Zmiana HK avr255 na coś innego.

Kejup

Member
Bez reklam
Witam! Zacząłem rozbudowę sprzętu pod stereo, kupiłem kolumny MA gs20 i planuję jeszcze zakup wzmacniacza NAD c356bee + modyfikacja muda44. A ostatnio pomyślałem o wymianie mojego avr255 na coś co posiada więcej bajerów typu 3d, usb flac itd. Avr255 kupowałem dlatego że posiadał dobre opinie o stereo a teraz już mi na tym nie zależy bo tą rolę przejmie NAD. Zależy mi na bajerach i dobrym kinie. Mam takie typy 1. Onkyo tx-nr609 lub Denon avr1912 oraz troszkę droższy 2. Onkyo tx-nr809 lub Denon avr3312. Który spisuje się najlepiej i którego byście najbardziej polecali? Chyba że jest coś innego co Waszym zdaniem będzie lepsze (budżet 1000÷2000).
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Nie zauważyłem :-( Czyli te mamy wyeliminowane. Pozostaje w takim razie coś z tych drugich tylko co?
 

Kejup

Member
Bez reklam
No właśnie słyszałem dużo dobrego o onkyo jeśli chodzi o kino ale otwarty jestem na każdą sugestię.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mój znajomy ma Onkyo 809,mogę z czystym sumieniem polecić ten amplituner.Ja miałem m.in. 609 ale 809 jest znacznie lepszy.
Z tą modyfikacją Nada to bym się mocno zastanowił,zresztą w ogóle bym sie zastanowił czy Nad.
Miałem Nada 355 ,a chcąc go wykorzystać jako końcówkę mocy w kinie to trzeba wypiąć zworki z tyłu wzmacniacza,to trochę uciążliwe.
Na serwisach aukcyjnych już nie raz widziałem Nady po modyfikacji od mudy...
 

Kejup

Member
Bez reklam
Jaco wiem dlatego amp do NAD-a podepnę pod aux a cd bezpośrednio do NAD-a tak żeby przy stereo nie używać amplitunera. A co do amplitunera to zdecyduję się na onkyo z tym że będe szukał tego który posiada Borixon tzn. tx-nr818. Poczytałem o nim i ma wszystko to co potrzebuję a nawet więcej i można go wyrwać za niecałe 2tyś.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Wtedy przy oglądaniu filmów dźwięk na fronty będzie szedł przez wzmacniacz, minus taki że trzeba będzie ustawić gałką we wzmacniaczu jakąś wcześniej skalibrowaną głośność i pamiętać o tym za każdym razem przy odpalaniu filmów. Plus taki że do słuchania muzyki będę wykorzystywał tylko wzmacniacz bez potrzeby kombinacji zworkami czy przepinaniem głośników.

P.S.
Ktoś na forum nie pamiętam kto tak robi i ponoć to działa :)
 

Rafal7

Banned
Tylko amplitunerem przy filmach, to działa tak jak z sub aktywny, z tym ze teraz bedzie miał i fronty aktywna jak dla ampli.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Dokładnie kapusta7 :)
Prostszym rozwiązanie byłoby np. podłączenie do kolumn dwóch urządzeń, ampli i wzmaka i każde urządzenie działało by osobno tylko chyba tak nie wolno?
 
Do góry