Zmiana KD plastik na Komponent - pytania

Wahaha

Member
Witam, zamierzam się z wymianą mojego kina plastikowego Panasonica na komponentowe. Po kolei, kino domowe panasonica użytkowałem przez ok. 8 lat, sprawowało się ok., nadal jestem z niego zadowolony no ale zawsze jest jakieś ale,...
Pomieszczenie to prostokąt 5 x 4m a więc 20m2. Dość dużo wolnej przestrzeni mało mebli, wysokość 2.45m

Wstępnie jestem zainteresowany
amplitunerem Yamaha htr-2067
kolumny 5.0 JAMO s426
SUB Yamaha YST-SW012


Na razie bez jakiegokolwiek odtwarzacza filmów ponieważ sygnał podaję na projektor (Sanyo PLC-XE30) z komputera.
Do odsłuchu stereo używałem od 8 lat zestawu Altus 300 ( niegdyś Alton 80 ) oraz wzmacniacz Technics su-v500mk2, korektor Technics ge-70. Dlaczego to piszę,... dlatego że chciałbym to wszystko wymienić na jedno KD w takiej konfiguracji jak napisałem powyżej (Yamaha + Jamo). Wiem że z tego zestawu nie da się uzyskać tak specyficznego brzmienia jak miały Altusy ale ze względu na kilka czynników ( małe dzieci w domu, zmiana percepcji odbierania dźwięku – z wiekiem mam znacznie niższe zapotrzebowanie na niskie częstotliwości i górę decybeli). W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy to jest w miarę sensowna kombinacja zestawu KD ( ma służyć 80% do odsłuchu stereo, stosunkowo niegłośno bez mega basów, i 20% filmy a tutaj lubię jak troszkę wybuchów z SUB-a mnie uraczy podczas projekcji).
2. Czy ten SUB Yamahy wystarczy do mojego pomieszczenia ( 20m2, głównie potrzebny do filmów) producent deklaruje u niego 50W RMS i 28-200Hz ?
3. Czy SUB-a można połączyć z amplitunerem przy pomocy 8 metrowego nie ekranowanego przewodu RCA czy lepiej użyć cos sensowniejszego ?
4. Czy SUB aktywny (oczywiście z własną regulacją wzmocnienia) sterowany z wyjścia PreOut amplitunera reaguje na zwiększenie lub zmniejszenie siły głosu na Ampli (sterowanie głośnikami 5.0) czy trzeba indywidualnie go podkręcać i ściszać wraz ze zmianą głośności na Ampli ???
5. No i w końcu co sądzicie o takim rozstawie frontów jak na rysunku nr2. Dotychczas miałem rozstaw 3,5m przy odległości widza od ekranu 4m i byłem bardzo zadowolony z akustyki. Teraz przy usunięciu altusów rozstaw 5m to troche przegięcie pały jak chodzi o kino – filmy. Czy 4 do 4,5 metra max może być ???

za wszelkie sugestie z góry dzięki.

PS. widze że nie moge dodać załączników, szkoda. W każdym razie na Dłuższej ścianie 5m jest symetrycznie rozmieszczony ekran (szerokość 200cm, po 75cm w bok z lewej i prawej wiszą podwieszone pod sufit fronty obecnego kina ( rozstaw 3,5m), w narożnikach pokoju altusy, rozstaw 5m. Docelowo na tej ścianie miały by zostać tylko frony Jamo w rozstawie 4 - 4,5m bliżej siebie stać nie mogą bo są meble, a stare fronty wiszą więc nie ma obecnie problemu.
 

Disto

New member
Bez reklam
Witam, zamierzam się z wymianą mojego kina plastikowego . Po kolei, kino domowe panasonica użytkowałem przez ok. 8 lat, sprawowało się ok., nadal jestem z niego zadowolony no ale zawsze jest jakieś ale,...


Wstępnie jestem zainteresowany
amplitunerem Yamaha htr-2067

3. Czy SUB-a można połączyć z amplitunerem przy pomocy 8 metrowego nie ekranowanego przewodu RCA czy lepiej użyć cos sensowniejszego ?
4. Czy SUB aktywny (oczywiście z własną regulacją wzmocnienia) sterowany z wyjścia PreOut amplitunera reaguje na zwiększenie lub zmniejszenie siły głosu na Ampli (sterowanie głośnikami 5.0) czy trzeba indywidualnie go podkręcać i ściszać wraz ze zmianą głośności na Ampli ???

Mam podobnie...i też jestem zainteresowany tym klockiem, bo zasili mi mojego pasywnego suba ,no i można w nim sporo "podłubać".
Podobno to to samo [?] brzmieniowo co np. rvx497, a ten ma dobre opinie jeśli chodzi o jakość dżwieku.
3. W czym problem aby użyć tego właściwego ekranowanego? [zwykłym kablem łączysz tylko suba pasywbego]
4.Tak, reaguje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry