Zmiana leciwej Yamahy na Marantz SR7008

Artixz

New member
Witam wszystkich.
Moja Leciwa yamaha rxv-620 dokończyła swojego żywota. Zamówiłem Marantz 7008.
Najbardziej mi sie podoba, ma wszystkie funkcje które chciałem itd. Aktualnie mam kolumny 4xParadigm monitor 3 - tez już leciwe + centralny serii atom. Zanim sprzęt do mnie dotrze jestem ciekaw waszych opinii na temat mojego wyboru - Czy miło się zaskoczę? Yamaszka w kinie była wystarczająca, ale w stereo lipa. Z racji że zmieniłem pomieszczenie z 15m na 60m będę w najbliższym czasie szukał nowych kolumn. Wstępnie myślę nad Dali IKON 7 MKII set - Lubię dużo góry - ale smacznej, jakie jeszcze kolumienki warto przesłuchać do Marantza - nie pogniewam się jeśli będą tańsze a wystarczą na 60 m. Po zakupie kolumn stare monitorki będą w sam raz do nagłośnienia dwóch dodatkowych stref.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mysle, ze nie będziesz zawiedziony, fajny pomysł, ale posłuchaj kolumn z Marantzem przed zakupem,. 7008 to kawal porzadnego klocka

Po zakupie zagłosuj w ankiecie i zapraszamy do klubu ;)

Mam podobny zestaw, ale dużo mniejszym pomieszczeniu, Ikon 6 MK2 set i Marantz 6006. Pomysl tez o zakupie wzmaka stereo. Mimo, że po serii odsłuchów wybrałem taki system, to przy wzmaku stereo jest jeszcze lepiej, zdecydowanie. Nawet ampli 7005 (mimo iż było więcej niż dobrze), nie dał tego co dał wzmak stereo.

Możesz pomyslec tez o Focalach Chorus 8XX, albo zostać przy Paradigmach.
 
Ostatnia edycja:

Artixz

New member
Dzięki za wypowiedź. Juz sie sporo wykosztowałem na ampa - wiem że stereo to ze wzmacniaczem ale szukałem kompromisu i wydaje mi sie ze sr7008 mi go da - mam nadzieję:) Teraz następny wydatek, oczywiście póki nie uzbieram na kolumienki Paradigmy muszą wystarczyć, grają bardzo przestrzennie jak na takie dziubki ale w nowym pomieszczeniu czegoś zaczęło brakować, jakby dźwięki pochowały się po kątach.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za wypowiedź. Juz sie sporo wykosztowałem na ampa - wiem że stereo to ze wzmacniaczem ale szukałem kompromisu i wydaje mi sie ze sr7008 mi go da - mam nadzieję:) Teraz następny wydatek, oczywiście póki nie uzbieram na kolumienki Paradigmy muszą wystarczyć, grają bardzo przestrzennie jak na takie dziubki ale w nowym pomieszczeniu czegoś zaczęło brakować, jakby dźwięki pochowały się po kątach.

Ja chyba miałem trochę łatwiej, bo tez szukałem kompromisu i przymierzałem się na serię ampli Marantza 700X, lecz niemal za te koszty wzialem model nizej ampli i kupiłem wzmak stereo.
Ty masz spore pomieszczenie, wiec rozmiar kolumn determinuje silny model ampli. Pamietaj, ze Ikony lubia dużo prądu by pokazały co potrafią ;)
 
Ostatnia edycja:

Artixz

New member
No i nowy nabytek juz stoi w domu. Powiem tak. Na obecnych kolumnach w porównaniu do Yamahy, - nareszcie mogę się cieszyć klarowną czystą górą i średnicą. Zdecydowanie więcej dźwięków, zróżnicowanych, większa przestrzeń. Czysty dźwięk bez przebarwień przy bardzo głośnym odsłuchu. In minus. Yamaha potrafiła zagrać ładnym basem, w Marantzu jakby basy poszły na spacer. Po kalibracji w stereo basu nie ma, w kinie jest ok. W trybie Pure jest lepszy bas - co mnie zdziwiło. Głośniki ustawione na małe - odcięcie 40, sub main +lfe 120Hz. DynEQ włączony DYn VOL wyłączony. Wiedziałem że basu będzie mniej ale nie sądziłem że aż tyle. Nawet po wyłączeniu DYN EQ i podbiciu ręcznie basu +6dB marantz nawet sie nie zbliżył do wyzerowanej yamahy (bez podbić). Mam wrażenie jakby marantz wycinał większość pasma dolnego. Miejsce odsłuchowe bez zmian. Ustawienie głośników na large nic nie zmienia. Przewody podpięte prawidłowo.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może kalibracja Ci mocno wycięła dół pasma? Możesz przestawić w ustawieniach na Bypass L/R . Wtedy kolumny frontowe nie korzystają z EQ audyssey.
 

Artixz

New member
Ok sprawdze, ale jak analizowałem wykresy z audyssey to ewidentnie słupki w niskim zakresie idą w góre, wycina mi troszkę średniego pasma i troche góry.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Miałem kiedyś przesiadkę z Yamahy 3XXX na Marantza 7007 też nie mogłem doszukać się basu i dynamiki Ale spoko w słuchasz się będzie OK Marantz to przyzwoity sprzęcik Buferka sobie podkręć
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wogole dziwne masz ustawienia do kina, kolumny odcinaj na 80hz, sub mode - LFE a nie LFE+Main. Do stereo to jak mowi Pawel uzywaj Bypass L/R wtedy dziala sam dynamic EQ bez korekcji audyssey, ktora w muzyce stereo sie nie sprawdza. Zdziwiles mnie tym ze nie ma basu na 7xxx, ja sluchalem slimki 1603 na moich JBL i basu bylo bardzo duzo..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest basu i to bardzo duzo, a moze inaczej, tyle i potrzeba. Dynamika tez swietna. Mialem troche roznych ampli i calkiem inaczej to widze.
Co do ustawien, to naturalnie LFE+Main jest bledne.
 

Artixz

New member
Miałem kiedyś przesiadkę z Yamahy 3XXX na Marantza 7007 też nie mogłem doszukać się basu i dynamiki Ale spoko w słuchasz się będzie OK Marantz to przyzwoity sprzęcik Buferka sobie podkręć

Hehehe, coś w tym jest, mam wrażenie że niskich przybywa :) Buferka mam do kina, do muzy za kiepski. Dzięki Panowie. Myslę że ma co sie więcej rozczulać, trzeba sie zacząć cieszyć nowym nabytkiem.
 

Artixz

New member
Wogole dziwne masz ustawienia do kina, kolumny odcinaj na 80hz, sub mode - LFE a nie LFE+Main. Do stereo to jak mowi Pawel uzywaj Bypass L/R wtedy dziala sam dynamic EQ bez korekcji audyssey, ktora w muzyce stereo sie nie sprawdza. Zdziwiles mnie tym ze nie ma basu na 7xxx, ja sluchalem slimki 1603 na moich JBL i basu bylo bardzo duzo..

Ok wszystkie opcje jestem w stanie znaleźć oprócz Bypass LR - gdzie ta funkcja się chowa bo nie moge dojść?
 

Artixz

New member
Menu ---->Audio---->Audyssey---->MultEQ XT - i tu przestawiasz. Ja tak mam w 5007.

U mnie brak takiej opcji. Mam tylko Audyssey, Audyssey flat, korektor i wyłącz. W instrukcji jest bypass LR ale widać gdzieś go po drodze wcięło. Przeszukałem wszystko co się dało, robiłem od nowa kalibracje i dalej opcji nie ma. Czy możliwe ze aktualizacja wywaliła tą opcje.
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Możesz teraz porównać Yamaszkę do Marantza - już z basem ok?

Frontowy panel w 7008 jest aluminiowy, czy plastikowy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Artixz

New member
Bas jest totalnie inny. Mam wrażenie że jest mniej dudniący, szybszy. Mimo wszystko jest to zupełnie inne brzmienie, z dnia na dzień staje się lepsze. Ucho trzeba przyzwyczaić.
Jeśli chodzi o odłuch muzyki, przy dobrym nagraniu wole słuchać w trybie Pure niż bypass z dyn eq.

Jeśli chodzi o Panel. To środkowa część jest aluminiowa czyli ta z wyświetlaczem górnym i klapka od dolnego. Boki są plastikowe.

Czego nie lubie w Marantzu. - Pilot jest do bani. Spotify jakieś biedne i okrojone. Radia internetowe jakoś dziwnie poukładane. Brak listy wszystkich stacji, kiepska wyszukiwarka.
Dziwne przypadłości - przy przewijaniu odtwarzanego materiału z serwera potrafi się zwiesić na amen. Amp działa ale przy probie odtworzenia radia internetowego czy spotify wyświetla cały czas utwór na którym się zwiesił. Wtedy tylko pełny reset - nie wiem w czym problem.

Gdyby nie te zwiechy uznałbym , że mimo drobnych wad jestem w pełni usatysfakcjonowany. W końcu chodziło o dźwięk a nie dodatki multimedialne.

Podsumowując: Przy muzyce nie da sie porównać yamahy z marantzem - marantz to zupełnie inna klasa. Yamaszka bez korekcji poprostu nie grała - jak radio-budzik podłączony do mocnego wzmacniacza. Wcześniej tego nie słyszałem aż tak. Wydawało się że jest przyzwoicie (po korekcji oczywiście tj. ustawinie wysokich i niskich) W kinie Yamaha dawała czadu. Marantza jeszcze pod tym względem dobrze nie przetestowałem ale myślę że będzie porównywalny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry