Zmiana Jamo s606 Hcs 3 na .....Pomoc

lestek

New member
witam przyszedł czas aby odświeżyć i za razem zakończyć rozpoczęty kilka miesięcy temu temat wyboru zestawu kolumn. Wybór był naprawdę ciężki, na szczęście znalazłem zestaw który w większym stopniu spełniał moje oczekiwania i w pełni wkomponowawszy się w mój "gust muzyczny"

Moje Oczekiwania

Szukałem kolumn o niebanalnym wyglądzie i wykonaniu, w miarę małych smukłych o określonej rozsądnej mocy muzycznej, gdyż niestety mieszkam w bloku. Jeśi chodzi o sam dźwięk to preferuje dźwięk detaliczny, zrównoważony, z dużą ilością szczegółów i co najważniejsze szybkim basie nie koniecznie schodzącym aż tak nisko

Wybór

Zakupiłem zestaw kolumn Jamo C605 5.0...na pewno ktoś napiszę że za tą cenę jak jest na rynku można było by kupic znacznie lepsze kolumny i na pewno bym nie zaprzeczył, ale na szczęście udało mi się kupić je znacznie taniej od przedstawiciela tych kolumienek na śląsku (nie napisze za ile by za dużo wam nie mieszać) Być może ktoś napisze że Jamo to "budrzteówki" ale jest jeszcze takie coś jak wierność marce, gust, własne przekonania i to czego się szuka....

Obudowa
Schludna, ładnie wykonana, raczej nie ma się do czego przyczepić, kolumny są poręczne


Na pewno grają p klasę lub i dwie od moich byłych Jamo s606. całe pasmo jest uporządkowane i nic nie wychodzi przed szereg.Góra świetnie współpracuje ze średnicą. Bas jest szybki i krótki (tego właśnie chciałem), bardzo miły i z "kulturką" dla sąsiadów, dynamiczny, dokładny bez żadnych niepotrzebnych dudnień


Ogólnie jak dla mnie C605 to kolumny o kompletnym brzeniu, spójnym brzmieniu, dobrze zrównowarzone, być może swoją skalą nie zrobią "wow" porównując je do konkurencji (cena/jakość) nie mniej jednak ja jestem max zadowolony

Testowałem na Denon 2312 pokój 12 m2
 

pikos1

New member
Witam,
Również zastanawiam się nad zakupem Jamo C607 bądź C605. Widzę że zakupiłeś C605. Interesuje mnie dlaczego nie zakupiłeś C607?

btw... Do tych kolumn planuję zakupić Onkyo TX-NR616 bądź Denon'a AVR-2113. Onkyo pasuje mi bardziej ze względu na liczbę wejść optycznych, ale ciekawi mnie co zagra lepiej w stereo - Denon czy Onkyo. Słyszałem że Denon lepiej sprawuje się w stereo od Onkyo ale nieznacznie...
 

lestek

New member
cześć pikos1, miło przeczytać że ktoś się interesuje Jamo :) i już Ci odpisuje:

dlaczego nie zakupiłem C607 ?

Przyznam że jak dla mnie (oczywiście inni mogą mieć inne zdanie) C607 grają znacznie lepiej niż C605 wiem bo sam słuchałem ich podczas zakupu i odsłuchu C605, różnicę można było usłyszeć szczególnie w średnicy, niestety nie jestem synem króla nafty ani nie sprzedałem złotej szczęki swojej babci i jak dla mnie C605 na dzień dzisiejszy i na moje zarobki górna półka (wspomnie ze w tym roku wymieniałem amplituner Yamaha na Denon)....ale gdybym miał większe mieszkanie lub pokój to na pewno bym się zastanowił dłużej i bym na pewno poczekał dozbierał do C607...myślę że jak dożyje to przyszłości za kilka lat na pewno wymienię na coś droższego

Onkyo czy denon ?

To akurat jest kwestią gustu, kto co lubi. Ja podczas odsłuchu i zakupu Denona avr 2312 (dałem 2600 zł ale można kupić taniej np. w Katowicach) miałem porównanie z integrą ale nie wiem jaki model i muszę powiedzieć że ogólnie Denon z tymi kolumnami zagrał "Ciekawiej",integra zagrała nie jest to tylko moje zdanie ale i znajomych którzy ze mną byli i przypadkowego klienta, który był ciekaw i został na odsłuchu.....jeśli chcesz się dowiedzieć coś więcej zapytaj specjalistów na tym forum

A tutaj zdjęcie
AudioVideo
 
Do góry