Zmiana frontów..na początek :)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie obsługa Tidala na tych małych wyświetlaczach to mówiąc delikatnie - lekkie nieporozumienie.
Polecam wrzucić swoją listę, tudzież ulubione kawałki za pośrednictwem dedykowanej apki i wówczas korzystać.
Tu się własnie kłania to o czym pisaliśmy wielokrotnie - małe, śmieszne i wręcz niezrozumiałe jak na obecne czasy montowanie tego czegoś jako wyświetlacza ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pisałem, że najlepszy salon na Dolnym Śląsku ;)

Tu się własnie kłania to o czym pisaliśmy wielokrotnie - małe, śmieszne i wręcz niezrozumiałe jak na obecne czasy montowanie tego czegoś jako wyświetlacza ;)
Powiem Ci, że na żywo ten w Pionku też nie powala, jest zdecydowanie lepiej, ale mógłby być trochę większy ;)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie powiedzcie mi jak graja w końcu te nowe Dali opticony 6. Lobos mowil mi ze o wiele lepiej niz zensory. Tzn charakter ten sam ale wiecej lepiej kontrolowanego basu, góra tez wyrazniejsza. Ja sam nie mialem mozliwosci ich odsluchania ale jak pytalem w sklepie to znowu uslyszalem ze za te pieniadze to srednio. Bardzo ostra góra pasma przez ta wstege a dól slabiutki..?

Pytanie nr. 2. Czy sa jakies wieksze roznice miedzy Focalem 716 a 726? Jak mialem Denona 720 to 716 w ogole mi sie nie podobaly brzmieniowo. Slaby bas, ostra srednica podbita w gornym zakresie. Teraz sluchalem Focala 726 ale juz z moja yamaha 701. I co zaskoczenie bardzo na plus. Sporo basu, ladnie wypelnionego od samego dolu az do srednicy, sama srednica bez tej ostrosci i szorstkowsci a góra wyrazna ale tez nie ostra. I tak sie zastanawiam czy te roznice wynikaja z wzmacniacza czy 726 gra zdecydowanie inaczej niz 716?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Panowie powiedzcie mi jak graja w końcu te nowe Dali opticony 6. Lobos mowil mi ze o wiele lepiej niz zensory. Tzn charakter ten sam ale wiecej lepiej kontrolowanego basu, góra tez wyrazniejsza. Ja sam nie mialem mozliwosci ich odsluchania ale jak pytalem w sklepie to znowu uslyszalem ze za te pieniadze to srednio. Bardzo ostra góra pasma przez ta wstege a dól slabiutki..?

To nie przez wstęgę. Ta obsługuje najwyższe zakresy które są już słabo słyszalne. To kopułka jest tak zestrojona na zwrotnicy.
Kwestia gustu. Dla mnie się to do słuchania nie nadaje ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niestety nie, ale od chłopaków w salonie słyszałem, że gra na poziomie NS6130, a to już dobry dobry poziom, no i wyposażony jest w przyzwoity odtwarzacz CD, który śmiało dorówna CD6004/5.

Wiem, że celujesz obecnie w Onkyo w srebrze, ale gdybyś chciał naprawdę dobry odtwarzacz CD i strumieniowiec w jednym, to zerknij na Arcama CDS27, teraz poprawili znacznie soft, dorzucili Tidala.
Jest tylko jeden problem, a właściwie trzy - to nie Onkyo, nie ma srebrnych, no i apka tylko na IOS ;)

edit.
Z drugiej strony jak masz porządny HTPC, to może dobrej klasy DAC załatwi kwestię odtwarzacza sieciowego i da Ci brzmienie nieporównanie lepsze od taniego playera, a do kompletu sam CD? ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mówiąc nie mam ciśnienia na CD, zmierzam powoli w pliki - tak, wiem świat się wali ;)

CD oczywiście chce mieć, ale nie koniecznie top of the top, a ten N7050 zbiera dobre recenzje - a skoro opinie się pokrywają nie pozostaje nic innego jak się skusić. Mieszać kolorów też nie zamierzam, sam rozumiesz - estetyka i takie tam ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Myślę, że w tych pieniądzach warto spróbować, teraz chodzą po ok 1800 zł, więc wydatek niewielki i będzie pasował do reszty.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ach ta dzisiejsza młodzież...
Normalnie jesteś jak moja żona :D
Ona też tylko pliki...
Ja to teraz jeszcze po 4 kawałkach muszę podchodzić i na drugą stronę obracać ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dla mnie też CD są zupełnie nie akceptowalne.

Zresztą dobrze wydane 192/24 lub DSD to bogactwo dźwięków towarzyszących jak akustyka miejsca nagrania. Coś pięknego.
44/16 to lipa ;)
 
Panowie powiedzcie mi jak graja w końcu te nowe Dali opticony 6. Lobos mowil mi ze o wiele lepiej niz zensory?

W Opticon6 jest zastosowana Technologia SMC w głośnikach, w Zensor7 nie.
Sam jestem ciekaw czy aż tak się różnią, Z7 to konstrukcja 2-drożna 6ohm, O6 2i1/2 + 1/2 drożna 4ohm.
O dziwo Z7 maja większą średnicę głośników niż O6.
http://www.dali-speakers.com/pl/compare/
Ostatnio widziałem O6 w sklepie i w porównaniu do takich Klipsch RP-280F to są maleństwa dosłownie ;) szczerze to wizualnie to mi się Audiovector QR3 spodobały i wielkościowo podobne do Z7 czy O6.
Jak to wszytko gra? Niebawem się dowiem ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W Opticon6 jest zastosowana Technologia SMC w głośnikach, w Zensor7 nie.
A w Zensorach jest XYZ, ABC i 123 ;)
Ze strony:

"W systemie napędu magnetycznego głośnika basowego OPTICON część zaciskowa jest zbudowana całkowicie z SMC. Unikalna zdolność SMC do dostarczania wysokiej przewodności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej zapewnia wszystkie zalety bardzo dobrego magnesu głośnikowego, eliminując przy tym jego tradycyjne wady."

Co z tego, przecież to zwykła papka marketingowa. Tym kierujesz się przy wyborze? ;)
O dziwo Z7 maja większą średnicę głośników niż O6.
Dlaczego "o dziwo"? - a wiem, duże prostytutki Ci w głowie :D
a na poważnie to tylko dobrze. Przeważnie (choć nie zawsze) mniejsza średnica = lepsza kontrola (w przypadku tylko tej zmiennej) i w tym przypadku to słychać, mimo iż to dwie zupełnie różne konstrukcje.
Nie należy tez przesadzać, np. Quadral Chromium zabija punktowym basem.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
To nie przez wstęgę. Ta obsługuje najwyższe zakresy które są już słabo słyszalne. To kopułka jest tak zestrojona na zwrotnicy.
Kwestia gustu. Dla mnie się to do słuchania nie nadaje ;)
Mnie się brzmienie Opticon 6 podoba. Jest energiczne z żywą górą i fajnym basem.
Efekciarskie, ale nie męczące. Średnica również jest ok. Na pewno nie odstaje od reszty.
Na tle Zensor 7 dla mnie nie ma porównania. Choć z drugiej strony w podobnych pieniądzach są Twoje Tannoye, których nie słyszałem a opinie mają co najmniej zachęcające ;-)

Heniu, a słuchałeś Onkyo C-N7050?
Zastanawiam się czy jest sens pakować się w CD i strumieniowca osobno NS6170.

Szczerze mówiąc nie mam ciśnienia na CD, zmierzam powoli w pliki - tak, wiem świat się wali ;)
CD oczywiście chce mieć, ale nie koniecznie top of the top, a ten N7050 zbiera dobre recenzje - a skoro opinie się pokrywają nie pozostaje nic innego jak się skusić. Mieszać kolorów też nie zamierzam, sam rozumiesz - estetyka i takie tam ;)

Myślę, że w tych pieniądzach warto spróbować, teraz chodzą po ok 1800 zł, więc wydatek niewielki i będzie pasował do reszty.
Też zwróciłem uwagę na ten player. Cena świetna, jakość wykonania również bez zarzutu.
Jest wszystko co potrzebne do szczęścia w jednym urządzeniu. Opinie faktycznie dobre.
Wiadomo, że do sprzętu za kilkadziesiąt tysi nie wypada, ale o takim przecież nie rozmawiamy ;-)
Arcam jak się poprawił z obsługą to również wart uwagi i jest w kręgu zainteresowań.
Nowy NAD C568 również zapowiada się ciekawie... Myślę, że teraz będzie już standardem łączenie funkcjonalności "starego" CD z plikami.

P.s. Henry, Onkyo zostaje u Ciebie na dłużej czy po testach zwrot?
 
Do góry