Natomiast wypadaloby odswierzyc ampli, na takie ktore pociagnie dzwiek po HDMI pomiedzy kilkoma urzadzeniami.

Wybieram pomiedzy 509 i 309.
Internet i odtwarzanie z USB sa malo istotne bo od tego mam komputer podpiety pod ampli i wlaczony praktycznie 16 godzin na dobe.
Audyssey też jakos bardzo istotne nie jest chyba że w stosunku do tego Audyssey ktore znam z mojego 506 sa jakies kolosalne zmiany na +. W 506 wszystko i tak ustawilem recznie.
Ciekawi mnie czy sa jakies istotne roznice w sposobie grania pomiedzy 509 i 309?
I czy 309 ma wystarczajaca moc żeby wspolgral sensownie z moimi kolumnami?

Prosilbym Was bardzo o konkretne podpowiedzi za ktore z gory dziekuje.


I tak z czystej ciekawosci - czy cos w ogole moge stracic? Czy moge zatesknic za 506 z jakiegos powodu? Pomijajac fakt manualnego EQ.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie usłyszysz różnicy dźwięku.
Musiałbyś sięgać po 609 - tam jest odczuwalna różnica.
 

mors111

Active member
Bez reklam
to tak jakbyś zmienił Polo na Polo ale nowsze z klimą i ABS-em , ale nadal tym samym silnikiem i cięższe więc i słabiej jedzie

szukaj wyższych modeli , bo może się okazać że 309 zagra o wiele gorzej od Twojego obecnego amplitunera

Strzelaj w 609 - sam mam , ma sporo mocy jak i funkcji
 

nielot

Member
Jasne, jasne. Ja wiem że duży może więcej ale mój budżet nie może więcej więc 509 to max. Dlatego pytam czy będzie różnica w graniu między 509 i 309. Bo skoro jej nie będzie to jak dla mnie nietrafionym pomysłem jest wydawać 80-90 funtów więcej za funkcje które traktuje jako zbędne (internet, audyssey).
No i czy 309 da radę z tymi kolumnami czy jednak będzie za mało mocy?
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Lepiej kup zeszłoroczne 608 amplik świetny zmieścisz się w kwocie a różnica będzie bardziej odczuwalna niż między 506/509.
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
Mi nie zależy żeby to nowość była. Mi zależy na HDMI 1.4 i dekoderach HD Audio.
608 ciężko w UK dostać a jak jest to okolice 320-360 funtów czyli jakieś 60-100 funtów drożej niż 509
 

nielot

Member
hhmmm 609 jest zdecydowanie poza moim zasięgiem finansowym na chwilę obecną. Tylko teraz mi powiedzcie czy warto czekać aż ceny trochę spadną i dozbierać do 609 czy można spokojnie brać 608 bo da mi to czego potrzebuję? Pośpiechu żadnego nie ma więc ......
 

nielot

Member
Jesli nie kupie teraz (a z tego watku wniosek że nie kupie) to bede kupowal za okolo 6 miesiecy. Pol roku to sporo czasu wiec moze sie cos ruszy w dol.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
A no to w perspektywie tak długiego okresu, to może się coś zmieni, ale to też zależy od tego co będzie się działo z walutami, bo generalnie przez nie obecnie są podwyżki u dystrybutorów zamiast obniżek.
 

nielot

Member
Mnie te wachania srednio dotycza bo jak na razie mieszkam w krainie funta i jakis zwyzek w cenach nie widze. Jednak dosc czesto porownuje ceny w UK i w PL i przy obecnym stanie walut ceny sie wyrownaly. Choc to też zalezy od zrodla. Np 609 kosztuje 499 funtow obecnie czyli drozej niż w PL. Ale np 309 moge kupic za 170 funtow czyli taniej niż w PL. Nie ma reguly. Jeszcze 2 miesiace temu taki 309 kosztowalby po przeliczeniu 750zl.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
jeśli tak , to ja już bym zdecydowanie kupił 509 zamiast 309 bo:
-ma mocniejszy zasilacz , więc lepiej wysteruje głośniki
-ma radio internetowe ( 309 nie ma wejścia ethernet ) , co jak co kiedyś może to wykorzystasz , a to fajna sprawa jest
-zaciski głośnikowe wyglądają "normalnie" a nie jak w małej wieżyczce
-ma wyjście sygnału na drugą strefę
 

nielot

Member
Zasilacz - OK na +
Radio internetowe - pisalem wczesniej. Zbedny fjuczer :) Mam PC chodziacego 16 godzina na dobe
Zaciski - czy ich wyglad ma wply na spelniana funkcje ?
2ga strefa - mam to w 506 i ani razu nie wykorzystalem. W nowym apli ta funkce czekalby taki sam los - bezrobocie


A ktos sie pokusi i wypunktowanie istotnuch roznic pomiedzy 608 i 609 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wejdź na stronę producenta tam znajdziesz różnice techniczne.
I chyba powinno Cię to zainteresować - zwłaszcza że zakup na lata .
 

nielot

Member
Na technicznych roznicach to ja niestety malo znam. A z tymi latami to nie bylbym taki pewiem. Jak 506 kupowalem 18 miesiecy temu to też myslalem że na na lata bedzie... Postep pruje nieublaganie do przodu. Za 2 lata zmieni sie jakis dekoder dzwieku i ten zakup na lata zacznie potrzebowac szybkiego upgrade'u. Teraz nie ma zakupow na lata. To nie czasy radia Zodiac.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W 609 zmieniony został panel czołowy (wyświetlacz, podświetlenie potencjometru, rozmieszczenie przycisków), posiada wejście USB, Można podłączyć radio internetowe. Skalowanie obrazu do wyższej rozdzielczości niż 1920 x 1080. Co do różnic w jakości dźwięku do 608 to podejrzewam że nie ma. Jak bym miał dołożyć te 600 zł do nowszego a nie potrzebował tylu bajerów to bym się ciężko zastanowił.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zasilacz - OK na +
Radio internetowe - pisalem wczesniej. Zbedny fjuczer :) Mam PC chodziacego 16 godzina na dobe
Zaciski - czy ich wyglad ma wply na spelniana funkcje ?
2ga strefa - mam to w 506 i ani razu nie wykorzystalem. W nowym apli ta funkce czekalby taki sam los - bezrobocie


A ktos sie pokusi i wypunktowanie istotnuch roznic pomiedzy 608 i 609 ?

więc tak :
-skoro tak szybko zmieniasz sprzęty tym bardziej dozbierał bym przynajmniej do 609-tki
-same zaciski może i w jakimś tam minimalnym stopniu mają wpływ na dźwięk , ale na pewno ciężko będzie tam upchać grubsze przewody
-waga 309-tki - 7,5kg trochę nie przemawia do mnie

zarówno w 309 ( 300W ) jak i 509 (370W) masz słabszy zasilacz niż w obecnym 506 (460W ) i chcesz sobie pogorszyć to co masz lub jesteś / nie jesteś zadowolony z tego ?

różnica 608/609
-dźwięk - ten sam
-moc - ta sama
-nowsze ma radio internetowe , DLNA ...
-USB w 609

tutaj masz porównanie :
http://www.onkyo.pl/_compare/pl,ONKYO,Produkty,Kino_domowe,Amplitunery_kina_domowego,
 

nielot

Member
Dobra, przekonaliście mnie - nie będę się spieszył i dozbieram na 609. Zastanawiam się tylko po co mi tyle mocy dla moich Celestionów.... Już moje 506 pokazuje że F28 są trochę za słabe. A zmiana głośników w grę nie wchodzi
 
Do góry