Zmiana kolumn na lepsze :-)

Kejup

Member
Bez reklam
Witam!
Posiadam pokój o powierzchni 20m2 oraz kolumny jamo s608 podłączone do HK avr255. Planuję wymienić sobie kolumienki na coś lepszego i upatrzyłem sobie Klipsch rf-62II (powinny dobrze zgrywać się z HK) tylko, że ostatnio pojawiły się jakieś nowe r-26f i teraz nie wiem które będą lepsze. Wizualnie bardziej podobają mi się 62 tylko że tu nie o to chodzi. Czy różnica jest tak duża, że warto dopłacić do nowszych czy starsze 62 mi wystarczą bo przeskok z jamo i tak będzie chyba spory?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co wyczytałem u nas na forum to starsza RF to wyższa seria. To fajne kolumny. Będziesz miał skok jakościowy w porównaniu do Jamo.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipsch słynie z wysokiej skuteczności więc nie będą trudne do napędzenia. Avr255 sobie poradzi. Z tego co pamiętam Twój Harman ma na pokładzie pre-out więc jak będzie za jakiś czas niedosyt w stereo to możesz dokupić wzmacniacz. A jaki masz metraż? I co Ci nie odpowiada w Jamo?
 

Kejup

Member
Bez reklam
Pokój ma 20m2. Jeśli chodzi o jamo to w stereo brakuje mi średnicy i wysokich tonów (nie żeby ich nie było ale są tak jakby schowane) a tak poza tym to całkiem spoko kolumny które w kinie robią to co do nich należy. Pojawiła się okazja zakupu za nie dużą kasę tych klipshy dlatego zastanawiam się nad wymianą.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej jakbyś przed zakupem odsłuchał. RF-ki grają skrajami pasm. Średnica jest lekko wycofana. Bardzo dobrze sprawdzają się przy dynamicznej muzyce.
 

Rafal7

Banned
Aż dziwne że w tych Jamo brakuje Ci wysokich i średnich tonów, tak jak kolega wyżej wspomniał ten amplituner ma Pre Out, może wypożycz do domu wzmacniacz HK i sprawdź jak kolumny zagrają na wzmacniaczu ;)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Mój znajomy ma oli roth 40 i ich brzmienie bardzo mi się podoba tylko że ciężko jest znaleźć używki i troszkę boję się awaryjności tych kolumn bo już mu się coś w nich spaliło. Liczę na to że te klipsche grają podobnie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kilka dni temu sprzedałem moje Oli40. One graja inaczej niż RF. Są łagodniejsze, cieplejsze. Bas jest bardziej miękki. Co nie znaczy że RF-ki Ci się nie spodobają. A z jaką elektroniką u znajomego grają Oli40? Teraz je można kupić pod polską marką.
 

Kejup

Member
Bez reklam
kapusta7 nad tym też myślę bo chce troszke rozbudować system na 7.1 i projektor ale to w późniejszym czasie. Jego oli grająz onkyo tylko nie pamiętam modelu, może 608?
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Kurka wodna i zaczął się mętlik w głowie. Chyba jednak będę musiał udać się na odsłuch bo zaczynam kombinować gdyż przez przypadek zobaczyłem JBL studio 580 tylko one by mnie kosztowały prawie dwa razy tyle co klipsch, czy warto?
 

d@miano

New member
Słyszał ktoś nowych Klipsch Reference R-26F czy R-28F? Podobno ta sama jakość a sporo niższa cena zwłaszcza w secie. Znalazłem tylko artykuł z nowego Hi-fi Choice
Maxaudio - Klipsch R-26F Oddychają do przodu a to plus jeśli chodzi o ustawienie. Ma je już ktoś może albo słyszał? Proszę podzielić się opiniami. Ewentualnie jakiś namiar na dobrą ofertę...
 

Sprinter30

New member
Pokój ma 20m2. Jeśli chodzi o jamo to w stereo brakuje mi średnicy i wysokich tonów (nie żeby ich nie było ale są tak jakby schowane)

Nie słyszałem tych jamo ale jeśli chodzi o klipsch'a to tak jak pisał Pawel_Sz85 średnica wycofana , mocny dół i góra pasma . Słuchałem RF62II z Harmanem i bardzo ładnie to grało razem . Harman w porównaniu do innych ampli np. Marantz czy Yamaha, nie podbijał tak mocno basu i wysokich tonów , których w RF62 i tak nie brakuje , także na +


a tak poza tym to całkiem spoko kolumny które w kinie robią to co do nich należy. Pojawiła się okazja zakupu za nie dużą kasę tych klipshy dlatego zastanawiam się nad wymianą.


Jak w kinie byłeś zadowolony z Jamo to ciekawe co powiesz po zakupie Klipsch'y :wink:
 
Do góry