Zmiana HDCP w H/K 255

andreo28

New member
mam maly problem : wczesniej mialem Ymahe 663 i podlaczalem do niej kompa poprzez HDMI i nie bylo zadnego problemu ze skalowaniem do 1080p ! teraz mam H/K 255 i niemoge w zaden sposob uzyskac odpowiedniego obrazu ? przerzuca go na tv ale jest bardzo znieksztalcony i zadna zmiana nie dziala na poprawe tego obrazu /. wyczytalem gdzies ze zmiana HDCP moze byc lekarstwem na ten problem , tylko nie wiem jak to sie robi ? moze ktos z was juz przerabial ten temat i pomoze mi krok po kroku :D za co dziekuje z gory
 

darkmajin

Member
Bez reklam
zmiana na co.. hdcp jest albo go niema

ja tez mialem ten problem pod sam tv odrazu 1080p a tak wogole nie bylo tych trybow ... dodaj manualnie 1920x1080@24 , 60 dziala z miejsca :)
 

andreo28

New member
troszeczke cie nie rozumiem (tz twojej wypowiedzi, gdzie mam dodac te parametry co napisales?) , podlaczylem teraz komp bezposrednio do tv i jest Ok , ale ja chcialem podlaczyc poprzez hdmi w h/k .
chodzi mi o to czy mozna dokonac jakic zmian w ustawieniach samego ampli by ten obraz byl idealny a nie jakis rozmazany i skaczacy?!juz testowalem z wszystkimi ustawieniami zmiany obrazu w h/k i nic nie pomoglo .
 

darkmajin

Member
Bez reklam
w kompie trzeba ustawic amplituner niema tu nic wspolnegoze zniekształconym obrazem.. nie napisałes jaka masz karte nawet wiec niewiem gdzie masz to ustawic w ustawieniach ekranu albo gdzies w sterach od karty
 

andreo28

New member
karte graficzna mam GF 880 GTS , w ustawienich panelu Nvidia tez dokonywalem wszystkich zmian ( z obsługom kompa nie mam zadnego problemu jestem po informatyce ) komputer wykrywa polaczenie hdmi rowniez wykrywa rozdzielczosc i odswierzanie , jak juz pisalem na yamaha rxv663 nie mialem z tym zadnego problemu , obraz byl piekny i bez zadnych znieksztalcen . ty natomiast obraz jest znieksztalcony , skacze ,jest rozciagniety -poprostu nie skaluje go odpowiednio nawet jak zmieniam mu wszystkie nastawy ! byc moze Ty znasz jakies inne sposoby na zmiane o ktorych ja moge niewiedziec
 

Raccoon

New member
w ustawieniach ekranu na komputerze wybierasz dla hk 255 rozdzielczość 1920*1080 i już
edit: też mam 8800 GTS, jak wrócę do domu to mogę ci ustawienia podesłać
 

andreo28

New member
Raccoon juz to tez robilem ! w panelu sterowania Nvidia /konfigurowanie wielu monitorow/uzyj tylko jednego monitora wybieram h/k 255 i przerzucam obraz na lcd samsng , obraz sie przerzuca ale jest znieksztalcony i skacze , dokonywalem juz wszelakich ustawien jak i w ampli , kompie i samym tv i nic :confused:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
czyli w kompie masz ustawione 1920x1080
obraz idzie do ampli
i w tv skacze i jest zniekształcony ?

sprawdz kabel , w amplitunerze mozna tylko ustawic skalowanie ustaw na 1080p
 

andreo28

New member
wszystko jest tak jak napisales , kabel jest sprawny bo jak przeloze wtyczke bezposrednio do hdmi lcd to jest ok , obraz idealny i wszystko smiga w 100%
tylko kiedy podlaczenie robie przez h/k obraz jest znieksztalcony i skacze ?! myslicie ze cos moze byc z tym ampli?:confused:
 

Raccoon

New member
andreo - a jak włączysz setup source w HK to masz info obraz ze źródła 1080p i wysyłasz 1080p? bo jeśli tak i obraz jest popsuty na tv to faktycznie cos z ampli nie tak jest. A jak obraz znieksztalcony? jakos powyginany czy zaszumiony, może fotke jestes w stanie wkleic?
 

andreo28

New member
ja wlacze setup w ampli to obraz jest OK ale jak przelacze by wyswietlal obraz z kompa to pokazuje go ale obraz jest niewyrazny i skacze , poprostu nie skaluje go do 1080p ,niby we wszystkich ustawieniach kompa i ampli pokazuje ze jest odpowiednia rozdzielczosc ,odswierzanie i sygnal hdmi ? jak podlacze bezposrednio komp pod tv to obraz jest super ! boje sie jednego ...ze jak zakupie sobie odtwarzacz blu ray to nie bedzie chcial mi tak samo skalowac jak teraz niechce skalowac mi sygnal z kompa?!:confused:
 

Raccoon

New member
andreo28 napisał:
ja wlacze setup w ampli to obraz jest OK ale jak przelacze by wyswietlal obraz z kompa to pokazuje go ale obraz jest niewyrazny i skacze , poprostu nie skaluje go do 1080p

A jak włączysz setup w ampli w trakcie wyświetlania obrazu z kompa to co wtedy pokazuje jako sygnał źródłowy a co jako wysyłany?
Poza tym jeśli na wyjściu z kompa masz 1920x1080 to ampli nie skaluje obojętnie czy puszczasz filmy Xvid, 720p czy 1080i - wtedy komp skaluje, a do ampli trafia 1080p
 

darkmajin

Member
Bez reklam
niewiem mnie tutaj cos smierdzi wadliwym sprzetem ..niestety..

1. sygnal z kompa.. ok
2. kabel .. ok
3. obraz wysylany do ampli to 1920x1080 wiec nie skaluje
4. najnowszy soft jest ? ...
5. watpie zeby to był jakis problem z Hz ale jezeli masz nowy soft to itak jest automatycznie przełaczany 50/60

a własnie jak obraz idzie przez avr z innego urzadzenia po hdmi to jest wszystko wporzasiu ? jezeli tak to naprawde niewiem w czym jest problem... sterowniki ?
 

andreo28

New member
sterowniki ok najnowsze , soft najnowszy wszystko jest najnowsze i przygotowane do pracy ! jak juz wczesniej pisalem z yamaha 663 nie mialem zadnych problemow-podlaczalem ,komp wykrywal yamahe , przerzucalem obraz i wszystko bylo pieknie i ladnie ! tu tego nie ma -komp wykrywa H/H,przerzucam obraz ale jest znieksztalcony i skacze ?! juz wszystkie ustawienia przetestowalem i nic ?!! kabel jest ok bo jak podlaczam bezposrednio pod lcd to obraz jest idealny 1920x1080 wyrazisty i nie skacze .
wiec nadal nie wiem w czym moze tkwic problem ( wadliwy H/K ?) .
 
Do góry