Zmiana frontów..na początek :)

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak patrzę na te dynki i stwierdzam totalnie nie mój disagne.... tak jak by na siłe dokleili te głośniki z obudową do reszty kolumny. No ale są różne gusta wiec i taka budowa znajdzie swoich nabywców. ... :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To jest właśnie to co kocham w audio, czyli wielki rynek i mega wybór poszczególnych elementów. Jeśli nawet kogoś to nie zaspokaja, to zawsze mozna pójść w stronę DIY. Grunt to umieć dobrze dobrać poszczególne składniki ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak patrzę na te dynki i stwierdzam totalnie nie mój disagne.... tak jak by na siłe dokleili te głośniki z obudową do reszty kolumny. No ale są różne gusta wiec i taka budowa znajdzie swoich nabywców. ... :)

Ale jak popatrzysz na pewne serie Dynek to oni od lat robią tak samo. :) To tak jak Transparent robi puszki z filtrami... A nabywców znajdzie na 100% bo raz , że wykonanie to I liga, dwa na żywo zupełnie inaczej to wygląda jak ma się je przed sobą, a trzy brzmienie jest fajniutkie, oczywiście to kwestia gustu i co komu odpowiada. Dla mnie Dynki to górna pólka pod każdym względem. Nawet nad couturami 30 bym się zastanawiał gdyby nie to , że BR mają do tyłu i tylko jeden przetwornik niskotonowy. W listopadzie nowe confidensy podobno mają być w Polsce to skoczę na teścik i zobaczę co w trawie piszczy. A "fanów" Dynek jest cała masa.. kiedyś nie potrafiłem tego fenomenu zrozumieć do czasu kiedy pierwszy raz nie posłuchałem jeszcze tej starszej wersji Counturów...

To jest właśnie to co kocham w audio, czyli wielki rynek i mega wybór poszczególnych elementów. Jeśli nawet kogoś to nie zaspokaja, to zawsze mozna pójść w stronę DIY. Grunt to umieć dobrze dobrać poszczególne składniki ;)

Dokładnie i oby zawsze tak było- wybór to podstawa, a co kto wybierze to indywidualna sprawa i nikomu nic do tego.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek cóż z tego że dobrze grają jak wygląd nie podchodzi. Zobacz takie Sonusy Aidy wyglądają przepięknie ale i też super grają i takie by człowiek przytulił jak by mnie było stać. ...;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Oj tam jak by mnie było stać na Aidy to i lokum by było odpowiednie :) taki 60m2 salon myślę że by był ok dla nich..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo kwestia gustu... zobacz ile ludzi ma Herberthy i pomimo specyficznego wyglądu jednak ludzie kupują, bo podoba się właśnie to co sobą prezentują, kiedy się na nich słucha muzyki. Choć to nie moje klimaty. Dynki je trzeba obejrzeć na żywo, ja osobiście nie moglem sie przekonac do pewnego czasu o czym pisałem wcześniej.. Wykonanie genialne, tylko cena mogłaby być troszkę mniejsza w stosunku własnie np do SF. A oni się cenią w tych wyższych seriach.
Natomiast co do SF Aidy, ten gość u którego ja miałem możliwość słuchania w domu to salon ma coś około 70 m i grało to z monoblokami od Maka.. ale powiem uczciwe mi tam liliumy te ktore śmigają po wystawach wystarczyłby i już nic nie chce więcej.. mogą mi je wkładać do trumny, tylko przy okazji większy dom by się do nich również przydał, by posłuchać jeszcze za życia. :) a na razie trzeba słuchać tego co się ma...życie..
A każdy ma swoje te wymarzone, których pewnie w wielu wypadkach nie będziemy mieli, ale pomarzyć jest fajnie :)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bipo kwestia gustu... zobacz ile ludzi ma Herberthy i pomimo specyficznego wyglądu jednak ludzie kupują, bo podoba się właśnie to co sobą prezentują, kiedy się na nich słucha muzyki.

Bardzo trudne kolumny do wysterowania ,chyba jeszcze trudniejsze niż Dynaudio .Ciekawostką jest to że np. legendarny monitor Harbeth LS 5/12 wykorzystywany w studiach BBC jest zbudowany na głośnikach Dynaudio(stożek niskotonowy 115mm oraz wysokotonowa kopułka 28mm) w każdym razie są kolumny dla naprawdę doświadczonych słuchaczy
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Te najnowsze Dynki podobno mają być już prościejsze wysterowania, ale co by nie mówić proste nie są tak jak i SF.. potrzebna jest odpowiednia elektronika aby zagrały to co potrafią.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A propo Dynek dostałem info, że Nautilus dostał nagrodę za 3 miejsce w Europie o największej sprzedawalności kolumn tegoż Producenta. Także nieźle się sprzedają patrząc , że jednak jest kilka bogatszych Państw od Polski, pomimo kontrowersyjnego dla niektórych wyglądu niektórych modeli Dynaudio.

A tak się prezentowały Paradigmy w Monachium..

free screenshot software
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To Persony zdaje się? Nie pamiętam już których słuchałem na przed ostatnim AS bodajże, ale kiepściutko grały.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Werf jak dla mnie i nie tylko to ja wolę takie połączenie niż to co robi nasz dystrybutor.. na naszym AS.. i tak dziwnie się składa, że jak ludzie słuchają Paradigmów z tym co sobie sami skonfigurują to dużo bardziej się podoba niż to co jest na AS.. i można im mówić pisać, a oni i tak swoje... bo grunt to swoje propagować, pomimo że do pewnych kolumn nie mają elektroniki jak i kabli..
Tak dla przykładu jeden Gość posłuchał na AS persony i wyszło jak wyszło i może minęło ze 6-8 miesięcy przez przypadek usłyszał w jednym z salonów jak ktoś odsłuchuje sprzęt jak wszedł do pokoju odsłuchowego to nie uwierzył , że to grały te same kolumny tylko nie z Chińczykiem, a z Amerykaninem i z innymi kablami niż to co dają u nas na AS. Ale nie przetłumaczy... Co nie zmienia faktu, że nawet tutaj ktoś pisał, że persony mu się spodobały słuchając na AS, choć dla mnie słuchanie na AS jest pozbawione sensu, ale to pewnie kwestia podejścia.
Daleko nie trzeba szukać Aidy również w Monachium potrafili podłączyć pod coś innego niż to co zawsze robią u nas, kiedy te kolumny stawiają. I jakoś nikomu to nie przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jest często jak właśnie napisałeś, prościej jest już wtedy kiedy mamy ten swój wzmak i np kolumny docelowe, a wtedy tylko pozostaje dopasować kable.. natomiast najgorzej jest kiedy wszystkiego szukamy, a coś wybrać trzeba. Kolejne odsłuchy różnych systemów deczko mieszają w głowie. I według mojej opinii rzadko będzie tak, że dokonamy wyboru z którego będziemy na 110 % zadowoleni :).. często gęsto będzie tak, że zawsze będzie jakieś ale.. :) co nie zmienia faktu jak dokonamy wyboru po odpowiednich odsłuchach i przemyśleniu wszystkich zalet jak i wad danego systemu to będzie nam dawał kupę radości w chwilach kiedy będziemy słuchać naszej ulubionej muzy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego oby dalej tak było, aby kolumn (producentów) było jak najwięcej..każdy coś dla siebie wybierze..
 
Do góry