Zmiana frontów..na początek :)

ikar1975

Active member
Bez reklam
A co za różnica ile kosztuje ,cena nie gra .Jak kupię wzmak za 5 tys jest ok jak go później sprzedaje za 2,5 t o już nie jest ok bo to tylko 2,5 tys przez lata używania się wymydlil i już jest lipny .Lolo przepraszam to nie jest hejt żebyś nie pomyślał :) ale każdy robi co uwaza za słuszne dla mnie osobiście Shiborx mogl testy głośników przeprowadzać na betoniarce :p .Dzięki za opis testu , i pogratulował nowych głośników.Pzdr
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gdzie mogę kupić denka 1510 za 1,5 tys ? .Pzdr
Panowie denon z serii 1520ae stoi średnio za 5tyś, a jest on praktycznie dokładnym klonem serii 1510 i 1500 gdzie moim zdaniem i nie tylko jak bym miał kupować drugi raz kupiłbym bez wahania 1500. Ponieważ im nowsza seria tym gorsza i to słychać, odsłuchiwałem 1520 i mojego w bezpośrednim starciu na tych samych kolumnach i co się okazało na nowym brakowało mi basu. Był ewidentnie słabszy pod względem odtworzenia niższych rejestrów gdzie potrzeba zawsze najwięcej mocy.
Cena to dla mnie porażka za nowy, mój nowy do kopienia był zawsze w okolicach 3tyś, następca 1510 również a z 1520 polecieli w jednym roku tak w górę jakby nie wiadomo jaki sprzęt nagle wyprodukowali. Dlatego uważam, że jeśli ktoś chce kupić wzmacniacz z denona serii 15xx to serię im starszą tym lepszą. Natomiast jeśli chodzi o cd to odwrotnie im starsza tym gorszy dźwięk, 1500 cd totalna porażka, 1510 którą mam polecam natomiast jeśli chodzi o najnowszą to jeśli ktoś nie używa dac to nie ma sensu dopłacać. Dźwięk identyczny jak na 1510, niczym się nie różni.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Pomimo braku kalibracji ampli dawał radę - pod warunkiem, że grał z audysseyem . W trybie pure direct - było strasznie słabo.
Nie wiem czy jest jakaś możliwość regulacji/ dostrojenia ampli grającego e pure direct? Jeśli jest to będę wdzięczny za porady .
Póki to stereo na ampli to tylko z audyssey.

Jakbyś miał grzebać przy Pure Direct to przestało by być "Pure". Istotą tego trybu jest granie naturalnie tak jak wzmacniacz (też ten wbudowany w ampli) potrafi. Jakiekolwiek grzebaniny, zabawy z EQ to sztuczne podbijanie zakresów których naturalnie wzmacniacz nie posiada. To tylko dowód że nie jest to właściwa klasa wzmacniacza do kolumn.
Tryb Pure odcina wszelkie regulacje bo one zawsze psują jakość m.in. wpływają na ilość detalu w muzyce i jakość sceny muzycznej.

Idealnie dobrany sprzęt to taki który gra jak gra z natury i zajebiście wciąga cię w spektakl muzyczny.
Jak ciągle szukasz co tu podkręcić gałkami (poza głośnością ;) ) to znaczy coś nie halo z całością.

Oczywiście rozumiem kwestie finansowe z jakimi każdy z nas się musi borykać ale piszę o tych kwestiach w sposób najbardziej obiektywny, neutralny. Gdyby świat był idealny ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wrzuć lepsze fotki tych zasilających.
Proszę bardzo.
Tak mi sie wydaje ze jak sie umawiasz na odsluch i to jeszcze na lampach to wypadaloby zeby rozgrzali sprzet przed odsluchem hehe 😉

Wbrew pierwszemu, pozornemu złudzeniu to lampa nagrzewa się znacznie szybciej niż tranzystor.
W końca każda bańka ma w sobie mini podgrzewacz ;) "30 min" i po sprawie.

Tranzystor w klasie A to masakra. Raczej wątpię żebym kiedyś chciał mieć. Kilka godzin ( 4-5h najlepiej) żeby grał na 100%... to raczej można zapomnieć o spontanicznych odsłuchach..

Niestety spotkałem się i to kilka razy że sprzęt włączono dopiero przy mnie i zamiast 90 minut odsłuchu musiałem być ze 3 godziny przynajmniej żeby zaczęło grać.. ehh sprzedawcy
 

Attachments

  • Wile  (1).jpg
    Wile (1).jpg
    38,6 KB · Wyś: 48
  • Wile  (2).jpg
    Wile (2).jpg
    38 KB · Wyś: 55

Whiplash

New member
Bez reklam
Jebitne te sprzety Panowie, ja to jestem dziad przy was na chwile obecna. Co do konfrontacji to czulem, że bedzie remis Dali i Tannoy ze wskazaniem na Dali. Te stare serie sa brzydsze od musztardy ale jednak graja. Dali ma swoj styl grania, dość spore V, spora dynamika i to sie ludziom podoba. Ja tez mam sentyment do Dali.. ;)
 

palusik

Member
Jebitne te sprzety Panowie, ja to jestem dziad przy was na chwile obecna. Co do konfrontacji to czulem, że bedzie remis Dali i Tannoy ze wskazaniem na Dali. Te stare serie sa brzydsze od musztardy ale jednak graja. Dali ma swoj styl grania, dość spore V, spora dynamika i to sie ludziom podoba. Ja tez mam sentyment do Dali.. ;)

Oby nie zmęczyły na dłuższą metę, nie wiem jak gra X7200 ale jak sam coś podkreśla i nie jest to środek to może zmęczyć po pewnym czasie.

W każdym razie gratuluje zakupu, temat nam się znacznie ożywił przez to ;-)
 

sihborx

New member
Panowie przez ostatnie 8 lat jechałem na klipschach - Jak z mini wytrzymałem to i teraz nic mnie nie zmęczy :-D:-D:-D

Tak jak napisałem wcześniej - warunki mieli wszyscy kandydaci takie same. Bez względu na to czy mam braki w akustyce czy też mój cd jest za słaby czy też amp ma za mało mocy - to test przeszedł u mnie tylko jeden gracz - który notabene z założenia powinien mieć najbardziej pod górkę.

Moim zdaniem mam teraz świetną bazę, którą mogę dopieścić .... choćby Creekiem.

ps- Mój umysł. moja podświadomość już zaczyna akceptować ten fakt. Jak przyjdzie taki dzień to trzeba będzie zacząć urabiać żonę, Powiedzieć dziecku , że nie pojedzie na kolonię ...hehehhe
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ale jaki jest sens inwestycji w takie kolumny aby laczyc je z co prawda wysokim ale nadal amplitunerem kinowym? Tu az sie prosi wzmacniacz stereo. Sami mowicie ze w pure direct ten ampli nie gra, dopiero po zalaczeniu cyfrowych dopalaczy zaczyna byc normalnie. Wiec o zadnym naturalnym brzmieniu mowy byc nie moze. Wzmacniacz stereo gra ladnie sam z siebie bez modulacji i korekty - niech to mowi samo za siebie.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No ale jaki jest sens inwestycji w takie kolumny aby laczyc je z co prawda wysokim ale nadal amplitunerem kinowym? Tu az sie prosi wzmacniacz stereo. Sami mowicie ze w pure direct ten ampli nie gra, dopiero po zalaczeniu cyfrowych dopalaczy zaczyna byc normalnie. Wiec o zadnym naturalnym brzmieniu mowy byc nie moze. Wzmacniacz stereo gra ladnie sam z siebie bez modulacji i korekty - niech to mowi samo za siebie.
Co prawda to prawda.
 

Henry

Active member
Bez reklam
No ale jaki jest sens inwestycji w takie kolumny aby laczyc je z co prawda wysokim ale nadal amplitunerem kinowym? Tu az sie prosi wzmacniacz stereo. Sami mowicie ze w pure direct ten ampli nie gra, dopiero po zalaczeniu cyfrowych dopalaczy zaczyna byc normalnie. Wiec o zadnym naturalnym brzmieniu mowy byc nie moze. Wzmacniacz stereo gra ladnie sam z siebie bez modulacji i korekty - niech to mowi samo za siebie.
Ale u Shiborxa jest to etap 1szy- fronty, a jak będzie kasa, to zapewne wzmak się pojawi.
Na razie dobrał takie kolumny, które dobrze się spisują pod jego ampli.
 

Zigi

New member
No ale jaki jest sens inwestycji w takie kolumny aby laczyc je z co prawda wysokim ale nadal amplitunerem kinowym? Tu az sie prosi wzmacniacz stereo. Sami mowicie ze w pure direct ten ampli nie gra, dopiero po zalaczeniu cyfrowych dopalaczy zaczyna byc normalnie. Wiec o zadnym naturalnym brzmieniu mowy byc nie moze. Wzmacniacz stereo gra ladnie sam z siebie bez modulacji i korekty - niech to mowi samo za siebie.

A nie jest to przypadkiem tak, że jak podepniesz dobre kolumny pod ten ampli to zabrzmi lepiej niż ten sam ale ze słabszymi kolumnami? :mrgreen: Pomijając "trudne" kolumny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry