Zmiana frontów..na początek :)

Whiplash

New member
Bez reklam
Lobos Twoja opinia o O6 jest diametralnie odmienna od innych. Tobie sie podobaja, mowisz ze maja fajny bas i góre. Ja znowu slyszalem opinie ze sklepow i tu naszych forumowych testerów, że graja bardzo jasno a basik jest szczupluteńki. Jezeli graja skrajami i bas jest na tyle silny co góra to mnie to pasuje ale jesli góry jest wiecej i brzmienie jest raczej rozjasnione to przy metalu odpada.

Ja tez posmakowalem jak smakuje zabawa z prostytutka RP260 :D Teraz szukam wlasnie kolumny o podobnej charakterystyce aby w direct metalowe kawałki byly dynamiczne z mocnym dolem i wyrazna gora ale może w troche kulturalniejszym wydaniu. Srednica musi byc cofnieta bo jazgot gitar bedzie meczył. Dlatego na tapecie mam Klipscha, Dali O6 i Focala 726, który tez gra skrajami ale w bardziej kulturalny sposob, bas jest moze szczuplejszy ale bardziej wypelniony, a góra blyszcząca ale nie tak natarczywa jak z tuby klipscha.

Reasumujac, sadze ze do moich preferencji i muzyki musze wybierac z marek typu Klipsch, Focal ale z tylu glowy mam tez Paradigma 11v7. Czy ktos sluchal moze tych najwiekszych monitorów? Bo ja sluchalem 7v7 ale to jest mala podlogówka o w miare rownym brzmieniu, co pokazuje pomiar na audio.com.pl. Monitor 11 ma juz bardzo wyraznie eksponowany bas i góre w okolicy 15kHz i to mnie wlasnie zastanawia czy nie bedzie ona jeszcze ostrzejsza niz ta z klipscha?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Whiplash, zamiast czytać posłuchaj tych kolumn i sam oceń.
Kolumny same w sobie nie są najgorsze, ale biorąc pod uwagę ich cenę, to można, dużo, dużo więcej oczekiwać.
Rozmawialiśmy o nich z chłopakami podczas AS, większość z nas ma w stosunku do Opticonów takie, a nie inne odczucia głównie z uwagi na wygórowaną cenę.

Może się mylę, ale dla Twojego grania znacznie lepsze mogłyby być Ikony, wiem, że w ich przypadku jedynie używki wchodzą w grę, ale może warto poszukać ;)

ps. ostatnio widziałem ciekawe kolumny Elac'a UniFi Uni-Fi – Elac , przy ich konstrukcji maczał palce gość, który jakiś czas temu pracował dla KEF'a i to widać w designie i podobno również w brzmieniu, rzekomo mają bardzo zbliżony charakter do serii R.
A na żywo znacznie lepiej wyglądają niż na fotkach
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja dzisiaj sobie słucham na takich kolumienkach.

SV107364.jpg
 

syneq

New member
Tylko te głośniki plus wzmak i jakieś dobre źródło to będzie 100k no ale ja mam wymowke że za duże do mojego pokoju i tej wersji będę się trzymał 😉
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chętnie posluchałbym ethos ultimo :)

Po nowym roku będę się umawiał na ich odsłuch u użytkownika z Łodzi. Oczywiście tylko jako ciekawostkę bo takiej kasy i warunków lokalowych to nie mam.



Tylko te głośniki plus wzmak i jakieś dobre źródło to będzie 100k no ale ja mam wymowke że za duże do mojego pokoju i tej wersji będę się trzymał 😉

Tu grają na niecałych 20m2 , ale w pomieszczeniu specjalnie przygotowanym.

https://www.youtube.com/watch?v=MOUOhJ0mqsE
 

TomekOp

Member
Zazwyczaj dążymy do tego aby dźwiek byl jak najbardziej realistyczny i naturalny. Lampa to nic innego jak zniekształcenia miłe dla uszu nic nie maja wspolnego z naturalnością. Zaprzeczeniamy sami sobie. Tylko po to by nam świeciło w pokoju i kosztowało....
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje lamp żeby mu świeciło lub żeby kosztowało tym bardziej, że wzmacniacze tranzystorowe można spotkać równie drogie. Pomijam już fakt, że wielu gitarzystów z lamp korzysta do dziś i ami myślą z nich rezygnować. Co do samego brzmienia to panuje wiele stereotypów o brzmieniu lampowych czy tranzystorowych , ale to piszą osoby, które z lampami nie miały do czynienia. To jest kwestia do dłużej dyskusji. Poruszyłeś jeszcze sprawę brzmienia naturalnego. Żeby to ocenić to trzeba znać dobrze brzmienie i barwy instrumentów live. Ja przyznaje, że nie podejmuje się takiej oceny mimo, że na wielu koncertach byłem. Mam swoje wyobrażenie o brzmieniu naturalny, ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Nie zaśmiecajmy wątku bo się Henry wkurzy :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Heniu, a słuchałeś Onkyo C-N7050?
Zastanawiam się czy jest sens pakować się w CD i strumieniowca osobno NS6170.

Gdyby miał jeszcze Tidal-a...
Chyba też przegram płytki na NAS i do kartonu na strych. Będzie tylko strumień się sączyć z siecowca i brązowego napitku. :razz:
A może OPPO-103 (nie mam 4k)? Do mojego zestawu wizualnie jak znalazł. Już parę dobrych tygodni się zastanawiam, co będzie najlepsze?
Arcam-a odsłuchiwałem i grało to lepiej niż dobrze, ale niestety iOS nie dla mnie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Szkoda, że CDS27 nie ma w srebrze, bo coś mi chodzi po głowie elektronika w tym kolorku ;-)
C-N7050 też ciekawy i tani player. Oba mają wszystko co potrzebne do szczęścia.
Każda firma powinna iść w kierunku uniwersalnych odtwarzaczy :)
 
Do góry