Zmiana kolumn

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Zastanawiam się nad zmiana kolumn, obecnie mam Jamo X570 które zasilane są z Yamahy RX-V767 którą używam od jakiegoś miesiaca po zmianie z Yamahy RX-V440 i to ona moim zdaniem lepiej radziła sobie z tymi kolumnami jeżeli chodzi o dynamikę, 767 gra łagodniej i przestrzenniej. Szukam kolumn do ok. 2000zł za komplet które zagrają dynamicznie, nie pogniewam się jak lekko podbiją średnie i wysokie tony, pokuj 16m2, muzyka-film 50-50. Zdaję sobie sprawę że kolumny kupuje się po wczesniejszym odsłuchu lecz proszę o jakies nakierowanie na konkretne modele. Muzyka jaką słucham to trance, elektroniczna, dużo słucham radia z taką muzyką, lubię sobie puścić koncerty tego typu a także coś z mocniejszym uderzeniem np. Metallica. Dzięki. Pozdrawiam.
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie wiem jak z Yamahą ale odsłuchaj Klipsche F1, F2 lub nowe modele F10, F20. W zakładanym budżecie zestaw 5.0 to najwyżej oparty na F1. U mnie na 18m2 co prawda z innym ampli dają radę. Moja muza to Led Zeppelin, Rush, Ufo, Marillion, Thin Lizzy i tym podobne klimaty.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Klipsh fajoski. Z "tanich" mam niesamowicie dobre wrażenia po odsluchu Quadral 5500. JBL zagrały dziwacznie - dosłownie ;(
Sam kupiłem Magnat 607 (teraz masz 657) bo mi najladniej zagrały i nie potrzebuja subwoofera do stereo - maja przepiekny basik. Tez lubię i słucham dużo trance wiec wiem czego szukałem i może Ci moja lista coś pomoże. Aha, tez mam Yamahe... tylko ze 2067
 

darekguma

New member
Bez reklam
Możesz napisać jakich JBL słuczałes i co w nich było nie tak. Dzieki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bieniu21

New member
Pomyśl o rubiconach Rp-36. Zmieścisz się w swoim przedziale, a te głośniki naprawdę fajnie potrafią zagrać.
Albo DALI CONCEPT 6 5.0?? Teraz są w promocji i możesz je kupić za 2400 zł.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Możesz napisać jakich JBL słuczałes i co w nich było nie tak. Dzieki.

Nie pamietam dokładnie modelu... to było jednak juz kilka miesięcy temu i musiałbym "poszperac w moich zapiskach" - w każdym bądź razie z przedziału około 2500 za fronty.
Ogólnie to niby te JBL grały przestrzennie ale jakby ta przestrzeń z innej planety... niby nisko schodziły ale raczej nie mroczne pomruki a bliżej średnicy. Wysokie tez tak jakby kończyły się zanim osiągnęły granice mojego słuchu. za to skuteczność ogólna była wysoka. W filmach szło to strawic ale dla mnie odpadły w muzyce - za dużo jednak dodawaly własnej interpretacji. I żeby nie było ze coś mi dolega (co na marginesie może być prawda ;) ) ale rownież moja małżonka i dzieci miały te same wrażenia przy ich bezpośrednim porównaniu z innymi...
Nie umiem tego opisać inaczej niż "dziwaczny dźwięk"... ale napewno nie paskudny :) Generalnie nie mialem nic do nich, graly ladnie ale jednak DZIWACZNIE - posłuchaj sam, może Ci jednak podejdzie.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Dzięki. Muszę zrobic sobie wycieczkę po sklepach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jjjkkk

New member
Rubicony to ciekawa alternatywa w stosunku do oferty gigantów rynku. Polecam zwłaszcza model NH-20, najmłodsze dziecko firmy grajace przyjemnym dźwiękiem z bardzo ładnie wykończonych naturalnym fornirem skrzynek, co w tym przedziale cenowym jest niespotykane.
Na marginesie dodam, że mam do sprzedania niemal "nówki" w cenie 1500zł.
 
Do góry