Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Pylony słyszałem- jedne i drugie, są niezłe, ale w porównaniu np. z XT8F już wg. mnie gorsze ;)
Jako, że Polacy, to życzę im jak najlepiej, a juz teraz cieszy, że spokojnie mogą stawać w szranki z czołowymi producentami mającymi znacznie dłuższą historię.
To co zauważyłem, to niestety brakuje nam jeszcze kilku "sprytnych" designerów, którzy także wizualnie podciągną te produkty w górę. Mówię tutaj o bardziej znanych polskich producentach - Pylon czy STX, bo kilku mniej znanych już produkuje naprawdę zacny sprzęt.
 

woytaski

New member
Bez reklam
To co zauważyłem, to niestety brakuje nam jeszcze kilku "sprytnych" designerów, którzy także wizualnie podciągną te produkty w górę. Mówię tutaj o bardziej znanych polskich producentach - Pylon czy STX, bo kilku mniej znanych już produkuje naprawdę zacny sprzęt.
O to to to.
Muzycznie rodzime produkty naprawdę nie mają się czego wstydzić (mowa nie tylko o głośnikach) ale również o elektronice... Z designem jest gorzej, dużo gorzej. Ale to się zmieni.

Zobacz na koreańską myśl motoryzacyjną. Jeszcze kilka lat temu ich auta były po prostu... brzydkie.
Dziś wiele modeli to prawdziwe cacuszka.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Zobacz na koreańską myśl motoryzacyjną. Jeszcze kilka lat temu ich auta były po prostu... brzydkie.
Dziś wiele modeli to prawdziwe cacuszka.

Na początku tej drogi stoi teraz chińska elektronika, robią coraz lepsze telefony z dobrą ceną i zabierają coraz więcej rynku.
 

eedviking

Banned
Pylony słyszałem- jedne i drugie, są niezłe, ale w porównaniu np. z XT8F już wg. mnie gorsze ;)
Jako, że Polacy, to życzę im jak najlepiej, a juz teraz cieszy, że spokojnie mogą stawać w szranki z czołowymi producentami mającymi znacznie dłuższą historię.
To co zauważyłem, to niestety brakuje nam jeszcze kilku "sprytnych" designerów, którzy także wizualnie podciągną te produkty w górę. Mówię tutaj o bardziej znanych polskich producentach - Pylon czy STX, bo kilku mniej znanych już produkuje naprawdę zacny sprzęt.

uid_41cac6697dc527c1a69a783c3333f5531242306060704_width_366_play_0_pos_275_gs_0.jpg


...może i tak, ale Wiggart mnie się bardzo podoba i model Enzo jest za (od) 6800zł. ;)
Kolumny głośnikowe WIGG ART
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W tym drugim biorą 100 pln zastawu do wykorzystania przy zakupach, jadę więc do mega hz w czwartek posłuchać tych Tannoy XT8F i zaproponowano mi też Dynaudio Emit 30 do mojego BC Acoustique 322d i 20 m.kw.
próbuj jutro albo za tydzień. Cena będzie 200 zł albo 50 zł. To największe cwaniaki na Śląsku. Zależy na kogo trafisz. Już tam w ogóle nie chodzę.
To i tak niewiele.
Swego czasu Fusic we WRO życzył sobie zastaw w wysokości 10% wartości testowanego sprzętu...
za odsłuch?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
...może i tak, ale Wiggart mnie się bardzo podoba i model Enzo jest za (od) 6800zł. ;)
Kolumny głośnikowe WIGG ART
Niby ok, ale.....
Struktura drewna przy tego typu produktach mi się nie podoba.....
Dlaczego nikt nie wpadnie na pomysł, aby zamaskować śruby....
To takie detale ale wg. mnie psujące ostateczny efekt, który mógłby być lepszy.
O brzmieniu się nie wypowiadam, bo ich nie słyszałem ;)

Czy nie można tak wykończyć?
kefr700.jpg
 

Attachments

  • R7xxx.jpg
    R7xxx.jpg
    5,8 KB · Wyś: 44

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zajefajne kolumny. Widzę, że teraz Triangle trochę odżyły :)
Za wypożyczenie sprzętu na odsłuch domowy.
a to co innego ;)
Z odsłuchami domowymi można się dogadać za free lub ryczał 100-200 zł (bez względu na wartość), czasem nawet Ci przywiozą, co jest bezpieczniejszą opcją (brak ryzyka uszkodzenia choćby kartonu podczas transportu z Twojej strony).
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Czytam teraz dużo o Kanadzie i tam kupując np takie kolumny, masz możliwość oddania ich w przeciągu trzech miesięcy, bez podania nawet przyczyny zwrotu i niby jeszcze cię przeproszą, że ci się ich produkt nie spodobał :shock:
 

woytaski

New member
Bez reklam
Z odsłuchami domowymi można się dogadać za free lub ryczał 100-200 zł (bez względu na wartość), czasem nawet Ci przywiozą, co jest bezpieczniejszą opcją (brak ryzyka uszkodzenia choćby kartonu podczas transportu z Twojej strony).
Ja rozumiem. Ale 10% wartości sprzętu?
Pożyczam wzmaka za 10K i zamrażam w sklepie tysiąc złotych. Lekka przesada :fool:
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
To faktycznie trochę kiepsko. Nie powiem w jakim sklepie i gdzie, ale jak chciałem wypożyczyć sprzęt do domu to kaucja miała wynieść 100% wartości towaru. Przy zwrocie sprzętu - zwrot kasy. Więc co sklep to obyczaj - można powiedzieć.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
zgadza się, maja to "coś", ja od jakichś dwóch lat trzymam w pamięci dźwięk
Kolumna podłogowa TRIANGLE Quartet Genese
i gdybym poszukiwał nowych wyzwań, byłby to mocny kandydat do zagoszczenia u mnie w salonie gdyby dogadał się z Heglami
kiedyś przyjdzie taki moment, że trzeba będzie zrobić krok do przodu
Dokładnie tak. Mają "to coś" i warte są rozważenia, a na pewno przynajmniej posłuchania ;)
Słuchałem ich też kilka lat temu, ale nie wymazałem ich z pamięci. To może od razu Maglellany? :D
triangle-cello-varianten.jpg

Ja rozumiem. Ale 10% wartości sprzętu?
Pożyczam wzmaka za 10K i zamrażam w sklepie tysiąc złotych. Lekka przesada :fool:
Dokładnie, wariactwo.
Z Fusiciem mam mieszane wspomnienia. Byłem ze 3 razy, o ile pierwsze dwa były bardzo zacne (sprzedawca z miła długą rozmową, odsłuchem, z profesjonalnym podejściem do klienta), to ostatni raz spowodował, że nigdy tam już nie pojechałem. Pan (inny niż dwa pierwsze podejścia - jeden z właścicieli) zachował się wręcz bezczelnie, traktując mnie z góry, nawet nie chciał zrobić wyceny na KEF R700 5.1. Nie pamiętam, żebym był w dziurawych skarpetkach i sandałach... :D
Niestety branża audio video pełna jest cwaniactwa i naciągaczy, którzy węszą łatwy, szybki i przede wszystkim spory zarobek na sporo przerośniętej marży. Niełatwo trafić na dobry sklep w pełnym tego słowa znaczeniu.
Tak jak kiedyś w jednym punkcie w Poznaniu zapytałem czy istnieje możliwość wypożyczenia kabli na odsłuch domowy - Nie ma takiej możliwości - usłyszałem, więc obróciłem się na pięcie, a wychodząc życzyłem powodzenia w sprzedaży.
 
Ostatnia edycja:
Do góry