Zmiana głosnika centralnego Monitor Audio MR Centre

szplukasz

New member
Witam,
Posiadam zestaw Monitor Audio M2 Center + M6 + M2 + MSW-10 + YAMAHA RX-A1010. Od samego początku nie podobała mi się moc i barwa dźwięku z głośnika centralnego podczas oglądania filmów. Odgrywane dialogi są płaskie, mało dynamiczne, wręcz plastikowe.
Chcę zmienić głośnik centralny na coś lepszego, proszę o pomoc w wyborze. Od razu napiszę że nie mogę wstawić kolejnej M6 jako centralny, głośnik musi być leżący :)

Pozdrawiam
Łukasz
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Myslę, żę sprawę uratuje zakup centralnego z wyższej serii Monitor Audio. Masz do wyboru Bronze cen, Silver cen i tak na prawdę od tego ostatniego zaczyna się dobry dźwięk z centralnego.
 

Killarmy

New member
Silver! ostatnio doszedł do mojego zestawu i jakie zdziwienie pojawiło się na mojej twarzy ile central robi w kinie!
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Myslę, żę sprawę uratuje zakup centralnego z wyższej serii Monitor Audio. Masz do wyboru Bronze cen, Silver cen i tak na prawdę od tego ostatniego zaczyna się dobry dźwięk z centralnego.

Jak zwykle masz sporo racji. Łukasz już porównał swojego centrala z silverem. Różnica jest tyle, że Łukasz już wie, że problem w brzmieniu nie leży tylko w centralu, ale w całym zestawie. :)
 

szplukasz

New member
Silver! ostatnio doszedł do mojego zestawu i jakie zdziwienie pojawiło się na mojej twarzy ile central robi w kinie!

Powiedz mi czy Yamaha RX-A1020 daje rade z Silver 8? Czy to w ogóle ma sens?

Jak zwykle masz sporo racji. Łukasz już porównał swojego centrala z silverem. Różnica jest tyle, że Łukasz już wie, że problem w brzmieniu nie leży tylko w centralu, ale w całym zestawie. :)

Dokładnie, MR6 + RX-A1010 to słabe połączenie. Pewnie wina leży po stronie mało dynamicznych i mało szczegółowych głośników :(. Teraz pytanie czy zmienić samego centrala i usunąć problem z kinem, czy iść dalej i wymienić centralny i fronty. Zawsze można też rozpocząć wojnę w domu i ..... Granicy niestety nigdy nie ma :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Łukasz. Byłeś, słuchałeś i wiesz, że zmiany w twoim secie są potrzebne bo to co masz to nie jest to.
A czy to będzie zmiana kolumn czy ampli czy wszystkiego to już zależy od ciebie.
Rozmawialiśmy, że czytanie o tym co słyszą na odsłuchach inni to tak jak tłumaczyć niewidomemu co to są kolory.
Sam musisz posłuchać różnych opcji. Inaczej nie da rady bo znowu kupisz w ciemno, bo ktoś rekomendował i znowu będzie rozczarowanie. :)
 

szplukasz

New member
Łukasz. Byłeś, słuchałeś i wiesz, że zmiany w twoim secie są potrzebne bo to co masz to nie jest to.
A czy to będzie zmiana kolumn czy ampli czy wszystkiego to już zależy od ciebie.
Rozmawialiśmy, że czytanie o tym co słyszą na odsłuchach inni to tak jak tłumaczyć niewidomemu co to są kolory.
Sam musisz posłuchać różnych opcji. Inaczej nie da rady bo znowu kupisz w ciemno, bo ktoś rekomendował i znowu będzie rozczarowanie. :)

Dokładnie :) Będę się musiał wprosić do Ciebie z moją RX-A1010. Silver 6 to nie silver 8 ale to już coś.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zacznij od wypożyczenia ampli. To przeważnie oprócz kaucji nic nie kosztuje.
Ja mam zamiar odsłuchać yamahę A1060 i 2060, ale jest to czysta ciekawość.
 
Do góry